Cene komponenti za stočnu hranu

Nestasica sojine sacme jeste,ceka se sacma od nove soje-pravdaju se trgovci a i cena je u padu,trenutno kod mene oko 63 din,a bila je 71...kazu ice jos dole,cim se pocme ubirati ovogodisnji rod.
 
Nestasica sojine sacme jeste,ceka se sacma od nove soje-pravdaju se trgovci a i cena je u padu,trenutno kod mene oko 63 din,a bila je 71...kazu ice jos dole,cim se pocme ubirati ovogodisnji rod.
Interesantno.
Cija ja ta sojina sacma po 63 dinara?To je neki mix sacme,griza i kojecega.U suprotnom moze biti samo veleprodajna cena,nikako maloprodajna.Sojina sacma je do pre par dana bila oko 60Din bez pdv...
Razlika u ceni izmedju sacme,griza i pogace dolazi zbog drugcijeg obracuna pdv.Na pogacu je pdv 10% a na griz i sacmu 20%.
Npr,dugo vremena kod farmcommerca je cena pogace,griza i sacme bila ista.Samo je pdv drugaciji i otuda razlika u ceni.
 
I meni su rekli da cekaju ovogodisnju soju kao nema vise od prosle godine mada ne verujem da je istina opet neko muvanje.
 
A kad je cena stoke pa pratila cenu hrane.:sta: Da je tako,stocari nebi bili u minusu.Na protiv.Kad je hrana jeftinija,veca je verovatnoca za zaradu u stocarstvu.
Euforican si,a treba da budes svestan da ce se ova cena sacme i soje zadrzati celih mesec dana,a onda ponovo skok,itekako...
 
Kod mene krece start od nekih 50 dinara za griz i pogacu cim krene nova soja.Za dalje neznam ali da ce da skoci skocice soja ali ne nesto preterano puno.
 
Nazad
Vrh