Industrijska paprika

Odg: indrustrijska paprika

Danas sam bio da obidjem paprike. Bakterioze je uglavnom jako malo sem na jednoj parceli gde na pocetku parcele imam fleku 15x15 m gde je sva zahvacena. Tu sam hteo rucno da oprskam ali kisa spreci pa cu sutra. Paprika lepo napreduje ima je visoke i preko 40 cm sa zametnutim plodovima. Najvise je ima u intezivnom cvetanju a ima je i sa par listova.Vasi su opet prisutne ali ne bih da prskam zbog pcela.
 
Odg: indrustrijska paprika

evo moje paprike u plasteniku šilja RINGO
8y5pv7.jpg
babure APLAUZ
157nqjn.jpg
i SLONOVO UVO
addjco.jpg
 
Odg: indrustrijska paprika

Po preporuci forumasa Macasd oprskao sam papriku sa 250 g/ha streptomicina pa cemo videti rezultate.
 
Odg: indrustrijska paprika

Jutros sam isao sa komsijom da mu ospartamo papriku. Taj deo atara ima dosta tatule. Primetih da je i tatula zaradila bolest,nesto kao alternarija.
 
Odg: indrustrijska paprika

Moguce ,dosta su slicni simptomi .Isto kao sto je i papriku zahvatilo donje lisce ima bolesti a ovo novo je zdravo.Kod paprike je bolesno lisce opalo a u pazuhu gde je bio list se grana i tera mlade listove .Koliko znam iz iskustva od bakterioze samo visoke temperature pomazu.Da li znate na koliko stepeni bakterioza prestaje?
 
Odg: indrustrijska paprika

Evo kako paprika trenutno izgleda
pyxrd.jpg

dc53b7.jpg
 
Odg: indrustrijska paprika

po zelenišu, najmanje 50m po jutru. al' ja volim da tipujem manje... ::namigivanje::
moguće da dobije ožegotine na ovim visokim temperaturama.
 
Odg: indrustrijska paprika

Ozegotina ce sigurno biti.Svake godine tako prodje a sto se tice prinosa :sta: :sta: :sta:
 
Odg: indrustrijska paprika

kiraj na slikama vidim daje paprika visine iznad kolena a kažimi dali se povalja onako i kako to rešavaš
 
Odg: indrustrijska paprika

Nece da se povalja,legne po koji struk ali posto ide u industrijsku preradu nesmeta i ako je koji procenat ostecen.
 
Odg: indrustrijska paprika

ok , moja u plasteniku je do pojasa , za sada, i 3-4 su polegle onako pa ih vezem ali opet nije to to , video sam kojekakva rešenja za to poleganje ali ništa baš "idealno" neko rešenje , hvala kiraj
 
Odg: indrustrijska paprika

Jel 50m/kj u prvom branju ili ukupno?
 
Odg: indrustrijska paprika

Kiraj, molio bih te da pojasnis kada je najbolje prskati streptomicinom. Koliko ja znam to je kod nas zabranjeno sredstvo, dok je u Madjarskoj (EU) dozvoljeno. Pitao sam jednog zastitara i vlasnika poljoapoteke i on mi to nije preporucio (jer ga ne drzi na lageru), jer navodno zaustavlja rast biljke. Ja gajim papriku na maloj povrsini, ali se naprskah posle ovih junskih kisa. Dva puta sam korisio Funguram , jednom Bakrocid i na kraju Neoram, pa je bakterioza stala, ali pre bih rekao da je to nastalo zbog vrucih temperatura. Komsija je prskao samo jednom streptomicinom i njemu je paprika zdrava (kao i tebi), ali krije o dozi i vremenu primene. Takodje bih te priupitao da li i kako koristis prihranu kalcijumom. Pozdrav...
 
Odg: indrustrijska paprika

Sto se tice streptomicina prvi put sam radio ove godine ,inace znam ljude koji odavno rade .Doza je 250 g.ha i nisam ga kupovao u apoteci vec kod veterinara. U Madjarskoj je preparat kasumin registrovan za bakteriozu . Po meni kad je bolest uhvati samo visoke temperature su spas.Trba delovati preventivno. Seme obavezno raditi pred setvu sa masnom sodom i streptomicin koristiti ako radis iz rasada pre rasadjivanja ili eventuolno posle prijema biljaka na otvorenom. a iz semena kad se stvore uslovi za pojavu bolesti. Mislim da je kasumin streptomicin +bakar .Ako sam nesto pogresio Macas D.ce ispraviti.Kalcijum ove godine nisam koristio dok sam predhodnih to obavezno radio ,2 x po2kg/kj folijarno.
 
Odg: indrustrijska paprika

Kiraj hvala ti na odgovoru i kad sam vec naceo tu temu aj mi molim te jos opisi na koji nacim dezinfikujes seme masnom sodom (ceo postupak). Tu sam izgleda i zatajio, jer sam sejao vise sorti paprike i tacno mi krenula bakterioza sa jednog kraja parcele i prosirilo se svuda nakon onih junskih kisa. Ja sam seme tretirao mankogalom ali to ocigledno nije bilo dovoljno da se bolest ne prenese semenom. Izvini, mozda davim ali nov sam na forumu kao i u povrtarenju, a ovakva iskustva su mi dragocena.Takodje me interesuje da li vrsis zagrtanje paprike. Pozdrav tebi i ostalim forumasima..
 
Odg: indrustrijska paprika

Ja konkretno neradim sa masnom sodom ali cu morati poceti .Radi se tako sto se u 2% rastvor sode seme drzi 10 min a tada ispira pod mlazom vode. Ovo mi je i problem zato sto posle mora da se susi a posto sejem dosta treba i spremiti 40-50 kg semena na ovaj nacin.Dok sam radio manje imao sam volju i zagrtao sam je a sada neradim jer mislim da nema efekta.Desi se da nekada dobijemo seme vec odradjeno sa sodom.
 
Odg: indrustrijska paprika

Danas je bio predstavnik Aleve da vidi paprike .Kaze da su dobre i ceni prinos na 7-8 t/kj.
 
Nazad
Vrh