Crni Luk! Seme! Zastita! Prodaja!

PG Krnac

Član
Učlanjen(a)
13 Okt 2009
Poruka
2.575
Lokacija
Silbas
ajde da vidimo kako drugi gaje crni luk
 
Da li jos neko ima da proda srebrenjaka,sem komsije iz Basaida i posto.
 
Probaj da pitaš u Banatsku Topolu.Mislim da su i njih ispraznili .Mi danas spremamo zadnju količinu od oko 600 kg.
 
Kod mene ima nesto malo pogacara sa 1 Ha sklonio sam ga nedoradjenog i cekamo cenu zasad dobro stoji pa valjda ce biti srece inace koja mu je cena na veliko jel neko prodaje? Meni su zadnje nudili 15 din pa od tada vise i ne razgovaram o ceni
 
Kod nas je domaci, ali malo izmetnut. Pre par godina smo kupili seme luka sa instituta,ali
se vremenom sa Holandskim izmetnuo u neku mesavinu. Planiramo da za dogodine sejemo
domaci jer je daleko bolji za prodaju.
Na Sabackom kvantasu je od 15-20 din. I niko ga nekupuje.
Najbolje je cekati zimu, ako je dobro uskladisten, i nema trulog.

Seje li neko iz semena sada u jesen crni luk?
 
Jos je rano za prodaju, jer vecina proizvodjaca prodaje luk sada.
Prosle zime je u mom kraju dostizao i 70 din za 1 kg kvantom. Nakupci su neociscen luk
kupovali sa lagera.
 
oko 250 kg iskljucivo uvozni zvao sam danas neke firme pa to je totalno neozbiljno i neljubazno kako su odgovarali. uvoznik bejo zadena za hrvacku vec rasprodao seme a ovi nasi ce tek za 3 nedelje da uvezu to mi je malo kasno posto ga prskaju protiv klijanja a meni treba odmah da raste pa mora malo da odstoji kod mene, u BiH navodni predstavnici mnogih semenskih kuca kad sam spomenuo Quality inside neznaju ni sta je to pa mi onda kazu da su oni tek druga ruka pa sta dobiju. sutra cu naruciti nesto u BG problem je sto nemaju bas veliki izbor ovaj raniji sto imaju nije bio kvalitetno odradjen prosle god kalibraza 8-21 a cenu su podigli na oko 160 a ono sto je u kvalitetu kalibraze 14-17 je oko 145 pa mi je i tu nesto sumnjivo trebalo je biti obrnutoma videcu jos do sutra posto moram naruciti inace kad popune kamion gotovo
 
Da li znate sa čime ga prskaju da ne klija?
Verovatno ga prskaju sa nečim da netera u cvetno stablo,pošto sam video krupnu frakciju arpadžika koja nije terala u cvetno stablo.
 
Nazad
Vrh