Primena herbicida posle setve, a pre nicanja u kukuruzu KWS Clima Control
Strana 54 od 54 PrvaPrva ... 444525354
Rezultati 1,061 do 1,077 od 1077

Tema: Samogradnja kunićarnika ,, štapom i kanapom''

Novajlija
    Datum pristupanja
    Aug 2017
    Poruka
    7
    Zahvalio se
    2
    Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Pozdrav kunicari.. To sto vidite je mojih ruku delo, moji prvi kunici (Nemaki saraci) i prvi kavez. Dimenzije su 2m visina, 120 cm. sirina i 70 cm. Osnova kaveza je od letava sto sam se jako zeznuo, trebalo je stafle staviti zbog stabilnosti i letvu mogu pogrickati za pre podne al sta je tu je, drugi ce biti bolji sigurno :) Podovi, ledja i krov kaveza su od camovih dasaka. Na podove sam stavio linoleum koji svaki put prilikom ciscenja vadim i operem sto mi je prakticno a uvek cisto. Jasle spoljne od iverice od starog namestaja. Razvukao sam nipl pojilice i spojio na kantu od 10 litara sa slavinom koja stoji na kavezu gore (trenutno se ne vidi na slikama). Kotilice su od sperploce. Sve u svemu zadovoljan sam.. Dajte neki koment ;)
    Poslednji uredio novii; 04-04-18 u 10:46. Razlog: slike je izbrisao bucket servis

Član Drobac avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Poruka
    812
    Zahvalio se
    108
    Zahvaljeno 178 puta na 145 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Je l' im stavljaš prostirku?

Lepo izgledaju kavezi, lepo si ih napravi, ali si u pravu za štaflu. Mada, nije ni sad kasno da je prišrafiš uz letvu.

Novajlija
    Datum pristupanja
    Aug 2017
    Poruka
    7
    Zahvalio se
    2
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Slamu stavljam kao prostirku i jednom nedeljno menjam, nekad i dva puta.. Najverovatnije cu ojacati letve staflom.

Novajlija
    Datum pristupanja
    Aug 2017
    Poruka
    27
    Zahvalio se
    37
    Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Bez ljutnje...
    Pod ti je najslabija tačka.Voda treba da ide iz kaveza što pre a ne da se razliva po podu.Onda te zapošljava da se bakćeš sa prostirkom , koja te neće osloboditi rizika da zečevi imaju prljave šape što mogu preneti na hranu i onda haos.
    Noge od kaveza , što reče DROBAC možeš naknadno ojačati ali mislim da je ram od patosa dasta slab i da bi ga trebalo ojačati podupiranjem uz nogu kaveza . Računaj na mokraću koja će vremenom činiti svoje a zec ne koda neć znaš i sam skakuće.Šarci su teški kad odrastu . Računaj na sve to
    Moj predlog je da ma taj pod podigneš grugi za osmicu -štafla- i napraviš drugi sa rešetkast a dole tepsija...

Član Drobac avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Poruka
    812
    Zahvalio se
    108
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ako je prostirka dovoljno debela i redovno se menja, neće im biti prljave šape. A rešetkast pod je odličan recept za žuljeve kod velikih rasa.

Novajlija
    Datum pristupanja
    Aug 2017
    Poruka
    7
    Zahvalio se
    2
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ma kakva ljutnja, prihvatam sve kritike dok su konstruktivne, tako cemo svi imati koristi. Voda je izbacena iz tih posuda, sad su nipl pojilice koje su extra, nema prolivanja vode. Sape su im ciste i ja se trudim da im je uvek cisto, jer trenutno imam zečicu u gornjem kavezu i zekan dole, oboje vrse nuzdu u jednom cosku i taj cosak im redovno cistim i menjam podlogu u tom delu, a jednom nedeljno zamenim komplet podlogu i nema problema. Nego zecica kad sam je doneo vec je imala onu ušnu šugu, pa sam joj sipao jestivo ulje i 90% se ocistilo ali je za nju to verovatno stres i slabije jede ali verujem da ce se popraviti.

7. Sledeći korisnici su se zahvalili korisniku Djuradj na ovoj poruci:

Milojkoo (24-09-17)

Novajlija
    Datum pristupanja
    Aug 2017
    Poruka
    27
    Zahvalio se
    37
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Citiraj Citiram: Drobac Pogledaj Poruke
    Ako je prostirka dovoljno debela i redovno se menja, neće im biti prljave šape. A rešetkast pod je odličan recept za žuljeve kod velikih rasa.
    Za dobar rešetkast pod netreba prostirka a žuljeva nema kao što napisah u nekoj predhodnoj poruci...

Član Drobac avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Poruka
    812
    Zahvalio se
    108
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Možeš ti pisati šta god hoćeš, imao sam kavez sa rešetkama i bilo je žuljeva. Ne znam koliko dugo držiš kuniće (iz jednog od postova sam shvatio da si početnik) i koliko su ti teški, ali iz mog iskustva, a i mnogih drugih odgajivača, za teške rase je najbolji pun pod sa prostirkom od slame.

10. Sledeći 2 korisnici su se zahvalili Drobac na ovoj poruci:

Djuradj (24-09-17), Milojkoo (25-09-17)

Novajlija
    Datum pristupanja
    Aug 2017
    Poruka
    27
    Zahvalio se
    37
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Нећу се више гањати око тога...Мислио сам само да разменим исуство са другима...Сматрам да ивек постоји нешто ново што би посмогло да се истраје на на узгоју зечева јер сматрам да није лако најчешће у пчетку
    Мислим да сам могао помоћи јер довољно животног искуства имам да могу расуђивати доста реално али ако неко нежели онда чему дискусија...

Član Drobac avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Poruka
    812
    Zahvalio se
    108
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Zaobilaziš odgovor. Životno iskustvo je jedno, iskustvo u odgoju kunića drugo. Nemam ja nameru nikog da vređam, niti obeshrabrujem, da ne budem pogrešno shvaćen, ali u svakoj diskusiji postoje oprečna mišljenja, pa tako i u ovoj. Rešetkast pod jednostavno nije za velike rase, zbog pojave žuljeva. Znam iz iskustva. ;)

Novajlija
    Datum pristupanja
    Aug 2017
    Poruka
    27
    Zahvalio se
    37
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ђурађ , ако сам успео имаш мејл од мене...

Novajlija
    Datum pristupanja
    Aug 2017
    Poruka
    7
    Zahvalio se
    2
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Citiraj Citiram: Milojkoo Pogledaj Poruke
    Ђурађ , ако сам успео имаш мејл од мене...
    Milojko,video sam mejl i fotografiju.. ok je taj pod, imacu u vidu za ubuduce :)

15. Sledeći korisnici su se zahvalili korisniku Djuradj na ovoj poruci:

Milojkoo (02-10-17)

Novajlija
    Datum pristupanja
    Aug 2017
    Poruka
    27
    Zahvalio se
    37
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Kod izgradnje kaveza , vrata se mogu brzo i efikasno napraviti od police rešetke za frižider . Jedna strana rešetke se iskoristi kao osovina oko koje se okreću vrata oko koje je savijen ekser u gornjem i dovjem delu . Sa rajberom se zatvara i otvara...To je ako su vrata sa strane .

Ako neko hoće fotografiju može mejlom drugačije neznam...
    Poslednji uredio Milojkoo; 24-10-17 u 21:26.

Novajlija
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Poruka
    12
    Zahvalio se
    9
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Da li mi neko ima nacrt kaveza za odvajanje mladih muzjaka
    Pravio bi ovih dana a ne znam kojih dimenzija da bude kao i kavezi za pojedinacan tov zeceva
    Hvala unapred

Novajlija
    Datum pristupanja
    Aug 2017
    Poruka
    27
    Zahvalio se
    37
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Nema tu pravilo osim iskustva...ako se baviš kunićarstvom onda ćeš i sam uvideti problem...
    ako dtugi putimaš više ženki onda ćeš imati i više muškik ,a opet problempraviš novo itd

Član
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Poruka
    248
    Zahvalio se
    19
    Zahvaljeno 47 puta na 29 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Pozdrav drustvo, evo da se pohvalim da sam se vratio kunicima nakon par godina pauze :) Dobio 2 zenke od drugara, jednog orijasa i jednog novozelandskog belog, a posle par dana sam dokupio jos 2 zenke hajkoma. :) Ponovo sam se osetio kao dete, a mali sestric i sestricina su odusevljeni :D

Prosli put sam drzao hranu i vodu u nekim cinijicama, medjutim resio sam sada da narucim nipl pojilice, mislim da ce mi biti jednostavnije, a oni ce imati non stop svezu, neuprljanu vodu. Nasao sam na aliexpress-u bas jeftine pojilice, i do 4-5x jeftinije nego sto sam nalazio na nasim sajtovima. Jel narucivao jos neko od njih, sem ovih nasih preprodavaca?

Takodje i hranilice sam planirao da napravim / kupim. Ima li neko kontakt gde se mogu naci one pocinkovane hranilice koje ima npr Megi, il neke slicne. I koja im je cena. Imam neki lim kuci, naravno nepocinkovan, razmisljam da ih sam savijem i napravim hranilice, ali naravno uzeo bih u obzir i da kupim nove.

Nadam se da niste skoro diskutovali bas o ovim temama, nisam bio u prilici da procesljam ovaj deo foruma, pa se nadam da nisam ponavljao neka skorasnja pitanja :)
    ´´Vise ne ucim za ispitivaca i njegove cefove,vec za svoj poziv i zivot!´´

Novajlija
    Datum pristupanja
    Jul 2015
    Poruka
    12
    Zahvalio se
    1
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Da li moze neko da mi kaze koliko bi kostala izgradnja jednog kaveza za minimalan novac.Maksimalno sto jeftinije kao sto i sam naslov kaze stapom kanapom.

Strana 54 od 54 PrvaPrva ... 444525354