Obavezna literatura

dzionik

Član
Učlanjen(a)
2 Sep 2009
Poruka
1.963
Lokacija
Beograd
Pošto neki ne mogu da skidaju sa rapidshera evo literature koju ću polako da uploadujem na 4shared server koji je mislim jedan od preglednijih za knjige i svima dostupan. Za sada samo par komada ali idemo dalje...
Sugestije su dobrodošle.

http://www.4shared.com/account/dir/g7Dzymwf/sharing.html?sId=6aKQpgJEgWrhGus8

EDIT 9/9/2010
Sada već petnestak knjiga..
Sugestije su i dalje dobrodošle jer nemam ideju u kom pravcu da nastavim, šta vas interesuje?

EDIT 25.9.2010
Još knjiga od kojih moram da izdvojim "Good garden with less water" koju sam ponovo "otkrio" pre neki dan na selu. Izvrsna knjiga sa hiljadu tipova vezano za vodu.

Vidim da još uvek niko nije skinuo "bukvar", "Permaculture designers manual", multidisciplinarnu knjigu koja bi trebala da bude osnovna literatura svakoga ko živi na zemlji i od zemlje. Preporučujem je i onima koji ne barataju engleskim jer ima puno dobrih ilustracija za koje nije potrebno neko znanje jezika, u isto vreme mislim da će pažljivog posmatrača naterati da uzme rečik u ruke i bolje je prouči.
 
Pa nije jedna u pitanju i nameravam da redovno dodajem nove što i sada radim. Treba samo kliknuti link i pogledati šta ima novo.
Trebalo bi da ovaj folder mogu i drugi da uredjuju tj. dodaju fajlove tako da može na jednom mestu da se nadje literatura iz oblasti organske poljoprivrede i šire.

I moram da vam kažem da je ovaj post posvećen Chichenloveru koja nas je tako lepo primila i ugostila juče. ::svaka cast::
 
Dzionik@
Hvala na linku , upravo sam procitao prvih par stranica i svidja mi se :bravo: :ppozdrav:
Vodim na pice kada dodjem u Srbiju :ppozdrav:
 
Pa ubacujem svako malo.. sad čitam i ubacujem "Planting wetlandl and dams" odlična knjiga za razumevanje barske ekologije i šire, šta raditi sa nasipima branama itd, jeste Australija ali ne razlikuje se puno.
 
kdkhub.jpg
 
Stiže nova tura, "Edible forest gardens" iz dva dela: "Ecoligical vision and theory for temperate climate permaculture" i "Ekological design and practise for temperate climate permaculture". Da budem iskren još ih nisam pročitao ali sam ih dobro prelistao. Ovo su knjige koje idu na štampanje i lagano proučavanje, zaista vredna i praktična literatura. Preporučujem svima koji planiraju da sade voćnjak ili da urede neko parče zemlje. Kompletna uputstva sa mnogobrojnim tabelama za osnivanje "jestive šume", i što je najbitnije dizajnirane za umerenu klimu što odgovara i našem podneblju.

Hvala za pivo druže... ::namigivanje::
 
Dzionik, lako je nama kad imamo tebe! :osmeh: :ppozdrav: :bravo:

Skinuo sam tri nove, valjda mi ništa nije promaklo(Crop Husbandry, Biopesticidi i biognojiva, Soil pH).

Ima gazda Bane dosta dobrih knjiga, sve što je bilo o pčelama i glistama sam uzeo.
 
Nazad
Vrh