Kokoške za dvorište

novii

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
24 Jul 2007
Poruka
9.339
Lokacija
Apatin
Kokoške su sigurno dostupne u velikom broju domaćinstava koja imaju uslove za to. Ali se obično drže domaće koje se same izležu. Takvi i jesu najbolji, ali se povremeno mogu dodati rasni pilići koji će da pobopšaju nosivost ili nivo mesa u budućim nasadima.
Na prvom mestu se nalazi Ausralorp, koja uz kvalitetnije uslove može dati preko 200 jaja godišnje.
 
Ne bi trebalo preći ni preko Brame, rase koja se takođe istakla sa niyom osobina koje su poželjne od dvorišne kokoške. Doduše više je akcenat stavljen na prirast u mesu nego na nosivost, ali ni nosivost ove rase nije zanemariva. Samo što malo kasnije pronesu, ali ovu rasu treba imati u vidu kada se osvežava jato.
 
slazem se za australop i bramu. mada nebi bilo lose zbog mesnatosti i orpingtona i to dzinovskog. pozdrav.
 
Jedna rasa koju treba imati u vidu jeste golovrata. Postoje dva soja i obadva su odlična za držanje u dvorištu. Iz ličnog iskustva dajem samo preporuku za držanje. :D
 
Sve rase kokosaka daju dobar prinos u mesu, ili imaju dobru nosivost kada se hrane koncentrovanom hranom. U suprotnom se ne mogu ocekivati neki spektakularni rezultati.
 
Koja rasa za ukras u dvorištu???

Pozdrav.
Imam relativno veliko dvoriste pa imam ideju da ga malo oplemenim sa nekom ukrasnom zivinom. Prvenstveno mislim na ukrasne kokoske (mada sam razmisljao i o golubovima kokosarima). Vazno je samo da ne traze specijalne uslove. Takodje je bitno da nisu sklone preletanju preko ograde u komsijsko dvoriste, posto bi im to, verovatno bio, prvi i poslednji pokusaj.
Malo sam se raspitivao o nekim rasama ali i dalje sam u nedoumici. Za sad moju paznju privlace kokinkine, brame, kao i neke rase za koje sam u literaturi nasao da se zovu jokahoma, hamburger i posebno lepa rasa sebrajt.
Dajte neki predlog i ako moze poneka slika.
pozdrav
 
Odg: Koja rasa za ukras u dvorištu???

Pa sada brama je dostupna u više boja, i evo slike jedne svetle.

light%20brahma%20cockerel.jpg


Zatim tu je i australop, evo slike tamnoga

Australorp%20cock%20large%20border.JPG


to su dve rase koje se meni dopadaju od rasne živine.

E sada što se tiče mog izbora živine pao bi na zlatnoga fazana. Samo neznam kakav je letač, i dali bi se morao praviti volijer za njega. Evo i njegove sličice.

GoldenPheasant%20e.jpg
 
Odg: Koja rasa za ukras u dvorištu???

Moj predlog su kredlike /kikirezi/ patuljasta zivina.Kokice suprilicno lepe a tek petlici :cool:.
odlicne su nosilje (imatces dosta jaja) i izvanredne kvocke. ::super::
 
Odg: Koja rasa za ukras u dvorištu???

Oni su super dekorativni i ima ih u velikom broju boja, čak ih ima i sa ćubom na glavi. Ali koliko znam odlični su letači, pa čas posla skoknu do komšija da vide ima li šta. :cao:
 
Odg: Koja rasa za ukras u dvorištu???

novii je napisao(la):
Oni su super dekorativni i ima ih u velikom broju boja, čak ih ima i sa ćubom na glavi. Ali koliko znam odlični su letači, pa čas posla skoknu do komšija da vide ima li šta. :cao:
:sta: nemam takvo iskustvo sa njima.Doduse i nemaju potrebe jer nisu zatvorene
 
Jedan moj prijatelj ima kokosku koja nosi zelena jaja,sve jedno sa kakvim se petlom pari, jaja su uvek zelena,a kokoska se nipocemu ne razlikuje od drugih kokosaka.Dali neko zna nesto o ovoj sorti
 
moje koke
inace kupujemo godinama pilice od jednog coveka,kokoske su slobodne u dvoristu,imaju kokosinjac,hranimo ih zrnom kukuruza,paspaljem i premiksima po nekad
 
Tar je napisao(la):
A po pricama najbolja kokoska za dvoriste je Italijanka. Ona nije krupna i ne nosi bas puno(?) ali to mesa sto ima je super , kao fazan. Nije ni cudo jer 90% hrane iscaprka sama. Dobro lovi gliste i bube, pase i pozeljno je samo malo zita pre spavanje. Nisam uspeo da je pod tim imenom nadjem na internetu ali skoro indenticna kokoska se pojavljuje pod imenom Sicilijanka. Mislim da se pise Sicilian Hen( kokoska).
Podatak o tome da italijanka ne nosi puno jaja ti je skroz pogresan. Ona snese od 140-180 jaja za godinu(dobre nosilje i do 200) i od nje je u Americi stvoren Leghorn. Od Leghorna dalje poticu hibridi za proizvodnju jaja bele boje ljuske. Inace pod tim imenom ces je i naci na internetu
 
Odg: Koja rasa za ukras u dvorištu???

Meni se najvise dopadaju Plimutrok i Amrok, obe rase su kombinovanih svojstava graoraste boje perja. Takodje su dobre i kad se ukrste sa domacom kokoskom.
Evo na primer sta ja imam iz te kombinacije
 
Odg: Koja rasa za ukras u dvorištu???

Sta ti je to zasticeno KOPRIVA??
 
Odg: Koja rasa za ukras u dvorištu???

Ma kokoške su u ogradi a okolo je dvorište koje je veliko i nezagradjeno. Inače kopriva se našla u kadru jer sam ja loš fotograf :D
 
Pitanje za gospodina "Dragče":
Brate moj mogu li se kova nabaviti rasne živine i to:
NJUHEMPŠIR
RODAJLAND
GOLOŠIJAN
VAJTROK
AUSTRALORP
SASEKS
AMROK
I postojil neka mogučnos da se pilići uvezu u Bosnu i Hercegovinu ili da kupim jajo pa da ih ovamo u inkubator stavim:haha:?

Hajde molim te napiši mi i uputi me gdje to mogu nači vidim da ti imaš SASEKS rasnu živinu pa mi reci jesu li čistokrvne i šta bi sa tobom mogao dogovoriti za kupovinu:haha:??

Pozdrav iz Sarajeva...
 
Brate vidim ovu tvoju živinu na slici zaista su prelijepe de mi reci koliko ih imaš trenutno i prodaješ li jaja negdje:haha:

Molim te želio bi da ostanemo u kontaktu oko jaja za inkubator
_________________________________________________Post je spojen: [time]1236876623[/time]_________________________________________________
Zna li mi neko reči gdje mogu nabaviti jaja za inkubator ili piliče rasne živine:
NJUHEMPŠIR
RODAJLAND
GOLOŠIJAN
VAJTROK
AUSTRALORP
SASEKS
AMROK
Živim u Sarajevu radi orjentacije oko preuzimanja eventualno jaj ili piladi
 
Nazad
Vrh