Ogledi kukuruza

Evo još jednog Dekalb ogleda:
2nsbb60.jpg
 
Nisam obraćao pažnju na hibride iz kasnijih fao grupa ,mada svi lepo obećavaju .Mutavi će reći .
 
Izgleda da ove godine 4943 hibridu odgovaralo vreme, 4541 ne obečava, u 80% slučajeva samo 14 redova, dok je prošle godine (suša) bio puno bolji, prinosom bolji ili jednaki sa 4943, no ove godine čini mi se da će biti daleko iza
lp
 
Bio sam na drugi kraj parcečp ,tj tamo gde nema tabli pa ne znam koji je koji hibrid .Poređani su tako da je levo najraniji .





- - - - - - - - - -

Nešto ne štima.Na prvoj slici dole je najraniji a na drugoj gore.
 
Samo jedna mala napomena... Da bi vlagomer pokazao realn(ij)u vlagu mora biti napunjen do kraja a zatim poravnat sa brisačem koji se nalazi na posudi za sipanje. Ako se u vlagomer sipa manje pokazaće veću vlagu i obrnuto.
 
|Zasto 6340 nije na drugom mestu??
Zbog visoke vlage i smanjenog prihoda kada bi išao na sušenje.

- - - - - - - - - -

Samo jedna mala napomena... Da bi vlagomer pokazao realn(ij)u vlagu mora biti napunjen do kraja a zatim poravnat sa brisačem koji se nalazi na posudi za sipanje. Ako se u vlagomer sipa manje pokazaće veću vlagu i obrnuto.
Verovatno si u pravu ,zvanični vlagomer na vagi prilikom predaje kukuruza je pokazao manje vlage za oko 1%.Na ogledu su vlagu merili u dva ponavljanja i uvek je bilo neke razlike .

- - - - - - - - - -

 
Sigurno sam u pravu jer imam takav vlagomer. Na jednom otkupnom mestu,davno dok još nisu znali,su sipali u vlagomer koliko god su mogli i vlaga je bila dooobrim manja nego što ustvari jeste. Naravno da sam se bunio. Al' u Teheranu. :)
 
Nešto ste promašili? P1114 ne može da ima 3,5 % manju vlagu od 1535, a ne može ni da toliko manje rodi.
U našem ataru je 1114 u poslednje 2 godine bio bolji od 1535 za 400-500 kg/kj. Ove godine je 1114 na jednoj njivi dao 10 t/kj sa vlagom od 18% .
 
Nazad
Vrh