Ogledi kukuruza

Nesto ste zabrljali ovaj 5830,sa 20% vlage ne bi bilo toliko sasusenje kako ovi eksperti racunaju...
 
A kažu nije bitan sklop, bitnija je ujednačena dubina setve. Eto nam dokaz da možda i nije tako. Na koju gustinu si išao sa tim 30.500? Je l je bila očigledna razlika u sklopu zbog brzine?
 
A kažu nije bitan sklop, bitnija je ujednačena dubina setve. Eto nam dokaz da možda i nije tako. Na koju gustinu si išao sa tim 30.500? Je l je bila očigledna razlika u sklopu zbog brzine?
Sklop pri brzini setve od 10km je 58000 biljaka koje su lose rasporedjene a sklop pri 5.8km je 64000 koje su dobro rasporedjene.
Definitivno masina nije povukla semena dovoljno sto je uticalo sigurno na prinos,ali tamo gde su skupljena zrna na 16-18cm jedno od drugog a razvuceno posle drugo zrno na 35cm nije moglo da se bori cak i u ovakvo dobroj godini.
Dok pri maloj brzinu su odstupanja u razmaku jako mala.

Poslano sa mog SM-G950F koristeći Tapatalk
 
Sklop pri brzini setve od 10km je 58000 biljaka koje su lose rasporedjene a sklop pri 5.8km je 64000 koje su dobro rasporedjene.
Definitivno masina nije povukla semena dovoljno sto je uticalo sigurno na prinos,ali tamo gde su skupljena zrna na 16-18cm jedno od drugog a razvuceno posle drugo zrno na 35cm nije moglo da se bori cak i u ovakvo dobroj godini.
Dok pri maloj brzinu su odstupanja u razmaku jako mala.
I ja sam ovo primetio,kod mene je malo drugaciji problem,mislim da su mi raonici na masini zadebljani iako su menjani predprosle sezone,zrno se zbog inercije jos malo kotrlja kroz kanalic i imam neki blesavi raspored,pomagao sam Shaletu pre neki dan da poore i video da je kod njega mnogo bolji sklop.Kojom masinom je ovaj ogled sejan?
 
Sejano je sa Monosem masinom niski setveni aparat.
Mislim da nodet masine raspored urade perfektno ali se gubi na dubini setve dok moderne sejalice imaju dubinu ali zbog velike brzine setve se izgubi na rasporedu i na kraju na prinosu.
7484818190867c5095e5e3b39a26943a.jpg


Poslano sa mog SM-G950F koristeći Tapatalk
 
Definitivno da :D ali dokazalo se da se isplati potrositi malo vise goriva i koji sat vise napraviti.
Evo i rezultata ogleda koji je na snimku.
047aa0cc144ed450415807af261466a3.jpg


Poslano sa mog SM-G950F koristeći Tapatalk
 
Nazad
Vrh