Kokoške za dvorište

Hranu ne bi trebalo soliti jer je so opasna po ptice ttj dovodi do dehidratacije. Na so su prilagodjene jedino morske ptice. Ne verujem da ce hranu bolje jesti ako je slana, a i da jedu losije po njih. Samo ih pusti na miru, jesce koliko im je potrebno.
 
Jutros smo dobili deset jaja za dva dana a očekujemo da su snele popodne još neko. Sutra idemo da vidimo šta su nam spremile....
 
A vi ih ne obilazite svaki dan? Pazi da se jaja ne posmrzavaju i ne popucaju dok stoje po mrazu, ukoliko noće u kokošinjcu.
 
A vi ih ne obilazite svaki dan? Pazi da se jaja ne posmrzavaju i ne popucaju dok stoje po mrazu, ukoliko noće u kokošinjcu.
Obilazim svaki drugi dan. Nije se do sada desilo da se jaja smrznu. Neke koke nose kasno popodene pa se ostala jaja greju. Ali da, generalno preko noći su jaja na hladnom.
Ipak nije sve u koošinjcu ušuškano ali i ne treba da bude. Imaju perje da ih štiti od hladnoće.

Ovo je bilo u subotu:
Jutros smo dobili deset jaja za dva dana a očekujemo da su snele popodne još neko. Sutra idemo da vidimo šta su nam spremile....
U nedelju su ceo dan bile puštene i do popodne su snele 14 jaja.
 
Danas smo dobili 22 jaja za dva dana. Ovo lepo vreme im pogoduje.

Evo kako je izgledalo sunčanje u nedelju:

21ca6tz.jpg
 
Tema gubi smisao, ako samo pricamo ko koliko sakupi jaja i tako iz dana u dan.
Koliko vidim, ti nisi čak ni to napisao....
Zapravo, nisi ništa napisao...
Bitno je da si nešto "zapazio", pa ti smeta.....
Evo i ja da se priključim Temi, moje koke trenutno ne nose jaja, ali zato Petao nosi, i to 2 komada, ali ih ne ostavlja !!!!
Jesi srećan?
 
Koliko vidim, ti nisi čak ni to napisao....
Zapravo, nisi ništa napisao...
Bitno je da si nešto "zapazio", pa ti smeta.....
Evo i ja da se priključim Temi, moje koke trenutno ne nose jaja, ali zato Petao nosi, i to 2 komada, ali ih ne ostavlja !!!!
Jesi srećan?

Pisao sam ja kad je trebala pomoc MilanM u borbi protiv pipa.
 
Onda budi malo tolerantniji...
Ako misliš da ti neko odgovori na pitanje ili imaš,za tebe, teško rešiv problem sa živinom pa ovde zatražiš pomoć....
Kroz njihovu prepisku o količini snešenih jaja,"proveje" i kakvo pitanje ili interesantan doživljaj s "domaćom" živinom...
Na kraju krajeva,imaš Moderatora pa prijavi ako ti nešto smeta ili te vređa....
A,očigledno je da Moderator nije reagovao ni na kakav način,bilo Opomenom ili brisanjem Postova....
Meni lično je baš simpatično to što se oduševljavaju samom činjenicom koliko su njihove koke snele jaja...
 
Ja se izvinjavam što stalno pišem o snešenim jajima jer prvi put gajimo koke pa nam je baš interesantno. A čini mi se da stalno ne pišem onda baš niko i ne bi pisao. Verovatno većini i nije bitno koliko im kokoške nose jer na selu to i nije glavna stvar već onako usput... sad je vreme za one lepše stvari oko uređivanja velikih svinja i pravljenja sušenog mesa, čvaraka i kobasca. Meni je interesantna sama ta činjenica da koke nose iako je decembar. Danas smo dobili 18 jaja a ima koka koje su bile u gnezdu i koka koje su čekale na red.... Danas je interesantna bila trka sa glistama u kljunovima....
 
i moje nose trenutno. Svaki dan jedno, po nekad dan pauze. Ima ih dve, obe patuljaste kokinkine :D Ima njih dve i petao kokinkine i stari petlic bantama. Sad ce ubrzo pauzirati, pa ce marta da pocnu i onda ce se i naleci :)
 
Samo vi Društvo pišite, meni je zanimljivo...
Vidite, moje ne nose, ili nose po jedno, dva, na nekih 20-tak kokošaka i 3 petla,a puštam ih svaki dan na pašnjak....
E to me čudi, kako Vaše nose gomilu od pristojne cifre komada koje imate, a moje "šipak", ili zanemarljivo, "dovoljan 2"....
Da ne pišete o jajima, ja ne bih znao da sam "zaostao", i zaostajem za Vama, u tom pogledu, pa bih trebao da se pozabavim tim pitanje, promena ishrane, ili nešto drugo...
Naime, na kraju sam sela, i dvorište mi gleda na baštu, a bašta na ledinu gde puštam živinu "u život"....
Pasu, jure gliste i insekte (kad ih ima) i tako...
I opet malo jaja u odnosu na broj koka...
Moraću novu "krv" (petla) da nabavim, nema druge....
 
Produzi im dnevno svetlo sa sijalicom i daj im malo suncokreta ili sunc.sacmu u koncentrat i malo vremena pa tek posle razmisli u zameni . Ja sijalicu sam ustekao u tajmer sto se i kod kineza uzeti i podesio da se upali u 4 i gasi se u 10uvece ,smanjio sa promaju na mogucu minimalu da im bude sto toplije i tamo gde je sijalica stavio i hranilicu nakon desetak dana poceli su povecavati kolicinu jaja iako su se jos mitarele i nisam ni pojacao hranu . Inace drzim amrok kokoske bilo je kad sam ih imao pedestak komada i svaki dan pokupio izmedu 35 i 40 jaja .
 
Ubacio sam koncentrat pored zita i dajem hleba sa stocnim brasnom. Nakon nitarenja su kernule da snose po 4 5 komada 24-25 ih imam. E sada imam samo jednog petla ranijih godina sam imao po 3 pa su haos pravili, kokiske nisu mogle da snose od njih lomili jaja. Sada su i zatvorene, nemaje promaje ogradjeno, suvo. Prvi put da preko mesec dana nema jajeta od toliko kokisaka u periodu okt-nov

Sent from my SM-J500F using Tapatalk
 
Moje jedu koncentrat, uz njega svaki dan dajem i kukuruz, tritikal, malo jecma, sirak ili proso zavisi sta nadjem. Ne mogu da ih pustam, ali zato svaki dan dobiju neki zelenis od raznih salata, kupus, sargarepa, trava, lucerka i sl. kao i stari hleb. Imam ih 15ak i 2 petla i evo vec neko vreme dnevno imam po 2 ili 3 jajeta i to samo od ovogodisnjih crvenih nosilja, one su najmladje. Pored njih imam isto nosilje od pre 2 godine, nekoliko jarebicastih italijanki starih 3-4god, leghorn iste starosti, nekoliko ukrstenih izmedju crvene i leghorna i par domacih koje su po 4-5-6god. U principu sve su stare koke sem tih nekoliko ovogodisnjih nosilja i mislim da je to glavni problem?
Ranije sam imao vise domacih koka i lezale su na jajima ali su sa godinama uginule i sad su mi ostale skoro sve ove rasne koje ne leze, a ja nemam inkubator, tako da mi je problem da podmladim jato, jer i ovo sve sto je po oglasima je uglavnom rasna zivina.
 
Ja sam svake godine podmladjivao jato. Izvodio sam a od sledece godine uzimacu sa farme jednogodisnje nosilje

Sent from my SM-J500F using Tapatalk
 
Nazad
Vrh