Koji je ovo traktor

GANGA

Prijatelj Foruma
Učlanjen(a)
5 Jul 2010
Poruka
535
Lokacija
Elemir
Možda nije pravo mesto za ovo ali nov sam pa može i malo pomoći gde postaviti malo ako se može reći kviza.
34r6m9u.jpg
69doyd.jpg
Ako prođe kao nova tema biće još koja slika :bravo: :cao:
 
Po kabini bih rekao da je Same (laser), ili explorer jer ima 4 klipa ako se nevaram :sta: :D
 
Trka još traje ima vas koji i ponešto pogađate i nemojte misliti da vas ovim putem zaj...vam samo malo razonode od ove naše tužne poljoprivrede što svakog po nešto muči.Samo napred :D :sta: ::svaka cast::
2euuczp.jpg
20kumht.jpg
 
Rakovica 135,modifikovana, samo je cudno sto ima izduvnu granu sa leve strane :sta: izdali su je tegovi napred i felne na prednjem mostu :D
 
Lamborghini nikako nije jer "lambo" ima pogon prednjeg mosta u sredini, dok je na "GANGA DEERU" pogon s lijeve strane. falge i prednje i zadnje su Rakovicine, kao i tegovi. Motor sam gledao koji bi mogao biti i nisam uspio dokuciti, ali ima i ostrijih ociju od mojih ovdje, pa ce netko vec prepoznati o kojem se motoru radi.

Dakle, kabina je skinuta sa nekog SLH traktora (SAME, LAMBORGHINI, HURLIMAN) hauba me podsjeca na belorusa, ali ne mora biti, moze biti i radjena "od nule" ili je s nekog drugog traktora preradjena.


Sve u svemu, traktor lijepo izgleda, i napravljen je s nekim smislom, auspuh sa strane, usis takodjer, preglednost je tu, snaga je (najvjerovatnije) tu, a posto rakovica ima originam ZF prednji most i mjenjac, tu nema greske...

SVAKA CAST
 
2mhj3gh.jpg

Evo prave slike otprilike kako je izgledao traktor pre remonta, nemojte se ljutiti što vam nisam odmah kazao ali ovako nešto neverujem da bih pnovo radio jer to je posao od par meseci rada da ti oči pobele, taman nešto uklopiš i misliš da si uradio kako treba a onda sledeći deo nemožeš da staviš pa sve iz početka. Traktor sam kasnije prodao i u funkciji je sve što je ugrađeno bez ikakvih problema jer se često čujem sa prijateljem kom sam prodao. Traktor imau građen Mercedes OM 352A, menjač je ostao rakovicin tj ZF, Zadnje gume dvadesetice a prednje usklađene zbog prednje vuče, kabina je od Same Galaksija bez klime ali sa odličnom ventilacijom tamnim staklima i što je najvažnije buka je toliko smanjena za nepoverovati, a ko ju je vozio zna koliko je i grejala u kabini toliko da si skoro jaja mogao peći na menjaču, a ova je izdignuta i imala svoj patos. Masku samo gornji deo je uzet od Torpeda 90 a ostalo nadograđeno, auspuh pohrom, a farba je od Johan Deer skoro 100% ista dvokomponentna mnogo ::novac:: me je samo ona koštala vidi se i po motoru da nije nagorela od rada a terao sam je ko đavo par godina i ostala je ista. Zahvalio bih se forumašima koji su ponešto ili u celosti pogodili a što se tiče Panonstiba on je učestvovao u nabavci delova pogotovu kvalitetnih ležajeva pa zato mu je i uskraćen odgovor kao kućnom prijatelju. Što se tiče nagrade možda će i biti nešto od nje ako budem došao 05 09 na Letenku a šta će biti neka ostane iznenađenje. Još jednom hvala vam na odgovorima i nezamerite mi a i jedan savet od mene pedesetogodišnjaka "strpljenje je velika stvar koje može samo pomoći čoveku. Ako vas interesuje još nešto konkretno javite se ovm dole.
2nkordg.jpg
 
Ganga, svaka cast za traktor to je jedino sto mogu da kazem... ::svaka cast:: Profesionalno odradjeno, verujem i puno zivaca izgubljeno, ali kad se vidi krajnji rezultat... ::svaka cast::
 
Znao sam ja da ima nesto i od Same-a! Jeli GANGA da nisi neki rod sa onim sto ima leteceg zmaja i prepravlja pinc-gauere? Ime mu je nesto na Z, bio je samnom u lov u Boru :cao: :cao: :cao:



Dragan18:eek:vakve stvari se pitaju preko privatne poruke :off_topic: :off_topic: :off_topic: :off_topic:
Post je spojen: [time]1283030854[/time]
_________________________________________________
dorel je napisao(la):
Znao sam ja da ima nesto i od Same-a! Jeli GANGA da nisi neki rod sa onim sto ima leteceg zmaja i prepravlja pinc-gauere? Ime mu je nesto na Z, bio je samnom u lov u Boru :cao: :cao: :cao:



Dragan18:eek:vakve stvari se pitaju preko privatne poruke :off_topic: :off_topic: :off_topic: :off_topic:

U prvoj recenici se drzim teme, a ti mene imas na zub zbog teme EU za ili protiv pa te molim da budes nepristrasan!!!
 
Trnavac je napisao(la):
Koliko je bila prodajna cena ove SREDJENE RAJKE ?? :ppozdrav:
Uradjeno je samo tako!!! :bravo: :D
16 500 eura u to vreme sređene rajke su se prodavale do 10 -11 000 eura.
 
savo
to je ovo marke unimax
ovaj je unimax as4
70.jpg

71.jpg

72.jpg

73.jpg

74.jpg

75.jpg


a evo i podaci


Technické parametry
Motor: Lombardini/Ruggerini
Typ motoru: vznětový jednoválec
Výkon motoru: 12,5 HP
Objem motoru: 505 ccm
Převodovka: mechanická
Počet převodových stupňů: 4+2 (redukce silnice / terén)
Rychlost vpřed / vzad: 5,0-13,0 / 3,0-7,5 km/hod
Vývodový hřídel přední: 833 ot/min (smysl levý)
Vývodový hřídel zadní: 1060, 624 ot/min
Hydraulický systém: čerpadlo 5,6 l/min
Brzda - provozní kotoučová
Brzda - parkovací: kotoučová
Spojka: suchá vícelamelová
Přední kola: 16x6,5-8
Zadní kola: 6,50/80-12
Poloměr otáčení: 2500 mm
Objem palivové nádrže: 5 litrů
Pohotovostní hmotnost: 440 kg
Rozměry d x š x v : 1920x900x1120 mm

Doporučená prodejní cena: 189 980 Kč s DPH
 
Aaaaaa za sumu rodjen zakaci stozinu i vuci samo pazi da na kamencic nezajasi jer ostadose tockici u zraku :haha: :haha: :haha: .
 
pu majku , izgleda da nije 4x4 :sta:

ko to proizvodi ? ima li neka oficijelna stranica ili negdje neka sa više podataka o njemu


a dobro bi mi došao za voćnjaka kao zmaj , samo za neki roto malčer kosačicu i frezu koja može plitko kako bilo
 
Nazad
Vrh