Garažiranje , podmazivanje i pranje kombajna

Rale 83

Prijatelj Foruma
Učlanjen(a)
22 Dec 2009
Poruka
3.717
Lokacija
Kobilje (30km od Pozarevca)
Evo jos jedne teme u kojoj mozemo razmeniti iskustva o garaziranju kombajna nakon zavrsenih radova u polju ,
kako ih mazemo , dali raspanujemo remenje i dali i kako ih peremo :cool:
Mene licno muci sto mi farba dosta potamnela mnogo je prljavstine primila i intezivnim pranjem ima malo efekta ali je mnogo mukotrpno , pa me zanima imali neko sredstvo da mi pomogne u tome :sta:
 
sto se tice remenje popusti ili skini,podmazivanje izvrsi i ujedno proveris svaki deo, sto se boje tice ima dva resenja da ispoliras ili da prefarbas.
 
na kombajnima jedna od najvažnijh stvari je sačuvati limariju
ako kombajn nije kisao i nema nalepljene prašine i pleve najbolje ga je samo izduvati i podmazati a mesta gde je spala farba zafarbati
ako je kombajn ulepljen plevom i prašinom bolje ga je oprati ako korita spirala imaju otvore otvoriti da se ocedi voda pa ga posle podmazati i zaštiti
isto praktikujem i za berače pogotovu koš treba oprati i donje rubove zaštiti da ne bi trulio
 
Dimer je odlican za pranje prljavstine, samo treba paziti da se ne predozira u protivnom skine farbu
 
dexy je napisao(la):
Dimer je odlican za pranje prljavstine, samo treba paziti da se ne predozira u protivnom skine farbu
Sta je dimer.
zorancile je napisao(la):
Rale koji je kombajn u pitanju i da li mu je originalna farba?
MF 487 Farba je orginalna/prva , nevredi polirati zaprljane povrsine , sutra cu probati cetkom za ves pa posle ako nadjem neku jeftinu polir pastu jer imam masinu za poliranje (enhel) pa ce ici brze
U jesen kad zavrsavam deteline izduvam kompresorom sve sto mogu da dovatim perem ga leti pred zito i pred suncokret .Skinem sita opustim remenje , osim za hidraulicnu pumpu , bunker i ventilator povadim ostatke suncokreta iz slamotresa podignem kombajn na klocne - panjeve otvorim sve poklopce - na transporterima bubnju
podbubnju i uvodnom grlu (pored ventilacije i terijer moze uci za pacovima i misevima) podignem keder sto vislje i fiksiram necime , napunim rezervar gorivom vodu ispustim i supam antifriz (sledece godine ga koristim za dolivanje u traktorima jer vrsim sa vodom ) lance poprskam sa naftom+uljem
Akumulator skinem ( jer nikad ne kupujem akumulator sa mo za kombajn) kleme mazem tovatnom mascu da ne oksidiraju.
 
Ako planiraš da ga poliraš onda ga operi sundjerom i čistom vodom. Ako probaš sa nekim deterdžentom može da ti pobeli farba ako se osuši dok se ne ispere, a tu posle ostaju fleke i ako se ispolira.
 
Dimer je sredstvo za pranje jakih masnoca, mesa se 1/10 odlicno skida stare naslage ja perem sve masine sa njim i prezadovoljan sam.Ima ga u pakovanju od 2 i 10 litara a cena dve litre je 1000 din.
 
zorancile je napisao(la):
Ako planiraš da ga poliraš onda ga operi sundjerom i čistom vodom. Ako probaš sa nekim deterdžentom može da ti pobeli farba ako se osuši dok se ne ispere, a tu posle ostaju fleke i ako se ispolira.
Hvala na savetu , znaci najbolje deterdjent pa poliranje, nece se osusiti ja vucem holdruk stalno uz mene i radim deo po deo ( ako ostavim druk oce mali da ga dovati pa da me isprska :zli:)
Post je spojen: [time]1283548950[/time]
_________________________________________________
dexy je napisao(la):
Dimer je sredstvo za pranje jakih masnoca, mesa se 1/10 odlicno skida stare naslage ja perem sve masine sa njim i prezadovoljan sam.Ima ga u pakovanju od 2 i 10 litara a cena dve litre je 1000 din.
jel to kao ekoklin :sta: i takva slicna sredstva , gde to da potrazim :sta:
 
Nije kao ekoklin puno je bolji,pitaj u auto praonici meni su oni preporucili.kod nas u sidu ima u prodavnici da se kupi
 
ma bre kupite u maksi diskontu "axsal" zuta florescentna tecnost da vidite kako skida masnocu odusevice te se a kosta celih 200 dinara :cao: litar
 
topalovic je napisao(la):
ma bre kupite u maksi diskontu "axsal" zuta florescentna tecnost da vidite kako skida masnocu odusevice te se a kosta celih 200 dinara :cao: litar
Potvrdjujem, ovo je najbolje!
 
Također dan poslje soje, bio je uljepljen sav, od one sojine pleve, naravno miniwash sa toplom vodom, prije pranja podmazo i poslje, a onda upalio da rastera mst po ležaju, ali iznutra komoru nisam ništa, več samo upalio na njivi još da dobro sve istera, i poskido od ovršene mase i povrata limove dole i poklopce također oćistio, i spakovo u šupu !
 
Nazad
Vrh