Krastavci kornišoni

Sigura sam. Krastavci su tropska kultura i ove niske nocne temperature mu nikako ne odgovaraju. Nece oni propasti, ali za vreme tih niskih temperatura ne rastu

послато са u8815 користећи тапаток 2
 
Poslednja izmena:
Krastavac jeste tropska biljka i tacno je da mu ne odgovaraju niske temperature ali na 15-16 stepeni on radi fino.
Neke sorte rade iznad 8 stepeni,a vecina na +12 funkcionise i radi dobro,a 15 je super.Ljudi sade krastavac i u februaru pa on gura.
 
Bem li ga. Meni su tako rekli ovi sto sam uzeo seme od njih. Ako je tako ko sto ti kazes onda super

Послато са U8815 користећи Тапаток 2
 
Ako se jos malko spusti nocna temperature, nece stradati, ali ce poceti da propada postepeno.
 
Pa kud ces vise. Prosle nedelje 5-6-7 stepeni

Послато са U8815 користећи Тапаток 2
 
Imam nunhemsove i rz hibride. Neko od njih, da me ubijes ne znam ko. I znam da su rekli da ako se rasad "prehladi" bolje da ga bacim

Послато са U8815 користећи Тапаток 2
 
Malo pritvorim vrata, dakle ostavim da struji vazduh, od sada da tako radim?!
 
Poslednja izmena:
Imam poslovni prijedlog da radim kornison na otvorenom ,u spali
ru,na dunum zemlje.Dobijam sve sem stupaca ali nije to problem.Bice tu i agronom koji ce sve to da prati ...krastavac ide za izvoz .
Neke njihove brojke o rodnosti mi se ne uklapaju ...recimo ...11t sa dunuma ...ili ti cak 15t ...sto je kao po prici potvrdeno.ja kako god sracunam nemoze biti vise od 3t po dunumu .Moze li mi neko objasniti toliku razliku ili mi barem reci sta ja to doro ne racunam..ili opet nesto trece
 
Nisam radio kornisone na otvorenom, ali imam par pitanja.
Sta je dulum i koloko je to u m2,arima ili hektarima.
I drugo koliko ide biljaka po m2 i sta kaze tvoj agronom za to i ko placa zastitu?
 
Ako rodi 10kg ( a navodno je 17-18 neki max ) po duznom metru po mojoj racunici oko 5 t sa duluma preko 10 tesko , neznam mozda gresim izracunaj koliko imas metara pa vidi sam . Koju ti nude otkupnu cenu?
 
Hteo bih nesto da pitam. Koliko ulaganja ima u 1ha kornisona (njiva na otvorenom) koliko ide semena i sa kojom sejalicom se seje na koji razmak itd. ? Koliki su prosecni prinosi sa i bez navodnjavanja?
Koje sorte kornisona su se pokazale dobro u njivi na otvorenom? Kad je optimalni rok setve?
 
Pariški korišon za seme.Posle nicanja je imao hladno vreme te je malo stagnirao u rastu.Do sada je uradjena jedna zaštita od bolesti i vašiju.

dscf3183.jpg


dscf3184.jpg
 
Hteo bih nesto da pitam. Koliko ulaganja ima u 1ha kornisona (njiva na otvorenom) koliko ide semena i sa kojom sejalicom se seje na koji razmak itd. ? Koliki su prosecni prinosi sa i bez navodnjavanja?
Koje sorte kornisona su se pokazale dobro u njivi na otvorenom? Kad je optimalni rok setve?

Na 25 ari imao sam oko 22 000 din troskova.
 
Evo mene ,malo,opet :spavam::osmeh:....Ugovor potpisan za sadnju kornisona ...njihove sadnice ,kazu da je levina u pitanju,125 kg kristalona ,gnojivo ,herbicidi i insekticidi,sistem knk ,mreza ....danas preuzela 6000 sadnica ...U sopstvenoj reziji sam kupila foliju i postavila ,mada bi po njihovoj preporuci trebalo bez folije ,jednored na 22 cm i kopanje ...ja ipak 2 duluma ne mogu kopati ::namigivanje::

Sve to kosta 1300km po dulumu a prvu klasu placaju 1,2 km kg.
Ja zagazih pa sta bude ...sad me savjetujte ,kritikujte,hvalite i ...tako ..:bravo:
 
Rade 74
Mene je samo seme vise izaslo. A gde je djubrivo, zastita, gorivo, beraci.... Jedino ako je u pitanju neka levina ili sl. kao kod @ralsonxx

Послато са U8815 користећи Тапаток 2
 
Nazad
Vrh