Silosi i sušare

evo u cemu ja drzim kukuruz u zrnu i jecam
2ikqtcj.jpg
 
E ovo je lepo videti :D Da li su ovi tvoji silosi od betona? Koliki je kapacitet i da li postoji unutar silosa nekakva ventilacija? Sa kolikim procentom vlage stavljaš kukuruz unutra? :cao:
 
da od betona su nekad su sluzili za silazu a sad sipam suvi kukuruz i jecam do14% vlage nemaju ventilaciju a kapacitet jednog je 30t do proleca bi mi trebalo doci jos dva limena od 60t i onda vise nema branja
 
Ok. A kad sipaš kukuruz do 14% vlage, da li nekada radiš eleviranje tog kukuruza(npr jednom mesečno)? Dali su silosi konusni unutra(sa ispustom) ili su ravni?
:cao:
 
bobocan je napisao(la):
da od betona su nekad su sluzili za silazu a sad sipam suvi kukuruz i jecam do14% vlage nemaju ventilaciju a kapacitet jednog je 30t do proleca bi mi trebalo doci jos dva limena od 60t i onda vise nema branja
Mene interesuje koja je cena tog silosa od 60 tona i koja ga firma pravi?
 
Hvala kolega. Ja takođe moram da nađem neko rešenje za smeštaj kukuruza u zrnu. Najverovatnije ću adaptirati čardake za početak. :cao:
 
Ako je procenat vlage mali (par % iznad 13%) i uduvavanje hladnog vazduha bi rešilo stvar. Bitno je da vazduh cirkuliše nemora obavezno da bude topao a verujem da nebi puno koštalo da se uradi.
Inače neki dan sam gledao na TV čovaka koji je podigao novi silos sa sušarom i kaže da ga je koštalo 10.000 e, ali nisam obratio pažnju na kapacitet.
 
nebojsa je napisao(la):
Ako je procenat vlage mali (par % iznad 13%) i uduvavanje hladnog vazduha bi rešilo stvar. Bitno je da vazduh cirkuliše nemora obavezno da bude topao a verujem da nebi puno koštalo da se uradi.
Inače neki dan sam gledao na TV čovaka koji je podigao novi silos sa sušarom i kaže da ga je koštalo 10.000 e, ali nisam obratio pažnju na kapacitet.

mislim da ti u ovoj cifri fali barem jedna nula
 
ja samn cuo da silos kapaciteta 60 tona kosta 400 000 din s tim da je tvoje da izlijes temelje,nisam jos proverio tu informaciju :sta:
 
@ manijakus
Nefali sigurno. Pošto nisam baš upućen u ovu tematiku i meni se činilo dosta povoljno ali dobro sam čuo. Nov silos sa sušarom 10k evra, nisam obratio pažnju na kapacitet silosa ali meni izgleda veliki :osmeh:
 
nebojsa je napisao(la):
@ manijakus
Nefali sigurno. Pošto nisam baš upućen u ovu tematiku i meni se činilo dosta povoljno ali dobro sam čuo. Nov silos sa sušarom 10k evra, nisam obratio pažnju na kapacitet silosa ali meni izgleda veliki :osmeh:
jel znas mozda koja ie to firma sto radi te silose? i broj tel
 
Ako je to susara je sarzna ubite ma dal je 3 tone ili 3 vagona sarza a silos je 14 vagona susara kolko se secam je kostala oko 15000 sa elevatorom od 13m, gorivo bio masa a silos sa prijemnim kosom valjda 10000.To se nalazi u Sanadu kod Coke. Slucajno znam jer sam ja radio struju za nju.Za cene nisam siguran 100% al su negdeu tim okvirima
 
leka je napisao(la):
ja samn cuo da silos kapaciteta 60 tona kosta 400 000 din s tim da je tvoje da izlijes temelje,nisam jos proverio tu informaciju :sta:

Oko 19.000 eura, silos kapaciteta 500 t ::novac:: a sušara recimo 4 t/h 32/14% 78.000 eura :ideja: uffff zavrtelo mi se u glavi
 
Nazad
Vrh