Cene komponenti za stočnu hranu

Bem li ga,kazem ja sam ga koristio nekih mesec-dva,nije bilo problema.Mozda je ista prica kao sa Pantelicem,kad se probija na druga trzista kvalitet je vrh,a ovde ...
 
Tako je bilo i za Narcisom, pa se isfuserisao... Plasim se da tako ne bude i sa Hranom produkt.. U startu neverovatno dobri, aposle se izbezobraze, pa cisti skart...
 
Ovde je on jedan od najboljih koji sam koristio. .Sad imam turu prasadi na njemu,sutra im radim kontrolno merenje na pojedenih 10 kg startera i 25 kg grovera.po mojoj proceni imaju oko 30-32 kg. Dobro prolazim sa njim,bezproliva i ostalih nuspojava.
 
Mozda je pitanje off topic ali me interesuje koji je premiks najbolji za tov polu pietrena od 30 do 100 kg ??
 
@pijanduro

Druže moj današnji...

Nemoj da te neko vara, ali sojina sačma, pogotovo iz Viktoriaoil-a, je sr.nje.

Baziraj se na ječmu, umesto kukuruza, i mnogo će ti trebati manje sojinog griza.
 
LJudi kako se trenutno kreću cene komponenti za stočnu hranu? Ja imam energetsku komponentu, nabavljam proteinska hraniva i vitaminsko-mineralne dodatke.
Sojinu sačmu plaćam 48 din a suncokretovu 37, što mi je jako visoka cena. Koliko je kod vas?
 
Kod mene sacma sojina od 47,5 do 53.Zavisi od kolicine i kvaliteta,a suncokretova 35 do 37.
 
U principu nisu losi...ovde su ih malo pljuvali,medjutim ja evo za nekih 3 god.nikakvih problema!
A koristio sam i soju,premikse,dkf,startere....
 
E kod nas je cena soje 53 din,suncokretova je 38 din na 10 na 30 kg 34. ja koristim premixe 100 posto.
 
Mi menjamo soju za sojinu sačnu i sojin griz, odnos je 1 kg soje - 0,65 kg sojine sačne odnosno 1 kg soje - 0,75 kg sojinog griza...
 
Nazad
Vrh