Burad za rakiju

Mene poducise da ostavim malo rakije iz prvog prepeka da sipam u bure da ceka novu rakiju sledece godine
 
toshiba je napisao(la):
Ivi je napisao(la):
Mene poducise da ostavim malo rakije iz prvog prepeka da sipam u bure da ceka novu rakiju sledece godine

Tj. da drzi bure vlaznim :sta:
Da al treba da bude rakija da zasiti zidove alkoholom da bude manji gubitak dogodine ako sam dobro razumela
 
Pa moze i da se napuni bure :ppozdrav: nista se nece bacati! Ovu sto je odlezala mozes prepeci dogodine i tako u krug... :ppozdrav:
 
Kakva prepeka, sta ce ti otrov osim ako nemislis trziti je, izlijevaj dok ima kad spane na 5 litara izvuci to sipaj u staklo ovo napuni hladnom ni slucajno vrucom vodom kao sto mnogi rade i nek stoji puno do cepa zatim dan prije pecenja izlij vodu uskladisti i sipaj rakiju.
Neznam za rastovo bure to se kod nas nekoristi a dudovo dok nesagnjije dava smek i boju rakiji.Ja ih imam vec 35 godina raznih velicina od 10litara do 550 litara velicine.Dok peces rakiju odvajaj metil alkohol od sume cijele i netruj se sa svacim.

Znam da nije lako u zivotu ali ako pijes pij kvalitet zasto sam sebe trovati ako te drugi truje. :ppozdrav:
 
CAR je napisao(la):
Kakva prepeka, sta ce ti otrov osim ako nemislis trziti je, izlijevaj dok ima kad spane na 5 litara izvuci to sipaj u staklo ovo napuni hladnom ni slucajno vrucom vodom kao sto mnogi rade i nek stoji puno do cepa zatim dan prije pecenja izlij vodu uskladisti i sipaj rakiju.
Neznam za rastovo bure to se kod nas nekoristi a dudovo dok nesagnjije dava smek i boju rakiji.Ja ih imam vec 35 godina raznih velicina od 10litara do 550 litara velicine.Dok peces rakiju odvajaj metil alkohol od sume cijele i netruj se sa svacim.

Znam da nije lako u zivotu ali ako pijes pij kvalitet zasto sam sebe trovati ako te drugi truje. :ppozdrav:
Punis bure vodom??!!! :sta: I kakav je miris kad ga otvoris?? :haha: :udri:
 
Poslednja izmena od urednika:
Nekelji se bez veze

vijerovatno (bez uvrede)ti i tvoji ste odgojeni kad nije bilo drvenih kanta-skafova,stapova itd.Nadam se da ce me neki razumijeti i shvatiti ako neces ti oce drugi.Bure stoji otvoreno tad kad je voda u njemu i sipa se voda 15 dana prije pecenja a rakije u buretu stoji cca 5 litara "do zadnjeg" znaci tad kad izlijes rakiju sipas vodu a rakiju drzis da bure vuce vlagu da se nerasusiva.Mozes mijenjati vodu svakih 8 dana ako si bas tolika picajzla ali nema potrebe.Naravno bure smucati i ostaviti ocepljeno i prazno barem 8 sati prije pecenja.
 
Ja znam kako radimo sa kacama.....nedelju dana pre nego sto izrucimo sljive nakvasimo zidove vodom i na dnu uvek ostane malo vode (ne moze sve da se izbaci sundjerom) i posle 3 dana oseti se gadan miris na trulez.....i sa buricima je ista stvar.........ali naravno i mi kad prvi put sipamo rakiju u bure napunimo punim i odmah posle 2,3 sata svu vodu prospemo.....Ako drzis bure punim vode duze od 2,3 dana ima da smrdi kao djavo...onda mora da se rasklapa i da se smirgla..... :udri:
 
Ma nedrzis ih u podrumu gdje svinje leze majku mu da se usmrde.Kod nas nema problema sa time moze mijesec dana biti ako ces vijerovati.
 
Puno vode da bude mesec dana :sta:.......meni svi pricaju jedno ali sve je moguce........ :cao:
Post je spojen: [time]1285266719[/time]
_________________________________________________
Rakija iz bagremovog bureta posle 3 godine...... :ppozdrav:
jfgj.jpg
 
-:neki dan je padala jaka kisa a burad sa sljivama su ostala otvorena- mislim da sam orilikom punjenja buradi zaboravio staviti poklopce-kako je kisa neprestano padala nekoliko sati mislim da se u burad nasulo i do nekoliko litara kisnice - interesuje me da li ce mi ta nepaznja upropastiti ovogodisnju berbu'? tj. rakiju
 
Nevezano za temu nek me izvinete svi ali Dragosavac jesi li ti trgovac ili samo se razumes u sve :sta: Trgovac - zato sto u svaku temu nesto kupujes-prodajes,a ovo drugo zato sto nedas Car-u za pravo tj. nemislis da je njegov metod ispravan? Izvinjavam se za :off_topic:
 
Prvo-Nisam nikakav trgovac....tockove prodajem zato sto mi ne trebaju a golf nije moj nego je usluzan oglas...a ovo sto stalno pitam ,,koliko kosta,, pitam jer me interesuje nesto slicno tome ako bih eventualno kupio.......
Drugo-Za metod punjenja bure vodom kada je novo-za to jesam...ali za drzanje vode u buretu dugo to vec ne..... Probajte drzati vodu u bilo cim drvenim duze od nedelju dana i posle pomirisite..... :cao:
 
Burad su do 100-200 litara, posle su kace i bacve.... znam da se burici krecu u proseku 1e po litru.... Ja sam kupio bure od 54 litra ove godine.... posto nemam puno rakije pa mi je to bilo dovoljno.....platio sam 55 eura...pozzzz
 
Postovani,

Evo moj mali doprinos temi "burad za rakiju",ako to jeste doprinos.Koristim ga kod novih buradi i koju su se "rasusila" , mahom kod prijatelja koji su "zaboravili" da konzerviraju bure:"Recept" sam "pokupio" od nekih mojih drugara Francuza.


Bure se "zateze", ako je rasuseno,ili novo, na sledeci nacin:bure se postavi da stoji "uspravno", pod vinklu,znaci apsolutno ravno stavi se crevo na gornju povrsinu tako da voda polako puni onaj prostor od 2-3 cm i polako obliva spoljne stranice bureta.Znaci zaprezemo jedno dno i spoljne stranice bureta,voda ide sasvim lagano kap po kap takoreci, posle 24 sata bure okrenemo za 180 stepeni i zaprezemo drugo dance,ili ti dno, i opet spoljne stranice .Tek onda punimo bure i zaprezemo ga iz nutra , ako nigde ne curi moze da se pocne sa pranjem sodom,solju itd vrelom vodim itd ...klasika..Znaci voda stoji u buretu,mozda od 1-12 sati,pod uslovom da curi.E, posto tako rade Francuzi ,a oni , cinjenica,znaju o cemu se radi, meni se ovo dopala i koristim ga kao "drugi", mozda ima i "treci" nacin, za "zatezanje" burica.Zato, predpostavljam, oni i ne znaju za pojam "vodena budj" ...jbg voda im ne stoji u buretu duze od 24 h a i voda se manje trosi sto nije zanemarivo ... itd ..mislim da ima logike,mada sam ja to probao i mogu vam reci da "radi"....

S postovanjem

Misa Miletic
 
Ovako i ja radim,tj.ćale je tako radio pa i ja.
Takodje i kace za kom tako ''zatežem''
 
Poslednja izmena od urednika:
Nazad
Vrh