Krastavci kornišoni

Juče i preključe ,nije bilo padavina.Kada sam došao kući ,čula se grmljavina sa svih strana ali kiše ,sem nešto sitno,nije bilo.
 
Mislim da je zadnji dan za špartanje.
417d049f40c995257c296a545be39779.jpg
d4e8bfaba6b0b9f206037d96d238c3f4.jpg


Послато са HTC Desire 626 уз помоћ Тапатока
 
slike.php
[/URL] [/IMG]

Hteo sam da kupim Dolomit, slucajno sam primetio da na deklaraciji pise Justina, sta li sam kupio i posejao? :sta:
 
Trenutno radimo ogled na Justini.Za sada se nije nesto pokazala,izgleda da je sorta koja stize nesto kasnije...Listovi su sitni,nije bujna i daje rod za 50% manje od Kibrije.Plodovi su pravilnog oblika i lepo se kalibriraju.

Послато са Lenovo K10a40 уз помоћ Тапатока
 
Znao sam da će biti trave ,okišalo se kada više nismo mogli ući u njega.Kako se lišće od krastavca suši tako trava probija .Najverovatnije će se raditi sa nekim desikantom kako bi se trava "spurnjala".Rasti trava ,"kao iz vode "





 
Da trava je neumorna ove godine...
Kako se taj krastavac kupi,znam da ima stroj za odvajanje sjemena nesto kao i za bundeve.
Dal ga i ti zgrces u redove kao sto bundevu rade nesto slicno ralicama za snijeg.
 
Vidim da je ekipa prava jer se rucno kupi....
Dal ga ti susis vjerovatno ga treba i ispirati vodom....puno posla.
Dal je to neki hibrid....dal to sjeme ide za sjetvu nagodinu...
 
Ispira se vodom,suši se ,kod mene na suncu a može i u sušaru.Kada je ekipa uigrana ,nije to strašan posao_Ovo je sorta ,seme može da se seje sledeće godine.Mislim da od sledeće godine više nećemo raditi proizvodnju krastavca ,pošto nemamo radnika,pogotovo muških.
 
Ne bih još o kilogramima.
Šta bi sa onom mašinom iz N. Sada ?
 
Nazad
Vrh