Crni Luk! Seme! Zastita! Prodaja!

Drustvo koliko kosra podsecanje crnog luka za vadjenje? Zamolio me komsija da mu podsecem luk a ne znam koliko da naplatim...
 
Pozdrav,imam par pitanja za iskusnije proizvodjace crnog luka:hteo bi proizvoditi crni luk iz arpadzika i interesuje me koji tip oblika (jabucar-pogacar) ide bolje kod nas i ako nemam mogucnost da ga lagerujem u kontrolisanim uslovima-tojest hladnjaca-dokle bi ga mogao drzati da ne dodje do velikog kaliranja ili eventualno do propadanja...hvala vam unapred...
 
Pozdrav,imam par pitanja za iskusnije proizvodjace crnog luka:hteo bi proizvoditi crni luk iz arpadzika i interesuje me koji tip oblika (jabucar-pogacar) ide bolje kod nas i ako nemam mogucnost da ga lagerujem u kontrolisanim uslovima-tojest hladnjaca-dokle bi ga mogao drzati da ne dodje do velikog kaliranja ili eventualno do propadanja...hvala vam unapred...
Čuvanjem u šupi od lagerovanih 30 t, nakon 2 meseca ostaje ti 18 t, a nakon 6 meseci od početka skladištenja ostaje ti 7 t. Toliko o kaliranju. Ispitivanja je izveo Poljoprivredni fakultet u Novom Sadu.
 
Hteo bi da cujem od iskusnih da ako neko planira uzgoj crnog luka iz semena u prolece kako bi po vasem misljenju trebalo idealno pripremiti zemljiste za to?Znaci krenemo od toga da duboko oranje u jesen,pa onda....?Zatvaranje brazde isto u jesen posto je setva jako rana pa da imamo odmah na startu slegnutu zemlju u prolece?Prolecna priprema najbolje sa setvospremacem ili..??Hvala!
 
Najbolje je po meni drljaca sa rotorom i sto vece brzina,i dobar taban... Setva je skoro pocela i jos traje,a za semena se raspitaj... :ppozdrav:
 
kako ga sijete?

imam u ponudi sijačicu 12 redi, pneumatska, accord marka, za sitno sjeme, sijali s njom luk iz sjemena, jako malo radila, redovi na 40 ili 50cm, mogu se podešavati, a kutije za sjeme su malo veće od kutije šibica, rupice na pločama jako sitne možda i manje od pola milimetra, koliko to vrijedi????
 
Da li ima neka druga tema u vezi crnog luka? Ili niko vise ne radi crni luk ili ja ne mogu da nadjem odgovarajucu temu.
 
Ja sam odustao od setve luka,najvise zbog trzista a i zbog radne snage...
@aleksandarva Reci sta ti treba?
 
2qxcgsx.jpg

2qxcgsx.jpg


- - - - - - - - - -

Moralo se malo nakvasiti da se veštak istopi
 
Intresuje me koja je bila cena crnog luka zadnjih godina kod prodaje nakupcima? Mislim na zreo, ociscen i spakovan luk.... Imacu nesto malo pa da znam kojoj ceni da se nadam...
 
Do sada je bio od 10-20din,ako ne bude uvoza Luka ove godine ce biti extra cena,sad je u prodavnicama skuplji od Banana...
 
Verovatno je dosta zasejano ove godine zbog visoke cene. Ja sam nacuo da je cena zadnjih godina bila od 20 do 30 dinara kad se luk preuzima tih dana kad je i vadjenje. Nisam siguran da je to tacno zato sam hteo da proverim ovde ...
 
Pozdrav, pitao bih iskusnije posto prvi put radim crni luk na vecoj povrsini, naime radi se o tome da sam izvadio oko 70% luka koji je sazreo i bas je dobar, suv odn. vec spakovan itd, ali tih 30% koji nisam izvadio iz zemlje je zelen bukvalno kao da je maj mesec, glavice nema pera zelena. Pitanje je, da li ce uspeti da sazri-formira glavicu ili od toga nema nista. Da napomenem da je to samo u jednoj njivi od dve posejane i da je ta bila "novina", znaci tek uzorana posle lezanja od desetak godina.
 
Nazad
Vrh