Čuvamo li stare sorte od zaborava?

Da li neko zna koja je ovo sorta kruske? Veoma je ukusna i socna. Sazreva polovinom avgusta.

p1110303.jpg



Ova druga je zimska kruska. I za nju mi treba pomoc oko sorte.

selo-016.jpg
 
Zorane ona prva zuta kruska koju nazivas jesenja kamenjarka bi mogla biti istovjetna Limunki (Citronki).
Kao sto kazes sazrijeva u drugoj polovici 10.mj i jaaako dugo se cuva.
Izuzetno je socna...plodove sam pokusao jesti u kuci ali sam ubrzo izasao na balkon koliko soka curi doslovno iz te kruske pri svakom zagrizu.
Ima jak miris po limunovoj korici.
Ovi su plodovi sa drveta starog preko 100 god. i svake godine rodi minimalno 600, 700 kg.
Mozda sam premalo i procjenio rodnost.
To je prekrasno za gledati bilo je doslovno vise ploda nego lista na drvetu i gotovo da ne opadaju do zrelosti.
Jos uvijek sam fasciniran koliko je plod kvalitetan i socan, pun arome s obzirom na to da je drvo bilo toliko "zastrasujuce" prekrcato plodovima.


 
Da, i oblik ploda nalikuje limunu.
U sredini je siri a na krajevima se suzava.
Nego gledam limunku na slikama rasadnicara i svugdje drugacija slika a ni jedna nema veze sa limunkom...
 
Кнез, мислим да нису исте. Ове на мојој слици имају краћу петељку,мало је блеђа, без ароме на крушку,као да није зрела, а убрана је када је остало око 20% рода. Нисам пробао када одстоји, можда је тада боља.
 
Poslednja izmena:
Калуђерка има дужи део код петељке и неупоредиво је укуснија . Сва се топи у устима. Моја тетка има једно стабло калуђерке а и оне румене на другом тањиру су од тетке. Касно сам се сетио да је сликам. Иначе за камењарку каже домаћин да је продао више од 200 кг углавном за компот.
 
Mislim(mogu reci siguran sam)da je kruska iz posta #302 ista kao ona iz odgovora #309 zato sto ima jedno stablo kod mene stara je oko 50-60 god stablo nije ogromno jer nema previse mesta ali je zato radjala do 150kg i to svake godine ova kruska pouzdano ne omane,nema neke posebne arome ali je veoma veoma socna,zato sam prvo mislio da je jeribasma po opisu ali to je mislim letnja ova kod mene stize negde u septembru,oktobru i prvo su zelene tvrde mada i tada kad padnu na zemlju od udara nemogu vise da stoje posle branja kad su zelene postupno dobijaju zutu boju i socne su,do kada se tacno mogu cuvati ne znam pre neki dan sam pojeo poslednju, ...Znaci to je citronka?
 
Evo moj prijedlog je ove godine sve lijepo slikati i pisati opise.
Obogatit cemo forum slikama socnih,mirisnih plodova starih sorata i znat cemo puno vise.
Nakon toga mozemo izmijenjati grancice na visestrano zadovoljstvo.



2rzyvye.jpg





Evo Dražene jedna kruška. Stiže u osmom mesecu sitnija jedna strana obojenija crvenim.Okrugla a ja ne znam ime ,mislim da imaš baš tu krušku.
 
Oooo bas je prekrasna!
Ja bi rekao da je to Medenka.
Jel to ona sto sam kalemio, 100 god stara sa sitnim pupovima poput zrna zita?
 
Mislim da je bilo to a druga je Ječmenka. Stiže mnogo ranije i ima pravilan kruškast oblik,dok je ova okrugla.
 
Stara sorta Parodija!
Danas slikano 3.12. oko 15.30 h!



Knez reci mi da li je ta sorta jabuke, kako da kažem tvrda poput dunje dok ne počnu mrazevi ili pak sneg i tek kada izmrzne plod možeš je zagristi i sipka se ustima i slatka je,jer ne znam kada sam bio još u Pazaru u vojsci kasarna je imala jedan izdvojeni objekat gde su bile jabuke,i meni je ostala u sećanju jedna sorta da kažem zelene boje a brali smo je u 12mesecu tako nešto kada posle mrazeva dobije boju limuna i tek se tada mogla jesti,a inače nedaj bože da dok ne bude takva da se sipka posle mrazeva padne nekome na glavu,pre bi glava pukla nego jabuka,posle kada sam se vratio kući ovde de god sam bio nekoga pitao niko mi nije znao reći ništa u vezi te sorte jabuka koju sam video u Pazaru...Sada na slici mi liči poput te sorte koju sam tada video i koja mi je ostala u sećanju
 
Iskreno nisam je probao prije pa ne znam kakvog je okusa bila ranije.
Naime zapazio sam je u jednom dvoristu prolazeci autom i fasciniralo me kako je drvo okiceno lijepim plodovima u 12.mj i tako jako rodno a gotovo bez lista.
Tako da sam instinktivno zakocio, izasao iz auta i napravio ove slike mobitelom.
Probao sam nekoliko plodova.
Jabuka je fine, cvrste konzistencije i jako socna.
Nema neku posebnu aromu nego se ta socnost vise moze opisati kao vodenost.
Njezina posebnost je u velikom rodu koji gotovo da ne pada sa stabla do kraja godine a bez ikakve njege i trovanja.
Vjerujem da je bolja za pojesti u 3.mj iz ljetne kuhinje nego ove otrovane koje stoje u hladnjaci okupane otrovima od 9.og mjeseca.
 
Nazad
Vrh