Industrijska paprika

5t ce biti, a preko toga ako bude super.:ppozdrav:
 
Evo i druge parcele.

dscf3778.jpg


dscf3779.jpg


dscf3780.jpg


dscf3781.jpg


dscf3782.jpg
 
Kako to berete ? Zar Aleva neuvozi iz Kine papriku i beli luk i crni luk. Dok je bio Bubalo oni su susili i po 200 vagona luka godisnje.
 
Kiraj mozes li da nam malo objasnis oko direktne setve paprike tehnologiju.Kad se seje ,kojom masinom ,koja dubina,koje ploce se koriste?Naime, dosta povrtara je pocelo da radi crvenu ajvarusu iz direktne setve a to je slicno.Pozzzz:sreca:
 
Nemojte da se smejete, ali da li neko moze da mi kaze, kolika je razlika u kilogramima izmedju sveze i pecene paprike?
 
Mislim kada je ispecen za zimnicu, na sporetu!! da li kalira na tezini!! posto imam 100 kg pecene, ali zbog obaveza i posla nisam stigao da je premerim kada je bili sveza!
To je druga stvar u pitanju,mislio sam na industrijsku papriku koja ide u preradu.
Mislim da u tvom slučaju nije velika razlika jer paprika zadržava vodu kad je i propečeš a kod sušenja mora sve ispariti.
Nemoj je samo puno prepeći jer zna poslije malo dobiti šmek pa se osjeti po zagorini.
Pozdrav!
 
Mislim da sam pisao.Prelistaj malo u nazad.Ako ne nadješ ništa pisaću.:ppozdrav:
 
Za sada si dobro promašio.Ima šanse da pogodiš ako ne bude mraza ,za 15-ak dana.Prvo branje oko 3t / kj.Tek sada je zatvorila redove.:ppozdrav:
 
Koliko plaća ta Aleva papriku sirovu po kilogramu, ako nije tajna........ili ide po nekim klasama?
 
Nazad
Vrh