Tresač za šljive, višnje i dr.

kako bi izgledao tresac sa krutom vezom a da bude sa kontra tegovima mislim da je to jednostavnije za napraviti. da li bi bilo dovoljno jedna osovina recimo precnika 50mm koja bi imala pogon i na nju navariti neke tegove recimo debelozidnu cev rasecenu na pola
 
Tresac je u fazi izrade
Z4UuKYW.jpg
[/IMG]

K7qU1RT.jpg
[/IMG]

fVjB0a1.jpg
[/IMG]
99ger1U.jpg
[/IMG]
giyOOxJ.jpg
[/IMG]
 
Nisam neki ekspert za tresace ali otvarao sam neke vibro motore, filozofija je ta da imaju sto laksa kucista a sto teze tegove , izradjeni od aluminijuma a tegovi su na suprotnim krajevima osovina (motor u sredini) , tegovi su na 180 stepeni postavljeni. Ako pravis previse masivnu konstrukciju (tesku) koja prenosi vibracije to ti dodje kao ublazivac za vibracije.
 
Bas ti opada mnogo lisca i grana. Jel bi moglo ovo da radi u starim zasadima? Cini mi se da i u ovom mladom jedva prolazi.
 
Pa samo ovo prvo trešenje je iz mladog višnjara. Sve ostalo je iz 15-20 godina starih višnjara svako stablo preko dve gajbe nego sam snimao tamo gde nedostaje po neko stablo da bi se videlo. Ovo zadnje stablo pune tri gajbe. Baš zato i pada lišće velika stabla teško padaju mora duže da se trese i više se crevima radi. Ne pada lišće i grane od trešenja nego od mlaćenja. Al ajde dokaži ti njima da ne režemo nego beremo

U principu kod svih tresača pada lišće samo je pitanje da li oni to prikažu ili ulepšaju. Primetićeš da se svi reklamiraju ali obrati pažnju da niko nema na snimcima više od jedne gajbe po stablu. Zavisi i od zrelosti i od zaštite

Ove godine nisam stigao da odradim vetar pa sam na brzinu ubacio motorni duvač ispod trake. Radio je na pola gasa. Probali smo i sa punim radi odlično ne ostavlja ni jedan list ali zaista na ovu cenu nisam hteo gorivo da trošim bez potrebe

Sent from my Moto G (5S) using Tapatalk
 
@ bata Nisam ničim prskao ni ove ni prethodnih godina. Neznam ni da li ima tog etrela da se nabavi legalno.

Ove godine kod nas nije ni bilo cene za prvu klasu. Jednostavno sve su uzimali po 30 jer je zbog temperature bilo dosta sparuškane višnje i to je to. Posebno mladji višnjari sve su bile kao suvo groždje.
Ja sam uspeo moje da proguram za nešto malo više ali ništa posebno. Zato i kažem da me i nije bilo briga za lišće i čistoću

Sent from my Moto G (5S) using Tapatalk
 
Hahaha jao ne staj mi na muku. Koliko god ovo delovalo prosto ipak nije. Ni prosto ni jeftino. Mesec dana sam radio svaki dan i završio u zadnjem momentu.
Na ovoj mašini sam imao samo jedan manji kvar u sezoni a ono vitlo od dominatora me sexalo i nisam ga rešio

Sent from my Moto G (5S) using Tapatalk
 
Kolega Pešut je l' možete sa ispraznite sanduče.

Послато са SM-J510FN помоћу Тапатока
 
jedno pitanje kako spojiti trake tresaca .lepljenje mora na licu mesta i preskupo. gledao sam neke spojnice neznam gde nabaviti i za to treba alat. ima li neko ideju
 
Ne mora da ima ležajeve na oba kraja. Moj ekscentar je prišrafljen za flanšu diferencijala tamo gde se nekada šrafio kardan koji je okretao diferencijal.
Znači sa jedne strane se šrafi za neku osovinu a sa druge strane se buše ekscentrične rupe(zavisi koliki se hod želi) sa navojima i u njih se šrafi kućište sa lagerom koje dalje prenosi kretanje na neku ruku za stezanje stabla. Ma prost sistem nego ja loše objašnjavam a ti slabo kapiraš

Setio sam se najbolje pogledaj kako izgleda sistem ekscentra na starim kosama za košenje tamo gde je ona drvena cigančica ili kako je ko zove. To je taj sistem prekopiran kod mene samo sa kraćim hodom

Kod mene je na ekscentru sraf inbus m 14 i to trese šljive stare preko 20 godina samo svake godine zamenim šraf i imam ih i rezervi mada ni jedan nidam polomio do sad. E osovina na doferencijalu na ladi je bila čini mi se 18mm nju sam lomio a sada na mercedesovom diferencijalu je 24 ili 26 i sa njime nema problema
Pozdrav druze,moze li neka slika tresaca ,planiram da pravim pa da prekopiram...

Послато са SM-A405FN помоћу Тапатока
 
Pozdrav,

Jel ima tko da mi proda tresac? Potrebno je prevesti ga u Hrvatsku.
 
Nazad
Vrh