Cene komponenti za stočnu hranu

Učlanjen(a)
4 Maj 2010
Poruka
1.526
Lokacija
Vukov Jadar
U zadnje vreme cene suncokretove sačme vrtoglavo skaču kod nas je u maloprodaji cena oko 35 din, sojina sačma stagnira na 50 dinara, stočnog kvasca neme ni za leka a premiksi su poskupeli značajno. Kukuruz je tu oko 20 din. Kakvo je stanje kod vas? Jedino dobrom informisanošću i komunikacijom možemo uštedeti neki dinar.
 
soja becejska 46 din kukuruz na malo 22 din kvasca ima na izvoz :D cena negde oko 60 din stocno brasno dzak 430
 
Stocari ce morati da u narednoj godini racunaju na dosta visoke cene svih komponenata za stocnu hranu.Po svoj prilici s'obzirom na variranje cena stoke,ocekuje se novo smanjenje stocarske proizvodnje :udri:.To je rezultat vodjenja katastrofalne politike nasih ministarstava poljoprivrede i trgovine :zli:.Prakticno su unistili stocni fond a i ovo malo sto je ostalo ce uskoro nestati.Ali nas pametni ministar trgovine ima resenje,uvoz otpada sa zapada.E pa gospodo dosta je bilo vise. ::lose:: :udri: :zli:
 
Danas sam potpisao ugovor sa jednom firmom o dostavljanju komponenti za stočnu hranu, sojina sačma 49 din/kg, suncokretova sačma 31 din/kg. To su standardne cene i kod ostalih samo nigde nema suncokretove sačme. I da, za ove cene je odloženo plaćanje 30 dana.
 
rasa02 je napisao(la):
Stocari ce morati da u narednoj godini racunaju na dosta visoke cene svih komponenata za stocnu hranu.Po svoj prilici s'obzirom na variranje cena stoke,ocekuje se novo smanjenje stocarske proizvodnje :udri:.To je rezultat vodjenja katastrofalne politike nasih ministarstava poljoprivrede i trgovine :zli:.Prakticno su unistili stocni fond a i ovo malo sto je ostalo ce uskoro nestati.Ali nas pametni ministar trgovine ima resenje,uvoz otpada sa zapada.E pa gospodo dosta je bilo vise. ::lose:: :udri: :zli:
jedan poznanik je uhranio turu svinja pez premiksa
imao svoju soju,kukuruz i ječam kupio prasice 50-tak kom. kad su imali 30-tak kila nije imao novca za premiks i on počne mešati bez premiksa ubaci samo 1% soli,kad je video da i tako dobro napreduju istu recepturu išao do kraja
 
Idu solidno,ali produzava vreme stizanja,a neverujem da ce se lepo formirati. Ja za sebe kad hranim ne dodajem nista od hemije,ali nisu nista posebno.Izadju na 120-150kg,al za 10 meseci,nema te kolicine mesa,itd,al je zdravo meso. A premiksi su hemija-razni stimulatori,aditivi,i moraju da se koriste u proizvodnji da bi bila isplativa i roba primamljiva kupcima.
 
pozdrav ljudi!ja nemam svoju hranu,inace imam veoma malo zemlje koju sam zalivadio zbog sena pa zato sve ostalo kupujem.ja hranim svinje sa kocentratom za junad kojije jod nas trenutno u selu najjeftiniji.proizvodjac je cantavir a dzacic od 25kg je 550din.
 
Piksi pogledaj na dekleraciji koji je udeo neproteinskog atota u smeši? Taj neproteinski azot se dodaje koncentratima za preživare jer oni pomoću mikroorganizama iz buraga mogu da ga iskoriste međutim za svinje ume da bude toksičan. Najčešće se kao izvor takvog azota koristi urea i dodaje se određena količina koja zamenjuje jednu trećinu pravih proteina. Sa tim treba biti oprezan.
 
ne znam za cantavir ali imam krmacu sa prasicima starim 8 dana pa sam kupio sto posto za dojare koji kosta 850 din 25 kg,a kod tebe?
Post je spojen: [time]1284221675[/time]
_________________________________________________
pozdrav prof.dr.seljak to vidis nisam znao bas cu sada pogledati-hvala za informaciju.medjutim hranim vec dosta vremena tako iz prostog razloga ovaj je 550 a za svine 750 din dosta je jeftiniji a sta je 25 kg dzak kao kap u moru.
 
U Sapcu, gde ja kupujem je 680 din - 25 kg, za dojare. Nije los i prasici jedu sa krmacama
isti, po odlucivanju mesam ga neko vreme sa starterom.
Do skoro je bio jeftiniji, ovo poskupljenje ::lose::
 
Premeljem ga ubacim od proliva prasak i malo secera.
Pocnu sa nekih 15- tak dana da jedu.
Imam dosta krmaca, pa nemogu sve da odvajam, od prasica.
Bitno je samo da pocnu.
 
Ja nebi vise nikada hranio zivotinje sa CANTAVIRSKIM FARM COMERC ::lose:: ::lose:: ::lose:: ::lose::prosle godine sam imao trovanje hranom uginulo mi 28 tovljenika prosek 60-65kg a ono sto je prezivelo trovanje jedva dogurali do 80kg a bili u tovu 4 meseca ::lose::
 
Naravno da sam siguran hrana je nosena na analizu na institut i naravno da sam ih hteo tuziti ali smo se poravnali kroz robu
 
FarmKomerc se pojavio bio i kod nas,sa cenom je bio ekstra,ni kvalitet nije bio los(za velike,naravno),ali je naglo prestao da se nabavlja.Navodno nije imalo kupaca.
 
Nazad
Vrh