Crni Luk! Seme! Zastita! Prodaja!

ne znam cime ga prskaju ali sam imao i domaceg pogacara on je nikao mnogo ranije ali je zato mnogo otislo u seme dok ovaj uvozni jako malo ima bikova
 
Moje predpostavke su da koriste nešto kao što se Rojal koristi u duvanu,posle zakidanja cveta,kako nebi terao bočne izdanke.
 
rojal se koristi i u luku bas da bi sprecilo klijanje u skladistu a da li sa time prskaju i ovaj arpadzik ne znam znam samo da je kasnije nikao i da je nesto slabo rastao pa sam ga tek polovinom jula vadio a to sam mogao i setvom u prolece a meni je cilj da mi luk dodje polovinom maja domace seme sto sam imao za vadjenje luk je stigao polovinom juna
 
Znam dosta proizvodjača koji baš zbog tog problema rade kombinovano:domaći 30-40% a ostalo uvozni.
 
Sta se dogadja sa lukom jel ga neko uopste ima ili je sav istrunuo ?Kod mene je u zadovoljavajucem stanju stoji nedoradjen mada je dosta vlazno vreme pa neznam kako ce biti dalje ali nikako da saznam pravu cenu jel ga neko prodaje i posto?
 
Pozdrav svima, nova sam na forumu :cao:
Kakva imate iskustva sa zastitom luka,konkretno, koliko ste imali tretmana fungicidima prosle godine?
I da li je dovoljna mera borbe protiv lukove muve (pri setvi arpadzika )- potapanje arpadzika u imidakloprid, posto sam cula da dosta njih to koristi kao preventivnu meru?
 
Za Snezu iz Vrsca PERFEKTION ja najbolji ali iz prakse stavljam duplu dozu i nemas visi brige sa lukovom muvom
 
cane je napisao(la):
Za Snezu iz Vrsca PERFEKTION ja najbolji ali iz prakse stavljam duplu dozu i nemas visi brige sa lukovom muvom
Onda je i karenca dupla 63 dana po registraciji puta 2
Mašala - 126 dana
Preporuka -luk jesti tek nagodinu. :haha:
 
dali neko ima iskustvo sa arpazikom koji je proslog leta plivao :kisa: :kisa: :kisa: pa do sada je tamo samo sto je sad u jesen(na delu gde nije skoz bio pod vodom) bio skoro dobar za vezice(mozda bude u prolece) kako bi se ponasao da ga ostavim za luk ili da ga ipak uzorem cim to bude moguce
 
Kod nas se vecinom sije luk iz sjemena tzv. barut.Od sorti najvise Talon,Dajtona,Lorenzo,Burgos itd.Sjetva je sa pneumatskim masinama i mehanickim sa trakama.Prinosi su mnogo veci od pogacara i moze se duze cuvati.Takodje sije se i zimac luk od druge polovice avgusta,a sorte su Radar , wOLF itd.Takav luk moze se vaditi vec polovinom juna.Pa ako ima neko da radi ovako neka se javi da malo razmjenimo iskustva . :cao:
 
Dragi povrtari koja je cena arpadzika kod vas u poljoprivrednim apotekama,kod mene u Zajecaru od juce 350 dinara a bila je od 230 do 245 za kg, a u januaru od 190 do 200 dinara, :zli:, ::lose::, a prosle godine je bila 120 dinara, znaci poskupeo je skoro 200 % za godinu dana. Pa videcemo kolika ce biti cene luka ove godine.
 
Nazad
Vrh