Samogradnja kunićarnika ,, štapom i kanapom''

Kod izgradnje kaveza , vrata se mogu brzo i efikasno napraviti od police rešetke za frižider . Jedna strana rešetke se iskoristi kao osovina oko koje se okreću vrata oko koje je savijen ekser u gornjem i dovjem delu . Sa rajberom se zatvara i otvara...To je ako su vrata sa strane .

Ako neko hoće fotografiju može mejlom drugačije neznam...
 
Poslednja izmena:
Da li mi neko ima nacrt kaveza za odvajanje mladih muzjaka
Pravio bi ovih dana a ne znam kojih dimenzija da bude kao i kavezi za pojedinacan tov zeceva
Hvala unapred
 
Nema tu pravilo osim iskustva...ako se baviš kunićarstvom onda ćeš i sam uvideti problem...
ako dtugi putimaš više ženki onda ćeš imati i više muškik ,a opet problempraviš novo itd
 
Pozdrav drustvo, evo da se pohvalim da sam se vratio kunicima nakon par godina pauze :) Dobio 2 zenke od drugara, jednog orijasa i jednog novozelandskog belog, a posle par dana sam dokupio jos 2 zenke hajkoma. :) Ponovo sam se osetio kao dete, a mali sestric i sestricina su odusevljeni :D

Prosli put sam drzao hranu i vodu u nekim cinijicama, medjutim resio sam sada da narucim nipl pojilice, mislim da ce mi biti jednostavnije, a oni ce imati non stop svezu, neuprljanu vodu. Nasao sam na aliexpress-u bas jeftine pojilice, i do 4-5x jeftinije nego sto sam nalazio na nasim sajtovima. Jel narucivao jos neko od njih, sem ovih nasih preprodavaca?

Takodje i hranilice sam planirao da napravim / kupim. Ima li neko kontakt gde se mogu naci one pocinkovane hranilice koje ima npr Megi, il neke slicne. I koja im je cena. Imam neki lim kuci, naravno nepocinkovan, razmisljam da ih sam savijem i napravim hranilice, ali naravno uzeo bih u obzir i da kupim nove.

Nadam se da niste skoro diskutovali bas o ovim temama, nisam bio u prilici da procesljam ovaj deo foruma, pa se nadam da nisam ponavljao neka skorasnja pitanja :)
 
Da li moze neko da mi kaze koliko bi kostala izgradnja jednog kaveza za minimalan novac.Maksimalno sto jeftinije kao sto i sam naslov kaze stapom kanapom.
 
Dali ima aktivnih u ovoj temi, interesuje me koliko bi idealna mreža bila za podove kotilica i tova,našao sam po Srbiji firme koje se bave proizvodnjom pa bih naručio rolnu od 25m² ali da se ne prevarim pa da kasni mora zbog težine da dodaje profile na kavezu za tov. Bilo bi idealno kad bi našao plastične table koje bi mogao da iskoristimo za podove.
 
Nazad
Vrh