Prolecni jecam - spas u zadnji cas

Krajisnik

Član
Učlanjen(a)
12 Avg 2010
Poruka
706
Lokacija
Krusevac,Selo Bosnjane
Evo da otvorim ovu temu da vidim da li sejete ovu kulturu i kako vam se cini.ja sam ove godine prvi put posejao prolecni jecam jer sam imao viska jutro zemlje nisam znao sta na njega a kukuruz sam vec posejao na dosta njiva (da sam znao da posejem i na tu zbog cene kukuruza sada) a treba mi jecam ja posadih prolecnjaka i nije bilo lose,malo je podbacio kao i ovaj jesenji (kod nas) ali stoka ga jede.Pa evo prilike ko zna vise o prolecnom jecmu da napise par reci,hranjivost.......itd :ppozdrav:
 
Krajisnik je napisao(la):
Evo da otvorim ovu temu da vidim da li sejete ovu kulturu i kako vam se cini.ja sam ove godine prvi put posejao prolecni jecam jer sam imao viska jutro zemlje nisam znao sta na njega a kukuruz sam vec posejao na dosta njiva (da sam znao da posejem i na tu zbog cene kukuruza sada) a treba mi jecam ja posadih prolecnjaka i nije bilo lose,malo je podbacio kao i ovaj jesenji (kod nas) ali stoka ga jede.Pa evo prilike ko zna vise o prolecnom jecmu da napise par reci,hranjivost.......itd :ppozdrav:
čim skinemo kukuruz planiramo da sejemo ječam, potreban nam je za ishranu stoke, a prilično je ovde kod nas tražen, da li imaš iskustva, da li je bilja jesenja ili prolećnja sadnja ? :D
da li je tvoja 533, lepo izgleda :)
 
Prolecni (jari) jecam sam sejao samo jednom, zaboravio sam iz kog razloga, prinos je bio ocajan. Jedva sam pokrio troskove kombajniranja. Vise nikad!
 
Pa da podbacio je strasno ali bolje ista nego nista.I ja sam imao neki dug kod kombajnera inace kosio bi ga i balirao ko ga sisa nego ajd da ga iskombajniram.Lose mi se pokazao jeste on nikao gust i sve je to ok ali dvoredac i slabo je poneo.Na 50 ari sam imao 21 dzak-ocajno_Odgovor na pitanje da li je 533 sa slike mog profila moj-nije ali sam imao odlicnog ferdzu i otisao je sada imam rusa t 40 sa dve vuce u odlicnom stanju.
 
cika_jova je napisao(la):
jecam samo jesenji, prolecni je nuzno zlo i pre sam za varijantu u prolece ovas nego jecam :cao:
Slazem se prijatelju.Nego opet je tu drugi problem zavisi sta gajis naprimer ja gajim svinje i onda mi ovas neije neka solucija.A da ga baliram a ne vrsem sumljam da bi se svinje odusevile.Neznam sta da mislim.Ko ima rogatu stoku svakako ovas u prolece ne jecam
 
Nazad
Vrh