Burad za rakiju

Babin zub

Novajlija
Učlanjen(a)
1 Sep 2010
Poruka
22
Na koji način održavate praznu (drvenu) burad da se ne rasahnu?
Cime zašticujete burad od žižka?
 
Moja sva drvena burad su puna....
Vecina su bagremova a ima i hrastovih......
Ona rakija koju tek ispecem ide u plasicne burice,pa u bagremove i na kraju u hrastove i tada kad se proda opet u krug....... :ppozdrav:
 
Au Darosavac al si ga lupio... covek samo pitao kako ih odrzavas dok su prazna ??

Mi kace za kom drzimo prazne cele godine,pred kupljenje sljiva nedeljak dana ih naspemo vodom da nabreknu i onda nemas brige,ne cure nigde,kad se kom istoci bure se dobro ocedi i miran si.
 
Jbg...ja se zamislio :haha:
Inace za kace isto tako radim mada polako prelazimo na plasticne...laksi posao triput... ::lose::
 
Darosavac,Pa kad prodas rakiju valjda ti je prazno bure do pecenja nove... ::namigivanje::

I ja koristim plasticne kace,za burad sam pitao.Znaci i vi zatezete vodom.I ja to uradim toplom vodom,ali sam mislio da postoji nesto sto cuva burad tokom cele godine.Vodu u njima ne ostavljam da ne bi trulila.
 
Drvena su uvek puna,cim se proda iz jednog bureta vise od 100 litara sipa se novo iz plasticnih.....jer je uvek sve puno..... :cao:
 
Poslednja izmena od urednika:
Evo,ovo je jedna strana podruma...slikacu i drugu...... :ppozdrav:

Post je spojen: [time]1284502140[/time]
_________________________________________________
Ona tri crvena su hrastova a ova 2 su bagremova.......
 
Kod nas dudova burad i nista vise,ostalo sve moze sluziti ali nije to ono pravo.
 
Neki kazu najbolje hrastovo,neki dudovo,neki potpuno trece......ali ocigledno svako kaze za svoje da je najbolje..... :cao:
 
Postovanje momci, ineteresuje me kada prikupljam sljivu za rakiju (sada je kupim sirovu u plasticnu burad). Da li treba sipati vodu da se potope sljive? Hvala
 
Voda :sta: mozes i 10 litara nafte pomijesati dobije smek :haha:
Post je spojen: [time]1284984522[/time]
_________________________________________________
nedaj ti boze takvo sto napraviti
Post je spojen: [time]1285010009[/time]
_________________________________________________
Sta se tice buradi i drzanja-skladistenja rakije kod nas ljudi koji se striktno stim bave drze dvije godine sljivku u dudovom buretu da dobro sazrije zatim se lijeva u staklene bocune od cca 50litara da stoji i ceka musteriju.Sta se tice gradiranja svim gradiraju na gradi sa tablicom tako da nema opadanja jacine i dvosmislenosti,Na svakom buretu se pise kredom koliko je jaka rakija. :D
 
Poslednja izmena od urednika:
Drug hvala ali se izgleda nismo razumjeli, ne govorim o napraljenoj rakiji vec o sirovoj sljivi koja se kupi (podbire) ispod sljive prije samog procesa pravljenja rakije. Dakle kada je kupim u bure treba li je potopiti u vodu ili samo ubacivati onako sirove sljive u plasticno bure...
 
Samo je ubaci u kace kakva voda ali nekupi svakakve polisijele,nagnjile itd.naravno ako nije za van nego za svoj gust. :ppozdrav:
 
E sad bih da pitam .....Koliko dugo burici mogu da daju boju u odnosu na godine.....Mi smo 2001 kupili 5 novih bagremovih burica i interesuje me koliko dugo oni imaju svoju funkciju (kad ce prestati da daje boju?) ako uopste moze da ne daje boju........ :sta: Da napomenem....Burici su napunjeni i nikad nisu bili prazni........ :ppozdrav:
 
Nazad
Vrh