kuvani paradajz

Pa sam si kriv brate, što smo tako sumnjičavi, slike ti nisu baš reprezentativne ;-)
Odosmo u off...
Kako radite sterilizaciju ambalaže?? Pranje flaša? ako reciklirate vinske, rakijske itd.
 
E dase i ja malo ubacim u raspravu pre godinu dana sam trazio cediljku i odem kod poznanika u susudno selo dami pokaze pada sam napravim a on meni znaš toti nevredi i tome slično,onda trazim tu preko foruma i dobio odgovor KOJE LUD DATI TO POKAZE KUPI....e onda ja našo na internetu nekog čoveka koji radi sa cedenjem čovek iz VRBASA,150km od mene.Ja uzmem tel.imenik nadem sva imena u Vrbasu ista njegovom izovem iz prve sam dobio njega,i pitam DALBI mi pokazali tu famoznu cediljku jer ovde niko neće plaše se konkurencije itd itd .ČOVEK iz prve kadti volja dodi pa slikaj i radi šta oćes još me i da poneki savet..ee onda kad ja došo tamo posle duze priče on meni zanš šta sinko nosi ti tu mašinu kući pa kad uradiš sebi donesi je nazad da nebi nešto zeznuo ..I tako da kad neko kaze da nema ljudi koji bi da razmenjuju iskustvo i pomognu jase nasmejem slatko ima ali problem je da nisu svi ljudi..nije pametan onaj ko o sebi misi daje pametan itd.. već je pametan onaj o kom drugi kazu daje takav za kakvog se smatra..Tako i sad oko kuvanja vidim da nekim to neštima kadse iznose prave činjenice i kad neko oće da radi nego se čovek ubija u pojam totije onakvo ili radiš u šupi i tome slično pa bolje raditi u supi sa pravim i zdravim paradajzom nego u fabrici...SVI ZNATE RAZLIKU IZMEDU DOMAĆE PAŠTETE I ONE IZ FABRIKE ako ne pitajte nekog:ppozdrav:izvinjavam se za mali:off_topic:
 
..nije pametan onaj ko o sebi misi daje pametan itd.. već je pametan onaj o kom drugi kazu daje takav za kakvog se smatra..Tako i sad oko kuvanja vidim da nekim to neštima kadse iznose prave činjenice i kad neko oće da radi nego se čovek ubija u pojam totije onakvo ili radiš u šupi i tome slično pa bolje raditi u supi sa pravim i zdravim paradajzom nego u fabrici...SVI ZNATE RAZLIKU IZMEDU DOMAĆE PAŠTETE I ONE IZ FABRIKE ako ne pitajte nekog:ppozdrav:izvinjavam se za mali:off_topic:

Da si malo bliže za ovo bi te častio sa čim god poželiš .::svaka cast::::svaka cast::::svaka cast::
 
izvini regacci da te pitam nešto što meni nije jasno u ovoj proizvodnj kečapa i ostalog,ti si pisao da dnevno preradjuješ 30000 hiljada litara paradajz soka jel tako?to ti je 30m3,a kako sam pročitao u tvojim postovima ti još preradjuješ i drugo povrće.Za sve ovo ti treba veliko veliko skladište,ajde bez uvrede objasni mi zašto si sve to slikao u špajzu ili u nekoj šupi?naravno da ljudi samnom zajedno pomisle da lupaš bez veze.Zar nije tako?
Ja moj paradajz isto cedim u šipi al je sredena za taj poso šta ima veze dal je šupa ili magazin ako je proizvod dobar i kupci zadovoljni A ko radi sa ovim taj veoma dobro zna kakvi su uslovi i sa kakvim se problemima susrećemo a ko trazi dlaku u jajetu taj će uvek naći neki komentar zašto tije to ovako ili onako svako zna kako bito trebalo biti al za to treba punoooo::novac::
 
Pa sam si kriv brate, što smo tako sumnjičavi, slike ti nisu baš reprezentativne ;-)
Odosmo u off...
Kako radite sterilizaciju ambalaže?? Pranje flaša? ako reciklirate vinske, rakijske itd.
evo gospodin dzionik vam odgovorio,ali u ostalom svako ima svoje mišljenje,tako i ja.
skal a što se tiče cediljke za paradajz ja ga uopšte nemam i ako sam te slučajno uvredio ili oštetio na bilo kakav način što sam tu rečenicu napisao u jednom mom postu izvinjavam se,medjutim kad sam ja tražio cediljku za paradajz isti sam odgovor dobio(a ni dan danas nemam mašinu)
Sa poštovanjem:osmeh:
 
Malaksalo to tije pogresno sve preko 80 stepeni i u tom paradajzu nema nista ostaje samo sirova, masa koja nema nista u sebi,ni Kalijuma ni Vitamina C,ni Likopena

---------- Poruka napisana u 14:46 ---------- Prethodna poruka je at 14:23 ----------

Evo etikete odstampane za ovu sezonu 300.000 kom ,za ketchup jos nisu gotove,alat za flase napravljen,proizvodnja flasa u toku ,za ketchup narucene iz Pazove.A evo i slike magacina.
9hi9p5.jpg

14ttwuv.jpg

4v21if.jpg

spaoic.jpg

IMG]http://i44.tinypic.com/wc05cm.jpg[/IMG]
IMG]http://i41.tinypic.com/2eckgh4.jpg[/IMG]
254yrlu.jpg

IMG]http://i40.tinypic.com/imjcq0.jpg[/IMG]
2nale7k.jpg

70i741.jpg

rlfd3n.jpg

dxzhiu.jpg

332xem9.jpg
 
1605snq.jpg

11bn71d.jpg


---------- Poruka napisana u 14:56 ---------- Prethodna poruka je at 14:50 ----------

2eckgh4.jpg

wc05cm.jpg

IMG]http://i40.tinypic.com/imjcq0.jpg[/IMG]

---------- Poruka napisana u 15:00 ---------- Prethodna poruka je at 14:56 ----------

2eckgh4.jpg

imjcq0.jpg


---------- Poruka napisana u 15:04 ---------- Prethodna poruka je at 15:00 ----------

Sterilizaciju neradim zato sto se ona odvija na preko 120 stepeni,kada su u pitanju staklene flase njih dezinfikujem ili galiseptom ili Hlorom.
Inace u flase uvek direktno iz pastera tocim vruc paradajz tako da se i sama flasa pasterizuje.
 
Skal po zakonu mozes deklarisati do 2god.Inace ja imam u kontroli vec sedma, godina moze stojati vecno, ako je ambalaza dobra, ili u prevodu dok nedobije vazduh,jedino sto boju promeni zbog svetlosti.
A sutra cu ti uslikati sta je najvaznije da imas od svega!!!
 
mene interesuje da tako pasterizovan stoji od jedne do druge sezone ,stavi slike da vidim štami sve treba za početak i naravno kako se kreću orjentaciono cene tih mašina novih i polovnih pošto tomije sve nešto s čimse nisam dosad susreto
 
mene interesuje da tako pasterizovan stoji od jedne do druge sezone ,stavi slike da vidim štami sve treba za početak i naravno kako se kreću orjentaciono cene tih mašina novih i polovnih pošto tomije sve nešto s čimse nisam dosad susreto
Skal da li mislis samo na paradajz sok ili ces i ketchup posto ako ces i ketchup onda to poskupljuje dosta nabavku
 
samo paradajz pošto tu kečap slabo ide meni treba samo za spremanje zimnice znači kuvan paradajz kečap se malo troši.,i ne nešto preterano veliko po litrazi od50-150 lit mislim da bito zadovoljilo moje potrebe ako tako i postoji.:sta:
 
POstoji naravno .
Pa evo ovako ,idem redom i ovo ti je minimum ali ipak ispunjava maksimum sto se tice kvaliteta proizvoda.
1.-Sarzni pasterizator/Duplikator Polovno=500e novo 3000e
2.-prohromska pumpa/ za viskoznetecnosti 250e ; 1000e
3.-prehrambeno crevo do 360 stepeni celzijusovih novo 10m=100e
4.punilica za viskozne tecnosti 1000e - 25000e
5.-cepilica za krunske zatvarace rucna-mala=30e -- 1000e
6.-cepilica za navojne zatvarace ili jedna kombinovana
7.termometar laserski ili cevsti(mozda postoji na pasterizatoru onda izbacis ovu stavku mada je korisna a nije skupa) 50e
8.-refraktometar 50 -120e
Ova cena za punilicu od 1000e je da je sam napravis
i cenaza pasterizatora je sa vojnog otpada ima ih lepih i funkcionalnih
 
Poslednja izmena:
zar nemoze ići iz tog pasterizatora slobodnim padom tj direktno u flaše i odma dase čepuje? jeste ovo deluje primitivno al pitam?i .koje vreme je potrebno za pasterizaciju.?Štaje to refraktometar? ja imam mozda puno pitanja pase izvinjavam.
 
Poslednja izmena:
http://sh.wikipedia.org/wiki/Refraktometrija
Skal za tako mali kapacitet 150l godišnje (ako sam te dobro razumeo) ja ti preporučujem tri šerpe od 50 l i tri drvene varjače jedan levak a može i od svega po jedan pa da radiš 3 dana.
Nemaš računa za tako mali kapacitet ni jedan duplikator da kupiš.:ppozdrav:[/QUOT Nisi dobro razumeo u jednoj turi 150lit ove god sam cedio prvi put i išlo je ok.pa hoću od viška paradajza da kuvam i spremim za zimsku prodaju barem 3000lit. ili ono što rodi a nebudem leti prodo da kuvam i prodajem kasnije
 
У почетку је ова дискусија личила на разговор двоје мало наглувих.Срећом ,није испало тако. Захваљујући добронамерности и великодушности нашег пријатеља из Кикинде, богне, сазнадосмо свашта поучно.Већина нас је добра у производњи биљака и понеко има и трговачку жицу.Ово је прилика да се сазна и како на "индустриски " начин произвести финални производ.Поучно.
 
Skal izvinjavam se onda,moj ti savet jedam mali duplikator mada će ti kasnije uvek biti"mali".
Najjednostavniji ti je za održavanje,zatvoreni pasterizatori (pločasti,cevast) zahtevaju CIP tj malo komplikovano pranje.
Oprema je poželjna što je kolega Regaci naveo ali za takav kapicitet možeš da redukuješ opremuAko je neko zainteresovan ima u SU u otpadu neka pasirka ili cediljka za paradajiz velika sa motorom košta oko 450 eura .
Firma iz Sombora ili okoline otišla u stečaj a pasirka na otpad.
Ima i nekih duplikatora.
 
Nazad
Vrh