kuvani paradajz

Dal neko zna gde ima da se kupi cediljka za paradajz?

Ja ih pravim pa ako te interesuje javi se na pp

- - - - - - - - - -

Interesuje me gde i posto nabavljate plasticne flase?t Kako se cuva paradajz u tim flasama i mora li se stavljati konzervans ako se sipa u plasticne flase? Mi kuci nikad ne stavljamo konzervans ali se sipa u staklene flase, umota u neku cebad i tako odstoji

Послато са U8815 користећи Тапаток 2

U paradajz sok se po zakonu nestavlja natrijum benzoat najbolje je da ide u staklene flase a ako hoces u plasticne treba ti flasa od PE dakle polietilen koji ide do 120 stepeni flasa kosta 12din sa cepom a ako hoces poseban oblik flase javi se da napravim alat i javi se na PP da te uputim ko prodaje sertifikovane flase.A flase u koje se puni mineralna voda to je ujedno odgovor i za DEDA LALU je PET polietilen tetra hlorid dakle flasa namenjena za hladno punjenje do 35 stepeni posle toga moze ali je kancerogena.Mislim moze se i u nju upuniti vruc paradajz uz odgovarajuci sistem ali nevalja po zdravlje.
PS. Neumotava se u cebad posto se posle pasterizacije mora naglo hladiti ako hoces da sacuvas recimo Kalijum ,likopen,C vitamin. dakle treba ti pasterizator posle pasterizacije naglo hladjenje. i to je to.
 
Regaci može li broj za flaše,treba mi za sok od jabuke.12 din sa čepom je prihvatljiva cena.
A i ovaj alat za flaše mi je interesantan (ako rešim da brendiram) pošalji neku informaciju na pp.Poz
 
Regaci može li broj za flaše,treba mi za sok od jabuke.12 din sa čepom je prihvatljiva cena.
A i ovaj alat za flaše mi je interesantan (ako rešim da brendiram) pošalji neku informaciju na pp.Poz

Neznam koju kolicinu ti tocis soka od jabuke ali ja ti preporucujem flase staklene od 0,33 ima ih zabadava da ih pokupis gde hoces a odlicne su .U svakom slucaju poslacu ti kontakt za flase
 
Nema tu ništa bez mehaničkog čišćenja, svaku tešku hemiju koju koristiš treba posle i neutralizovati inače si težak zagadjivač.
 
Hlor jeste teška hemija, a nije baš ni zdrav za pluća. Ja sam ove godine pravio neke budževine za pranje flaša ali nije bilo dovoljno čisto iako sam imao solidan pritisak vode i ostavljao da radi po nekoliko sati. Neke naslage jednostavno ne mogu da se skinu samo pritiskom vode, mora mehanički da se poradi. Neke etikete su baš teške za skidanje. Tako se završilo da sam preko hiljadu flaša prao na ruke, odnosno na bušilicu. Sad gledam da napravim nešto ovakvo https://www.glasswasherparts.com/ samo za flaše. Ti si reko da imaš neku peračicu ali nisi rekao kakvu??
 
"PS. Neumotava se u cebad posto se posle pasterizacije mora naglo hladiti ako hoces da sacuvas recimo Kalijum ,likopen,C vitamin. dakle treba ti pasterizator posle pasterizacije naglo hladjenje. i to je to.[/QUOTE]"

Gde god sam citao svugde pise da se postepeno hladi tj.da je pozeljno umotat u cebad e sad verovatno se gube ti vitamini,minerali i sta sve ne ako se znatno produzi vreme hladjenja a opet nekako mi nejasno zar se i samim kuvanjem ne gube ti dragoceni vitamini,sve u svemu mislim da je bez konzervansa i u staklene flase najbolja kombinacija
 
"PS. Neumotava se u cebad posto se posle pasterizacije mora naglo hladiti ako hoces da sacuvas recimo Kalijum ,likopen,C vitamin. dakle treba ti pasterizator posle pasterizacije naglo hladjenje. i to je to.
"

Gde god sam citao svugde pise da se postepeno hladi tj.da je pozeljno umotat u cebad e sad verovatno se gube ti vitamini,minerali i sta sve ne ako se znatno produzi vreme hladjenja a opet nekako mi nejasno zar se i samim kuvanjem ne gube ti dragoceni vitamini,sve u svemu mislim da je bez konzervansa i u staklene flase najbolja kombinacija[/QUOTE]

kuvanjem se gubi jedno je kuvanje a sasvim nesto drugo pasterizacija ako te interesuje malo procitaj tehnoloske procese za pasterizaciju odredjenih povrca tacno se zna na koliko temperature za koliko vremena se gubi recimo vitam C itd itd
PS.to sto si citao dobro si citao ali to su recepture a ne procesi i sve stare zene su tako radile znajuci da samo temperaturom mogu unistiti odredjene vrste bakterija.ali nisu znale odredjene parametre pasterizacije te na kraju dobijes paradajz sok tj.samo crvenu boju od njega i nista drugo

- - - - - - - - - -

Hlor jeste teška hemija, a nije baš ni zdrav za pluća. Ja sam ove godine pravio neke budževine za pranje flaša ali nije bilo dovoljno čisto iako sam imao solidan pritisak vode i ostavljao da radi po nekoliko sati. Neke naslage jednostavno ne mogu da se skinu samo pritiskom vode, mora mehanički da se poradi. Neke etikete su baš teške za skidanje. Tako se završilo da sam preko hiljadu flaša prao na ruke, odnosno na bušilicu. Sad gledam da napravim nešto ovakvo https://www.glasswasherparts.com/ samo za flaše. Ti si reko da imaš neku peračicu ali nisi rekao kakvu??

ponavljam dzionik jeste teska hemija ako se nebarata sa njim po pravilu i propisu mi i dalje vodu bakterioloski doterujemo sa aktivnim hlorom u Srbiji,ali naravno po odredjenim kriterijumima i parametrima
 
Ja ih pravim pa ako te interesuje javi se na pp

- - - - - - - - - -



U paradajz sok se po zakonu nestavlja natrijum benzoat najbolje je da ide u staklene flase a ako hoces u plasticne treba ti flasa od PE dakle polietilen koji ide do 120 stepeni flasa kosta 12din sa cepom a ako hoces poseban oblik flase javi se da napravim alat i javi se na PP da te uputim ko prodaje sertifikovane flase.A flase u koje se puni mineralna voda to je ujedno odgovor i za DEDA LALU je PET polietilen tetra hlorid dakle flasa namenjena za hladno punjenje do 35 stepeni posle toga moze ali je kancerogena.Mislim moze se i u nju upuniti vruc paradajz uz odgovarajuci sistem ali nevalja po zdravlje.
PS. Neumotava se u cebad posto se posle pasterizacije mora naglo hladiti ako hoces da sacuvas recimo Kalijum ,likopen,C vitamin. dakle treba ti pasterizator posle pasterizacije naglo hladjenje. i to je to.


A jel ti problem objasniti kako ti pripremas kuvani paradajz za zimnicu da ne unistavas C vitamin itd. ako te ne mrzi da napises ceo proces od kuhanja do stavljanja flasa u ostave?
Ocigledno ja cu i ove godine po svemu sudeci piti samo "crvenu vodu" ali bar i ona je 100% prirodna tj.bez mg. hemije ... da bar iducu godinu odradim pasterizaciju kako treba
 
Vrlo jednostavno nekada sam imao malu fabriku za preradu povrca pa mi je ostalo malo skalamerije
prvo da negnjavim mnogo reci cu ti samo sto treba da znas
imas vise vrsta pasterizacije
dugotrajnu ,kratkotrajnu,visestruku,za svaku namirnicu se razlicito vrsi pasterizacija u zavisnosti od materija koje zelis sacuvati u tvom buducem proizvodu,da bi to uspeo potrebno je da znas na koliko stepeni se odredjene materije pocinju degradirati ,konkretno za paradajz ti je potreban pasterizator-sarzni ili jos bolje vakum uparivac,posto se tecnost neponasa isto pri zagrevanju na atmosferskom pritisku i u vakumu,za paradajz ti treba 65 stepeni na pola sata i tocis na toj temperaturi u staklene flase cepis za kruna zatvaracem ili bilo kojim koji hermeticki zaptiva i onda brzo ohladis postoje masine za to ali moze i prskanjem hladnom vodom i to je to ako nemas ove uredjaje mozes i u loncu serpi bogracu sa tim da moras pratiti temperaturu.
Ps.posto nase bake majke vole gust paradajz one ga ukuvavaju satima nazalost ako radis tako kako sam ti opisao pojavice ti se sinareza tj.odvajanje saca od pulpe ali to je zdravo,to mozes izbeci jedino VAKUM UPARIVACEM
 
Pozdrav
Interesuje me oko punjenja soka od paradajza u PET ambalazu, pretpostavljam da se mora staviti konzervans. Malo sam se raspitivao, pa sam video da se uglavnom ubacuje kalijum sorbat (e202).
Da li mi neko moze reci da li sam dobro odradio domaci i koliko se tog konzervansa stavlja na litar mase?
Hvala unapred

Послато са SM-J510FN уз помоћ Тапатока
 
Лош домаћи, по мом мишљењу. Уместо конзерванса - пастеризација, уместо ПЕТ пластике - стакло. Колега Реггацци је доста тога написао, па прочитај. Ја теглу, две три, радим у шерпи, а када је више овако:



А замолио бих и колегу Раггацци-ја да нас слободно, без устручавања, "ГЊАВИ" нарочито технологијом шпорета и шерпе (штапа и канапа). Ја сам до сада радио на 70 степени. Ове године сам (пре 10-так дана) једну туру парадајза у машини за суђе радио на 65 степени, а ставио сам и једну теглу крушке (0,4л), и једну теглу брескве (0,7л). Парадајз и крушка за сада добро стоје, а бресква се надувала и прозвиждала. Стављао сам мало шећера у оба воћа.
 
Teorijski ako se dobro sećam minimalna temperatura pasterizacije je 63 c ,u trajanju od 30 min.To bi trebalo biti dovoljno za ubijanje vegetativnih formi MO ali ne i spora.
Povećanjem temperature smanjuješ vreme pasterizacije. To sa sudo mašinom je krajnje riskantno i ja ne bih baš verovao da će 100% uraditi posao.
 
Nazad
Vrh