Ogledi kukuruza

Interesuje me koji je predusev i djubrenje?
 
Predusev je bio kukuruz, ovo radim tj kukuruz na kukuruz samo dve godine a što se tiče ostalog u jesen je zaorano 120 kg/kj 11-52 i u proleće prihrana AN - 150 kg/kj, hemija pre nicanja samo acetosav i korektivno na zeleno cambio i prihrana preko lista sa kristalonom 2,5 kg/ kj.
Da napomenem pošto nisam imao dovoljno za jednu sušaru dovoljno zrna danas sam zakosio i LG raniji hibrid sa iste parcele i vlaga mu je bila samo 22,7 %
 
Evo jos sa malim zakasnjenjem...
2cymku9.jpg
2rmthud.jpg
moj imenjak i ja(al'on je cist ratar,nije pravi farmer :haha: ::namigivanje::
30mon00.jpg
 
Dragan18 je napisao(la):
reci mi ganga koju gustinu si isao za koji hibrid ? :cao:
Evo sklopa u berbi 31-70,5hilj, 41-71,5; 42-63; 54-75,5; 51-55; 55-59; 62-64; 63-60,5; 66-65; 67-66,5;72-59 i 73-56 hilj. po hektaru
Post je spojen: [time]1284889213[/time]
_________________________________________________
Evo i koja slika od mene
zxwa9v.jpg

241r346.jpg

o5nryt.jpg

2e6dj4z.jpg
 
U utorak ako Bog da se skidaju ogledi sa LG hibridima.
Pre podne oko 10h na zrenjaninskom putu kod Gange,a popodne oko15h kod mene.
Clanovi foruma,izvolite,pridruzite se........ ::vino:: ::prica:: ::000::
 
Sa danasnjeg skidanja ogleda LG kukuruza,jedino imam podatak sa naseg silosa da je ukupna,prosecna vlaga bila 18%.Ostale podatke cekam od Branimira A.Ja sam zadovoljan,samo jos da je vreme bilo lepse,ali........

Evo nekih slika za sad iz telefona naseg clana @zorancile,kome se i ovim putem zahvaljujem sto nas je posetio. :D ::svaka cast:: ::svaka cast:: ja i @zorancile, Branimir Alivojvodic i ja(degustiramo rakiju od dunje), "Damjanov zelenko"-majstor Trma za kormilom,sogorovog kombajna :D



Bice jos slika sutra...... :cao: :cao:
Post je spojen: [time]уторак, 05. октобар 2010. 16:04:17 CDT[/time]
_________________________________________________
Ovo su rezultati bez vlage. file:///C:/Documents%20and%20Settings/Zika/Desktop/ogled%20Novi%20Becej.xls.htm
 
Na kom otkupnom mestu?Pitam zato jer se slogirao vlagomer na jednom otkupnom mestu i merio 4 % manje.
 
lako je tako biti paor...dobijes zemlju od taste,dobijes traktor,dobijes seme dzabe,pa jos ti i sogor uradi dzabe....imal boljeg?
 
Rezultati ogleda LG kod Farmer Boba:

LG 33.30 13203 kg/ha
LG 33.50 13402
Ademio 13008
LG 33.95 13730
LG 34.75 13976
LG 35.35 15215
LG 25.33 14525
 
Nemam jos pojedinacno vlagu za svaki hibrid,ali kod nas na silosu uzorak iz prikolice je imao 18% vlage. :ppozdrav:
 
Onda su ovo rekordni prinosi. Svaka cast. :bravo:
Bez obzira sto su zemlja, traktor, seme i rad gratis. :haha:
Salim se, naravno. Vidim da te KR stalno pecka. Cime li si to zasluzio? :ppozdrav:
 
Zoran Kostović je napisao(la):
Onda su ovo rekordni prinosi. Svaka cast. :bravo:
Bez obzira sto su zemlja, traktor, seme i rad gratis. :haha:
Salim se, naravno. Vidim da te KR stalno pecka. Cime li si to zasluzio? :ppozdrav:
Rasna diskriminacija. :haha: Ja sam iz Vranjeva,poljoprivredni kraj,a on je....neka sredina.....tranzitna ulica.Nemam pojma,pa, sam je rekao da je"nakratko nasadjen" :haha: :cao: :cao:
 
Promoteri iz Lg-a su rekli da su ovde sejani samo raniji hibridi jer je zemlja na kojoj je bio ogled pomalo peskovita, a nisu znali da će biti toliko kiše. Kažu da su im kasniji hibridi još rodniji. :sta:
 
Ne znam da li je neko vec stavljao ovaj snimak :D :D
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=i6-yZ8-n2n0[/youtube]
Pogadjajte ko je domacin ::svaka cast::
 
Nazad
Vrh