Osnivacka skupstina udruzenja pobornika i praktikanata organske proizvodnje

markodanube je napisao(la):
ja sam po prirodi malo sumnjicav , kada sam pogledao video izgledalo mi je da on zaradjuje debele pare na setanju turista i objasnjavajuci im kako je izmisljen tocak. Sto mene ne cudi jer znam da dosta njih iz grada ovde nisu nikada videli stalu iznutra ili plantazu nekog voca.

Misljenje o njegovom sistemu je podeljeno , posto je ocigledno da covek ume da pleni ljudi , a ljudi zeljni lepih prica .

Medjutim nasao sam i sudske akte tako da mi se smucilo , da je korektan tip on bi rekao ok pogresio sam daj da ispravim gresku , pa cu napisati jos jednu knjigu o mojim greskama , ko radi taj i gresi.
Moje misljenje je da je covek stvarno krenuo sa entuzijazmom ali da ga je novac i popularnost odvukla na pogresnu stranu.

Pricaj mi o sumnjicavosti :p Ima fine price, a sta se zaista desilo izmedju njih dvoje ne zelim da ulazim u to. Zna se sta je sud presudio. Opet 500k jura je mnogo novca a koliko mogu da primetim nisu sve dozvole bile izvadjene.
U svakom slucaju neki koncepti koje je on izneo su mi bili zanimljivi u citavoj slagalici permakulture tako da me je to zainteresovao.
 
Nemoj samo da povezuješ njegova sranja sa permakulturom.
Činjenica da svi zaradjuju pare na permakulturi je zbog toga što ima malo ljudi koji podučavaju a puno onih koji bi da znaju više o tome. Ne vidim ništa loše u tome skoro svako znanje se plaća danas.

Upravo sam otvorio temu permakultura pa pogledajte malo...
 
Gde nam je nestala draga koleginica chikenlover?Ova tema mi nije nesto posebno interesantna bez nje :cao:
 
ulazim u drugu godinu konverzije
da li neko ima organskog semena zitarica
nije bitno psenica ,jecam ,raz
 
markodanube je napisao(la):
Hvala na informaciji sada sam odgledao dokumentarac sa njim.
Covek je dokazao da je moguce i to mi se svidja , ali da se vratim na branu Rovni .
Problematika u tom kraju je da nema dobre struje , telefona i puteva ako bi se taj problem resio to bi bilo super :D

O redovnom snabdevanju strujom i njenom kvalitetu ne mogu da se izjasnim, ali telefona ima, ima jedan solidan put sa desne strane buduceg jezera gledano iz pravca Valjeva a drugi je u toku izgradnje tj.bice sa leve strane jezera tako da ce sa obe strane jezera biti kvalitetna saobracajnica.Koliko sam ja upoznat.Bas sam prolazio preko brane u nedelju 26.06-9.2010g.Lep kraj i dobrei i radni ljudi.
U to ime :ppozdrav:
 
Citava Srbija nema organskih zitarica koliko meni treba za seme a sejao bih samo oko 4h zita.
premije jos nisu isplacene za organsku:haha:
Speltu niko ne kupuje?
Hvala Vrsac, mislim da se znamo i da sam bio jednom kod Vas na prezentaciji biodinamicke.
Da li ce nekome trebati slame iz druge godine konverzije na ljeto ,mislim na vase stocare, da je ne zaoravamo?
Da li ti uvozis nesto organskog semena za proljece?
 
@ gumar

Ubuduće za privatna pitanja koristi privatne poruke, a ne da nas smaraš sa privatnom prepiskom.
 
gumar je napisao(la):
Da li ce nekome trebati slame iz druge godine konverzije na ljeto ,mislim na vase stocare, da je ne zaoravamo?
Da li ti uvozis nesto organskog semena za proljece?

Daleko si... Od čega je slama?
 
novii je napisao(la):
@ gumar

Ubuduće za privatna pitanja koristi privatne poruke, a ne da nas smaraš sa privatnom prepiskom.

gospodine administratore
ja u ovoj poruci ne vididm nista licno sto ne bi trebalo da interesuje clanove ovog foruma i sve one koji misle da se ukljuce u organsku proizvodnju tj
da znaju u sto se upustaju kada tamo ulaze jer kada udju onda ne mogu da se povuku kada oni
zele :haha:
Najbolje bi verovatno bilo da pisemo samo o sednicama na kojima se obecava sve i svasta a
kada treba da dodje do realizacije sve padne na nasa ledja.
Sta to nije u kontekstu teme?
Valjda je problem sa semenom i plasmanom proizvoda osnova svih tema i sednica.

Mislio sam da pomazem ljudima iznoseci svoje(nase) probleme iz iskustva a ne iz price ali posto
ti to shvatas smaranjem onda vise necu vec cu prepustiti Vama koji imate vise iskustva na tudjim
ledjima i sa proizvodima sa sednica a ne njiva.

Izvinjavam se ostalim clanovima foruma koje ne interesuju problemi u ovoj proizvodnji
 
Поштовани форумашки пријатељи,

Јако ми је жао да је ова тема брзо замрла на самом почетку. Нарочито што је у питању остварив циљ! Немојте тако лако посустајати! Ја сам учествовао у оснивању једне групе грађана на свом Саобраћајном факултету, и прошао кроз све што једна група грађана не треба радити. Учествујем повремено у ГГ "Заштитимо Звездарску шуму" и НВО "Зелена омладина Србије" . Радим на оснивању ГГ "Удружење за популаризацију железничког саобраћаја", на чему сам застао само зато што ми је сада дипломирање приоритет. Иначе спремио сам готово комплетну документацију, и имам брдо важних контаката. Проблем је у томе што сам свестан да ће ми почетак рада те организације одузети готово сво слободно време, а једино ја имам довољно ентузијазма и животне енергије да гурам ту причу до краја.

За почетак погледајте сајт:
http://www.gradjanske.org/page/home/sr.html
На њему је доста тога објашњено, а пожељно је имати неког пријатеља-правника, или још боље неког правника који жели да се бави органском производњом као хобијем. Али суштина није у постојању организације, суштина је у односима међу људима. Сматрам да би у овом случају могло доћи до оснивања организације, али након бар годину дана активне сарадње, када би можда и имало смисла кренути корак даље и наступити заједнички пред медијима, институцијама, заинтересованим групама итд. За почетак би свакоме препоручио да се учлани у неку групу грађана, како би искусио како је то радити са већим бројем људи, јер то је вештина о којој пре 2 године стварно ништа нисам знао.

Иначе, Зелена омладина Србије допушта коришћење својих просторија за организације активности везане за "зелене теме". Ја планирам да ускоро организујем неке активности у циљу популарисања еколошке пољопривреде у оквиру секције "Зелена економија", што је за сада на нивоу предлога плана, за који ће ми бити потребна помоћ и неких од вас, форумаша. :sreca: ::prica::

Поздрав из Мељака
 
Karlito je napisao(la):
Поштовани форумашки пријатељи,

Јако ми је жао да је ова тема брзо замрла на самом почетку. Нарочито што је у питању остварив циљ! Немојте тако лако посустајати! Ја сам учествовао у оснивању једне групе грађана на свом Саобраћајном факултету, и прошао кроз све што једна група грађана не треба радити. Учествујем повремено у ГГ "Заштитимо Звездарску шуму" и НВО "Зелена омладина Србије" . Радим на оснивању ГГ "Удружење за популаризацију железничког саобраћаја", на чему сам застао само зато што ми је сада дипломирање приоритет. Иначе спремио сам готово комплетну документацију, и имам брдо важних контаката. Проблем је у томе што сам свестан да ће ми почетак рада те организације одузети готово сво слободно време, а једино ја имам довољно ентузијазма и животне енергије да гурам ту причу до краја.

За почетак погледајте сајт:
http://www.gradjanske.org/page/home/sr.html
На њему је доста тога објашњено, а пожељно је имати неког пријатеља-правника, или још боље неког правника који жели да се бави органском производњом као хобијем. Али суштина није у постојању организације, суштина је у односима међу људима. Сматрам да би у овом случају могло доћи до оснивања организације, али након бар годину дана активне сарадње, када би можда и имало смисла кренути корак даље и наступити заједнички пред медијима, институцијама, заинтересованим групама итд. За почетак би свакоме препоручио да се учлани у неку групу грађана, како би искусио како је то радити са већим бројем људи, јер то је вештина о којој пре 2 године стварно ништа нисам знао.

Иначе, Зелена омладина Србије допушта коришћење својих просторија за организације активности везане за "зелене теме". Ја планирам да ускоро организујем неке активности у циљу популарисања еколошке пољопривреде у оквиру секције "Зелена економија", што је за сада на нивоу предлога плана, за који ће ми бити потребна помоћ и неких од вас, форумаша. :sreca: ::prica::

Поздрав из Мељака

Kako imas dosta energije i izgleda vremena mozda bi mogao da primognes i Neven house u Meljaku, ljudi peku organski hleb, sir, itd.
 
Nazad
Vrh