Farma koka nosilja - start

milosvp77

Novajlija
Učlanjen(a)
27 Avg 2009
Poruka
5
Lokacija
Velika Plana
Planiram da osnujem farmu koka nosilja kapaciteta 3000 komada. Naravno, biće mi potreban kredit za zemlju,objekat,opremu ... Nadam se da ima onih koji su uradili nešto slično, pa molim za savet.
Imam 33 godine i nikada se ranije nisam bavio živinarstvom. Mislim da je budućnost u agrobiznisu i životni mi je san da imam profitabilnu farmu.
 
milosvp77 je napisao(la):
Planiram da osnujem farmu koka nosilja kapaciteta 3000 komada. Naravno, biće mi potreban kredit za zemlju,objekat,opremu ... Nadam se da ima onih koji su uradili nešto slično, pa molim za savet.
Imam 33 godine i nikada se ranije nisam bavio živinarstvom. Mislim da je budućnost u agrobiznisu i životni mi je san da imam profitabilnu farmu.
3495bic.jpg


Od mene imaš moralnu podršku a želim ti što pre pun objekat kao što je ovaj na slici.I ja sam imao dilemu pre neku godinu kao što je ti sada imaš.Samo napred a kada ozidaš javi se da ti malo pomognem sa nekim savetima.
A do tada uveče :ppozdrav:
 
kazu za tu farmu je glavno svesti prosipanje hrane na minimum toliko od mene :cao:
 
2e1uixd.jpg

ovo je početak koji uvek počinje sa zebnjom i strahom a posle sve ide lakše
Pozdrav :ppozdrav:

Post je spojen: [time]1283681394[/time]
_________________________________________________

Post je spojen: [time]1283714889[/time]
_________________________________________________
milosvp77 je napisao(la):
Planiram da osnujem farmu koka nosilja kapaciteta 3000 komada. Naravno, biće mi potreban kredit za zemlju,objekat,opremu ... Nadam se da ima onih koji su uradili nešto slično, pa molim za savet.
Imam 33 godine i nikada se ranije nisam bavio živinarstvom. Mislim da je budućnost u agrobiznisu i životni mi je san da imam profitabilnu farmu.

Malo sam se zaleteo.Predpostravljam da imaš nameru da se baviš konzumom a to je druga priča.Mislio sam da hoćeš da se baviš uzgojem koka nosilja.
 
@valjevac

Lepo izgleda ta tvoja farma.
Koliko se već dugo time baviš i koliki je kapacitet tvojih objekata?
 
Odgojem brojlera 6 godina, koka nosilja 3.godine, ćurića 2.godine.A ćurke za svoje potrebe 6.godina.Objekti su skromnih mogućnosti.Noćas počinje utovar koka nosilja 126.dan.Uvek mi se tog dana pomešaju osećanja i radosti i tuge.
 
@
chickenlover je napisao(la):
Prijatelju, trebalo je ti da procitas pola foruma, pa onda da otvoris ovu temu.

Hvala na savetu. Pročitao sam dobar deo foruma vezano za start proizvodnje jaja za konzum i nisam našao ono što me interesuje. Zato sam otvorio ovu temu.
Možda ste mislili da, na osnovu komentara na forumu, i ne terba da počinjem ovaj biznis?
 
Slučajno danas upoznam proizvođača koji ima 16.000 koka nosilja. Nova farma. Fantazija. Krenuo je sa 150 koka 1993.godine. Adaptirao neke objekte i prošle godine završio izgradnju farme. Nije podizao kredit, sve napravio iz akumulacije.
Ja se nadam da će mi se osmehnuti sreća i da uspem da startujem ovaj posao.
Ako je neko imao iskustva sa kreditom za izgradnju farme, molim za savete.
 
e ovako.... hteo sam da osnujem farmu koka nosilja kapaciteta 1500komada... imam objekat, imam kaveze,ali imam i komsiju... :) koji kaze da ce sve to da mu smrdi... i sada me zanima da li ja mogu da registrujem sve to i kako to da uradim,da kada mi on posalje inspekciju,ovi mogu samo da dodju popiju kafu,sok i odu.... problem je, sto je 2010 izasao zakon da ne mozes da drzis bilo koju zivotinju na blze od 15m od bilo kog stambenog objekta,a ja sam na 5m od njega... :),drugi objekat nemam... taj zakon sam trazio,ali nikako da ga pronadjem.... a vidite po tom zakonu ja ne bih smeo ni pile da imam u dvoristu... i sada sam u dilemi,jer nije mala investicija... izvinjavam se na malo duzem tekstu... Molio bih za pomoc... :)
 
Ja te u potpunosti razumem,al zakon je zakon.Bez dogovora sa komsijom ti nema spasa.Najbolje otici u opstinu i sa nadleznima popricati.Koliko primecujem u ovo vreme besposlice i besparice,malo i inspekcije tolerisu.
 
Nazad
Vrh