Poljo wiki KWS uljana repica
Strana 2 od 10 PrvaPrva 1234 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 21 do 40 od 184

Tema: Burad za rakiju

Novajlija
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Poruka
    5
    Zahvalio se
    0
    Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0

Odg: Burad za rakiju

Mene poducise da ostavim malo rakije iz prvog prepeka da sipam u bure da ceka novu rakiju sledece godine

Novajlija
    Datum pristupanja
    Sep 2010
    Poruka
    1,243
    Zahvalio se
    0
    Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0

Citiraj Citiram: Ivi
    Mene poducise da ostavim malo rakije iz prvog prepeka da sipam u bure da ceka novu rakiju sledece godine
    Tj. da drzi bure vlaznim
    Osmeh i laz ne kostaju nista! A mogu nekome ulepsati dan...

Novajlija
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Poruka
    5
    Zahvalio se
    0
    Downloads
    0
    Uploads
    0

Citiraj Citiram: toshiba
    Citiraj Citiram: Ivi
    Tj. da drzi bure vlaznim
    Da al treba da bude rakija da zasiti zidove alkoholom da bude manji gubitak dogodine ako sam dobro razumela

Novajlija
    Datum pristupanja
    Sep 2010
    Poruka
    1,243
    Zahvalio se
    0
    Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0

Pa moze i da se napuni bure nista se nece bacati! Ovu sto je odlezala mozes prepeci dogodine i tako u krug...
    Osmeh i laz ne kostaju nista! A mogu nekome ulepsati dan...

Član
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Poruka
    1,140
    Zahvalio se
    0
    Zahvaljeno 20 puta na 18 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0

Kakva prepeka, sta ce ti otrov osim ako nemislis trziti je, izlijevaj dok ima kad spane na 5 litara izvuci to sipaj u staklo ovo napuni hladnom ni slucajno vrucom vodom kao sto mnogi rade i nek stoji puno do cepa zatim dan prije pecenja izlij vodu uskladisti i sipaj rakiju.
    Neznam za rastovo bure to se kod nas nekoristi a dudovo dok nesagnjije dava smek i boju rakiji.Ja ih imam vec 35 godina raznih velicina od 10litara do 550 litara velicine.Dok peces rakiju odvajaj metil alkohol od sume cijele i netruj se sa svacim.

Znam da nije lako u zivotu ali ako pijes pij kvalitet zasto sam sebe trovati ako te drugi truje.

Član
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Poruka
    582
    Zahvalio se
    0
    Zahvaljeno 7 puta na 6 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0

Citiraj Citiram: CAR
    Kakva prepeka, sta ce ti otrov osim ako nemislis trziti je, izlijevaj dok ima kad spane na 5 litara izvuci to sipaj u staklo ovo napuni hladnom ni slucajno vrucom vodom kao sto mnogi rade i nek stoji puno do cepa zatim dan prije pecenja izlij vodu uskladisti i sipaj rakiju.
    Neznam za rastovo bure to se kod nas nekoristi a dudovo dok nesagnjije dava smek i boju rakiji.Ja ih imam vec 35 godina raznih velicina od 10litara do 550 litara velicine.Dok peces rakiju odvajaj metil alkohol od sume cijele i netruj se sa svacim.

Znam da nije lako u zivotu ali ako pijes pij kvalitet zasto sam sebe trovati ako te drugi truje.
    Punis bure vodom??!!! I kakav je miris kad ga otvoris??
    Poslednji uredio futurefarming; 10-02-12 u 21:55.
    Imam traktor,imam njivu,u selu glavni sam baja,stalno u kafani ja pravim belaja,konobarice me volu posto imam strasna jaja,taki sam ti ja!

7. Sledeći korisnici su se zahvalili korisniku marko d na ovoj poruci:

Tintoreti (28-09-12)

Član
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Poruka
    1,140
    Zahvalio se
    0
    Downloads
    0
    Uploads
    0

Nekelji se bez veze

vijerovatno (bez uvrede)ti i tvoji ste odgojeni kad nije bilo drvenih kanta-skafova,stapova itd.Nadam se da ce me neki razumijeti i shvatiti ako neces ti oce drugi.Bure stoji otvoreno tad kad je voda u njemu i sipa se voda 15 dana prije pecenja a rakije u buretu stoji cca 5 litara "do zadnjeg" znaci tad kad izlijes rakiju sipas vodu a rakiju drzis da bure vuce vlagu da se nerasusiva.Mozes mijenjati vodu svakih 8 dana ako si bas tolika picajzla ali nema potrebe.Naravno bure smucati i ostaviti ocepljeno i prazno barem 8 sati prije pecenja.

Član
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Poruka
    582
    Zahvalio se
    0
    Downloads
    0
    Uploads
    0

Ja znam kako radimo sa kacama.....nedelju dana pre nego sto izrucimo sljive nakvasimo zidove vodom i na dnu uvek ostane malo vode (ne moze sve da se izbaci sundjerom) i posle 3 dana oseti se gadan miris na trulez.....i sa buricima je ista stvar.........ali naravno i mi kad prvi put sipamo rakiju u bure napunimo punim i odmah posle 2,3 sata svu vodu prospemo.....Ako drzis bure punim vode duze od 2,3 dana ima da smrdi kao djavo...onda mora da se rasklapa i da se smirgla.....
    Imam traktor,imam njivu,u selu glavni sam baja,stalno u kafani ja pravim belaja,konobarice me volu posto imam strasna jaja,taki sam ti ja!

Član
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Poruka
    1,140
    Zahvalio se
    0
    Downloads
    0
    Uploads
    0

Ma nedrzis ih u podrumu gdje svinje leze majku mu da se usmrde.Kod nas nema problema sa time moze mijesec dana biti ako ces vijerovati.

Član
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Poruka
    582
    Zahvalio se
    0
    Downloads
    0
    Uploads
    0

Puno vode da bude mesec dana .......meni svi pricaju jedno ali sve je moguce........
    Post je spojen: [time]1285266719[/time]

Novajlija
    Datum pristupanja
    Sep 2010
    Poruka
    3
    Zahvalio se
    0
    Downloads
    0
    Uploads
    0

-:neki dan je padala jaka kisa a burad sa sljivama su ostala otvorena- mislim da sam orilikom punjenja buradi zaboravio staviti poklopce-kako je kisa neprestano padala nekoliko sati mislim da se u burad nasulo i do nekoliko litara kisnice - interesuje me da li ce mi ta nepaznja upropastiti ovogodisnju berbu'? tj. rakiju

Član
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Poruka
    1,140
    Zahvalio se
    0
    Downloads
    0
    Uploads
    0

Samo ih zgnjeci sa bucama ili premelji i nesikiraj se nista

Član
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Poruka
    582
    Zahvalio se
    0
    Downloads
    0
    Uploads
    0

Zna li neko prosecne cene polovnih (i novih) drvenih burica? Mislim na neke vece (500,1000 litara)...

Član Dolovac avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Poruka
    2,169
    Zahvalio se
    226
    Zahvaljeno 409 puta na 234 poruka
    Downloads
    2
    Uploads
    0

Nevezano za temu nek me izvinete svi ali Dragosavac jesi li ti trgovac ili samo se razumes u sve Trgovac - zato sto u svaku temu nesto kupujes-prodajes,a ovo drugo zato sto nedas Car-u za pravo tj. nemislis da je njegov metod ispravan? Izvinjavam se za
    ДОЛОВАЦ

Član
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Poruka
    582
    Zahvalio se
    0
    Downloads
    0
    Uploads
    0

Prvo-Nisam nikakav trgovac....tockove prodajem zato sto mi ne trebaju a golf nije moj nego je usluzan oglas...a ovo sto stalno pitam ,,koliko kosta,, pitam jer me interesuje nesto slicno tome ako bih eventualno kupio.......
    Drugo-Za metod punjenja bure vodom kada je novo-za to jesam...ali za drzanje vode u buretu dugo to vec ne..... Probajte drzati vodu u bilo cim drvenim duze od nedelju dana i posle pomirisite.....

Član
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Poruka
    582
    Zahvalio se
    0
    Downloads
    0
    Uploads
    0

Evo kako izgleda u mom podrumu... :D

Član
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Poruka
    32
    Zahvalio se
    0
    Zahvaljeno 3 puta na 1 poruci
    Downloads
    0
    Uploads
    0

Burad su do 100-200 litara, posle su kace i bacve.... znam da se burici krecu u proseku 1e po litru.... Ja sam kupio bure od 54 litra ove godine.... posto nemam puno rakije pa mi je to bilo dovoljno.....platio sam 55 eura...pozzzz

Član dfiskal avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Poruka
    451
    Zahvalio se
    220
    Zahvaljeno 103 puta na 80 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0

Postovani,

Evo moj mali doprinos temi "burad za rakiju",ako to jeste doprinos.Koristim ga kod novih buradi i koju su se "rasusila" , mahom kod prijatelja koji su "zaboravili" da konzerviraju bure:"Recept" sam "pokupio" od nekih mojih drugara Francuza.

Bure se "zateze", ako je rasuseno,ili novo, na sledeci nacin:bure se postavi da stoji "uspravno", pod vinklu,znaci apsolutno ravno stavi se crevo na gornju povrsinu tako da voda polako puni onaj prostor od 2-3 cm i polako obliva spoljne stranice bureta.Znaci zaprezemo jedno dno i spoljne stranice bureta,voda ide sasvim lagano kap po kap takoreci, posle 24 sata bure okrenemo za 180 stepeni i zaprezemo drugo dance,ili ti dno, i opet spoljne stranice .Tek onda punimo bure i zaprezemo ga iz nutra , ako nigde ne curi moze da se pocne sa pranjem sodom,solju itd vrelom vodim itd ...klasika..Znaci voda stoji u buretu,mozda od 1-12 sati,pod uslovom da curi.E, posto tako rade Francuzi ,a oni , cinjenica,znaju o cemu se radi, meni se ovo dopala i koristim ga kao "drugi", mozda ima i "treci" nacin, za "zatezanje" burica.Zato, predpostavljam, oni i ne znaju za pojam "vodena budj" ...jbg voda im ne stoji u buretu duze od 24 h a i voda se manje trosi sto nije zanemarivo ... itd ..mislim da ima logike,mada sam ja to probao i mogu vam reci da "radi"....

S postovanjem

Misa Miletic

Član ljusha avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Poruka
    2,458
    Zahvalio se
    1,218
    Zahvaljeno 1,617 puta na 441 poruka
    Downloads
    6
    Uploads
    0

Ovako i ja radim,tj.ćale je tako radio pa i ja.
    Takodje i kace za kom tako ''zatežem''
    Poslednji uredio futurefarming; 10-02-12 u 21:56.
    "Petkom,subotom i za Novu godinu u kafanu idu amateri!"-Mika Antić

Član Kengur avatar
    Datum pristupanja
    May 2010
    Poruka
    1,597
    Zahvalio se
    3
    Zahvaljeno 22 puta na 18 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0

Prosečna cena buradi od drveta je 1 e za 1 litru
    Uredi svoj posao na polju, i svrši poslove svoje na njivi, potom i kuću svoju zidaj. Izreke Solomonove 24,27

Strana 2 od 10 PrvaPrva 1234 ... PoslednjaPoslednja