kuvani paradajz

niko jos ne kupuje za kuvanje svi kukaju skupo im 50din kg,pa kolko treba za 1l znate i sami
 
Моја Соса и ја то радимо овако:
1. Плод парадајза МОРА да буде зрео.
2.Укус ,мирис ,боја,чврстина плода да има карактеристику на парадајз
3.Без жила у плоду
4.Плод мора бити неоштећен
5.Месо у пресеку плода без шупљина
6.Не сме да буде презрео и да буде киселкасто-горког укуса
7.Оштећене ,начете, презреле,покварене ни случајно не употребљавати

Поврће се прегледа и пробере,опере у неколико вода и остави да откапље.Када поврће откапље исече се и стави у чист суд у коме ће да се кува.Препоручљиво је сипати мало воде на дно суда да не би поврће загорело.Сво време треба мешати пажљиво и полако ,а довољно снажно и енергично да не истерамо повће из шерпе.Ако поврће нема довољно сопственог сока треба додати воде да оно поплине и тако га кувати.Кува
се док љуска не почне да се одваја и увија и још 5 минута па склонити с ватре и оставити да постоји једно 10-15 минута.Онда се пропасира кроз алу ,пасирку или шта већ имате па поново ставити на ватру и кувати
да се течност смањи за 2 цм.Склонити с ватре и нека постоји поклопљено 10 минута па сипати у припремљене стерилисане и вреле флаше.Одмах повезати дуплим целофаном или ставити патент затвараче.
Тако напуњене и затворене флаше прекрити перјаним јастуцима и оставити док се саме не охладе.Уместо перјаних јастука може да послужи картонска кутија са уметнутим стиропором .Ако се све уради по реду ,тако скуван парадајз може да се одржи и 2-3 године у добром шпајзу ,комори или подруму.Није на одмет у те просторије уградити спороходни вентилатор.
Овако моја Соса и ја радимо већ 37 додина и није нам се десило да нам се зимница поквари.
 
To je to deda Lalo što se tiče soka u koji ja dodajem još i aromatično bilje. Naravno bosiljak je nezaobilazni deo paradajz soka, još timijan, majkina dušica, matičnjak, žalfija, origano, majoran i ruzmarin da bi sok dobio malo mediteranskog šmeka.
 
Јел неко пробао да стави лук?
Рече ми другарица да добро испадне, али не знам да ли утиче на одржавање...?
 
Додатак рецепту
У испасирани парадајз који ће да се још кува се дода главица црног лука,пола очишћене паприке,ко воли и може 1 љуту папричицу ,пола везе лишћа першуна и пола везе лишћа целера.Соли се да буде угодан слан укус.
Post je spojen: [time]1285017525[/time]
_________________________________________________
Ово што сте додали се пра сипања у флаше извади.
 
Deda Lala je napisao(la):
Додатак рецепту
...
Ово што сте додали се пра сипања у флаше извади.

Аха, у томе је штос! Па да, логично. Онда може и да се одржи, само ароме остану. Пробаћу :D
 
paradajz sok

2zfrfxz.jpg
Moji proizvodi

---------- Poruka napisana u 00:27 ---------- Prethodna poruka je at 00:26 ----------

ej92l2.jpg
 
Nazad
Vrh