BERKO masine

Dragan18

Član
Učlanjen(a)
10 Avg 2008
Poruka
5.901
Lokacija
Bačka Topola
BERKO masine

Da li je neko kojim slucajem korstio nove berkove masine , podrivace, tanjirace, diskosne plugove setvospremace.

Video sam ih danas na vasaru u cantaviru ,a i pre neki dan u Backoj Topoli bili su i na sajmu u NS .
:ppozdrav:
 
Odg: BERKO masine

Nas kum ima podrivac Berko. Sad za utiske bih morao pitati, ali mislim da su zadovoljni...
 
Odg: BERKO masine

Prezentacija BERKO masina u radu na hipodromu u Zablju:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=nqYLFqB95M0[/youtube]
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=r4NxCFw_Cmk[/youtube]
 
Odg: BERKO masine

ajmo neki komentar , meni se konstrukcijski jako svidja ovaj diskosni plug. Ima li neko ovako nesto slicno? posto je meni konekcija spora i slaba i ne vidim sa snimka kako radi , ima li ko iskusniji da prodiskutuje rad ovih masina?
 
Odg: BERKO masine

Kakav je to sad pa diskosni plug?
Meni to liči na običnu tanjiraču.
 
Odg: BERKO masine

Ja sam autor snimaka ali nisam imao vremena da snimam detaljnije posto sam bio u guzvi.
"Diskosni plug" je njihovo krsteno ime pa iz tog razloga nisam hteo da ga menjam. Drugar je vlasnik pomenute masine i zadovoljan je radom. Ako se ne varam, radni zahvat je 3m a tezina oko 1400kg...
Podrivac su doneli za probu i 2 traktora su bila u igri.Clan Tesin ga je vukao sa 5136 pa su oni hteli da probaju sa jacim traktorom posto je ta zemlja teza za obradu a i nije orana par godina vec samo tanjirana.
MF ima 200 KS kao sto svi znate ali ima delova gde je i njemu bilo tesko sto se i vidi sa snimka.
 
Odg: BERKO masine

Dobro.
I kako se pokazao taj diskosni plug?
Kolika mu je radna dubina i jel mora da ide posle podrivača, ili može i sam da ide napr. po sojištu?
 
Odg: BERKO masine

Kakav plug...to je tanjirača....novi tip...kao što se sad proizvodi u svetu,svaki disk ima poseban pritisak na zemljište...nezavisno od terena,a plug izgleda kao plug samo ima diskove!
 
Odg: BERKO masine

Stiv, kao sto rekoh necu da mu menjam ime a vi ga krstite kako se kome svidja. "Ta" sprava je inace Ukrainske proizvodnje ako me dobro secanje sluzi s'tim da BERKO radi razmenu masina sa njima pa ih prodaje kao svoj proizvod. Na originalnoj plocici pise Disc plough tako da raspravu na tu temu necu dalje siriti.

Branko, drugar je radio strnista sa tom spravom 2 puta bez podrivanja i kaze da je dobro mesao zetvene ostatke sa zemljom na dubini od 20-ak cm u drugom prohodu. U sustini radi kao V tanjiraca s' tim da je mnogo laksa manipulacija.
 
Odg: BERKO masine

Tacnije kratka tanjiraca,cena 4100 evra sa PDV-om, zahvat 2,5m. :D
 
Odg: BERKO masine

pa koji traktor treba da vuce taj "diskosni plug" koja snaga je potrebna?

Bewisa

sta kosta 4100 evra ?
 
Odg: BERKO masine

To je probao i moj burazer u petak, napred ima podrivac 5 radnjih tela diskosni tanjiri pa valjak, marka SIMBA, sirina 3 m Clasu od 155 konja nji bilo bas lako ali su skinuli podrivace i onda se igrao snjim, a bolji posao urade nego V tanjirace...
r7n7e8.jpg

t8rind.jpg
 
Odg: BERKO masine

Video sam slican proizvod firme SIMBA koji se nalazi u Sajkasu na probi. Agregatiran je sa traktorom JD 7810 i po recima vlasnika traktora radna brzina mu je oko 9 km/h. Radni zahvat masine je isto 3 metra samo mi se cini da je podrivac sa 7 tela..
 
Odg: BERKO masine

Dragan18 je napisao(la):
ajmo neki komentar , meni se konstrukcijski jako svidja ovaj diskosni plug. Ima li neko ovako nesto slicno? posto je meni konekcija spora i slaba i ne vidim sa snimka kako radi , ima li ko iskusniji da prodiskutuje rad ovih masina?
Ovo sam jos pre pitao sta je pa je Panonstib dao dobar odgovor.
A za plug imas posebnu temu i u njoj pise dosta,ima ih clan Tesin ako se ne varam.
 
Odg: BERKO masine

U Berkovom katalogu pise da je za tanjiracu radnog zahvata 2,5m potreban traktor
snage 80-100ks :D
Cena diskosnog pluga radnog zahvata 2,5m je 4100 sa PDV-om.
 
Odg: BERKO masine

Dragan18 je napisao(la):
ajmo neki komentar , meni se konstrukcijski jako svidja ovaj diskosni plug. Ima li neko ovako nesto slicno? posto je meni konekcija spora i slaba i ne vidim sa snimka kako radi , ima li ko iskusniji da prodiskutuje rad ovih masina?

U četvrtak će biti održana prezentacija mašina u radu u Bečeju, a u ponedeljak u Čantaviru, možeš ih sam videti :cao:
 
Nazad
Vrh