Krastavci kornišoni

:D
Ok, to je verovatno stara domaca sorta.

Mi sadimo, po par plastenika, i prodajemo vecinom poznatim kupcima. Profi se posebno trazi, zadnjih par godina (ranije je isao REGAL). Kupci kazu da se dobro kiseli, nece da propadne do zime.

Ima jedan proizvodjac koji gaji neku novu sortu mislim Francuskog krastavca, bio je na tv- u ali, nisam zapamtio ime. Pa sam mislio da to nije to. :cao:

Inace nema tu neke zarade, bilo na manju ili vecu povrsinu. Za 1 kg ima da se naberes. :zli:
 
Hvala kiraj :D
prosto je neverovatno kako krastavac kornišon bukvalno za 5 dana preraste iz prve klase u četvrtu ::svaka cast::

27zm1rt.jpg

ovo je slikano 30 juna u 16h

30ubdsl.jpg

ovo je sutradan 01 jul u 16h

2zdxhxl.jpg

a ovo je 03 jul u 16h , nemam fotografiju od 05 jula tad je krastavac imao 13cm dužinu
 
Mi smo ove godine prvi put posejali kornišone "Regal" na strnjici od ječma. Posejani su 13. jula, na kućice, po tri semena u svaku, a kućice su na svaki kvadratni metar po jedna. U svaku kućicu smo usuli po 2dl vode, iako je bilo vlage u zemlji. Posle 5-6 dana su nikli, a danas izgledaju ovako:

28jh760.jpg

nz3m13.jpg


Šta će mi trebati za zaštitu od bolesti, kad i koliko? Na čega da pazim?
 
Najbitnije je zastititi od plamenjace. Ridomil, Cineb, Antrakol, Ronilan.......

Alijet je mnogo dobar preparat za tretiranje krastavca.

Kod nas se seju na strnistu na pneumatsku sejalicu za kukuruz.
 
Pre nicanja moze STOMP.

Mi u plastenicima freziramo, oko kucica se kopa.
Na njivi se moze spartati ako je razmak izmedju redova jednak.
 
Interesuje me kornison sorte Harmonie RZ F1.

Da li ima neko iskustva sa njim?
I prodavac mi nudi supstrat pod nazivom -mikskaar professional substrate 250 - za rasadu?

Da li je to dobra stvar ili kakva vec?
 
Upravo sam ih ispartao,imam nekih 30 ari,sad planiram da ih poprskam alietom preventive radi, koji je bolji aliet ili mikal?
 
Mozes kada hoces. :D

Najbolje je raditi pre prvih simptoma neke bolesti (plamenjace),
da krastavac bude imun, na visoke temperature, i prelaze " kisa - sunce"
Mi tretiramo svakih desetak dana, do pocetka berbe.
Problem mogu da prave i vasi, grinje,,,
Zato se dodaje neki od insekticida.
 
Oprskao sam danas prepodne sa Equation pro, protiv plamenjače.
Šta biste mi preporučili, za folijarnu prihranu,kad i koliko? U jednoj knjizi sam pročitao da prihrana treba da sadrži magnezijum i kalcijum.
 
Prihranjivanje folijarno, radimo kemirom ili vuksalom. Sve je dobro. Moze se mesati sa vecinom preparata

koji se koriste za zastitu kornisona. Formulacija imas raznih.

@ Dze
Mislim da nije. Ako vreme posluzi stizu :ppozdrav: Ako sadis obavezno naklijaj seme. Nicice za par dana.

I ako, ima razlike muzjake odbaci tj, posej manji broj.
 
Imam Harmonie rz sjeme koje sam namjenio za sadnju u plasteniku ali imam nekih problema pa ne mogu da ga zavrsim za kornisone. To je profi sjeme sve su zenski.

Pa sam mislio posejati ga na otvorenom. Kap po kap, malc folija, rasda iz saksija, mreze za penjanje.

Ne znam da li da sejem sjeme ili da cekam narednu godinu.
 
Nazad
Vrh