Industrijska paprika

Da li u tvojoj zadruzi primaju kooperante iz Backog Polja ili je ograniceno geografski?
 
Cena je ipak 39+pdv za nas. Njihove vrece, njihov prevoz. Nase samo da izmerimo. Druga klasa 25+pdv, treca 15+pdv. Planiram sejati od nedelje. Jos repu nisam poradio, paprika kasnije.
 
Procentualno. Uzme se 1kg i razvrsta sta je sta. U sustini ako radnici ti oberu kvalitetno i ne beru zelenu ode sve u prvu klasu. Otkupljivac Vitamin Horgos, to sam zaboravio da napisem.
 
Mnogo muke sa nicanjem i korovima.Sejana je na strnjište koje nije prskano sa totalom a popanac udara.Nejednaka usled lošeg nicanja i malo padavina do sada.
 
kakva situacija sa industrijskom paprikom u vasem kraju ovde kod nas nema valjda ni jedne koju nije zahvatila bakterioza a i nesto drugo se dogadja mladi listovi sa nekom hlorozom i sitni izguzvani ovoga do ove godine nikad nije bilo bice cupavo
 
Postovani forumasi
Kako paprika,dal je bolest uzela maha ove godine.
Bilo je dosta kise al opet nece biti sjajno.
Toplo je pocima mjenjati boju kako vidim.
 
situacija je tako sjajna da se kod mnogih uveliko najavljuje za sledecu godinu odustajanje od gajenja paprike cena nije adekvatna ulaganju a svaka godina donosi nove probleme mislim bolesti gde ni strucnjaci vise neznaju cime prskati pa se radi sa sve i svacim i povecavaju troskovi dabi prinos ipak bio prilicno smanjen tako da racunice u paprici i nekoj drugoj kulturi su dosta priblizne sto pre nije bio slucaj i zbog toga sto bi reskirali i mucili se odustace se i kraj
 
Kod nas paprika na 2 parcele koje su pre moje jedne repe je uzas i katastrofa. Porasla je 40cm od zemlje, redove nije sklopila ni iz daleka. Bakterioza je razbila obe njive. Na prvoj ima uveliko crvenih sparusenih plodova. Poznajem oba vlasnika i rade papriku godinama. Skoro nisu imali ovako los usev.
 
Meni se cini dobra lisna masa,mislim da je u dobroj kondiciji ...za razliku od prosle godine
 
Lisna masa je dobra,nema bolesti a u odnodu na prošlu godinu je mnogo bolja.
 
Jedna sa branja.
34b2b33a655408421cd20136ea75dd40.jpg


Послато са HTC Desire 626 уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh