Kokoške za dvorište

[video]https://streamable.com/d9z6o[/video]Moguće.
Danas je kvočka sa pilićima puštena da se šeta malo van pokretnog kokošinjca2 i bili su blizu pokretnog kokošinjca1 gde su brojleri. Onaj mali beli je izgleda opet hteo da se 'frka' ali je ga je jedan brojler zgabio i nosio u kljunu neko vreme. Jedva je klinac spašen. Sada je kod majke pod krilom ali izgleda da malo šepa na tu nogu. Zamalo da plati glavom svoju radoznalost. Inače koka im je isčeprkala gliste i par pilića su pojeli celu glistu. Glista duža od njih...

Evo ga onaj brojler što ih je merkao....

nbf9s8.jpg


- - - - - - - - - -

Evo kako izgleda kada se mališa dokopa svežih vitamina....

https://streamable.com/d9z6o

---------------------------------------

Jednoj gološiji smo stavili 10 jaja i malo je pritvorili u jedno gnezdo. Mislim da će da ostane da leži.

Ona gološija kod prijatelja je ostala da leži na jajima.

Inače beli junak i frkadžija je dobro, ne šepa više a malo sam mu pregladao perca i mislim da je koka. Pratićemo i dalje....
 
Da, pročitao sam da je nepouzdana metoda. I ono kad se uhvati pile pa se položi leđima na dlan pa da li 'vozi bicikl' ili ne i ono kad se pile uhvati za vrat pa da li ispruži noge ili ih podigne.
Nisam mogao baš dobro da ga pogledam jer me je koka kljucnula par puta po rukama pa sam nešto na brzinu...

- - - - - - - - - -

Probali smo da ubacimo tovne piliće kod kvočke ali nismo uspeli. Koka ih je pola sata držala ispod krila i vodala okolo ali je nekoliko njih kljucnula. Kljucnula ih je jer se razlikuju od njenih pilića zbog živahnosti. Tovni su veći od njenih ali malo usporeniji i pijuču pa onda ona pomisli da predstavljaju neku pretnju. Njeni pilići su daleko živahniji i više su pokretni i više istražuju. Nekoliko tovnih koji su malo pokretnijih nije dirala. Sutra ćemo preko dana da nju izbacimo van kokošinjca pa ćemo unutra da stavimo njene i tovne piliće da joj svi budu na oku tako da se nadamo da će se priviknuti na toliki broj. Uvuče kad padne veče ću joj podmetnuti sve piliće pa ću poraniti da vidim da li će ih prihvatiti. Ako ih ne prihvati onda ćemo ih odvojeno držati neko vreme pa spojiti sa onim većim tovljenicima.
 
Poslednja izmena:
Verovatno zato što su se domaći već otrgli, živahniji su, a i kvočka im prepoznaje glasove, da si ih spojio na dan kad su se domaći izlegli verovatno ne bi bilo problema. Ali šta je tu je... Pod mojom crnom se izvelo za sada jedno pile, sva jaja su nakljuvana, sem jednog, tu se ništa ne čuje...
 
Verovatno si u pravu Mirko. Dve koke su nasađene u slično vreme, dan dva razlike. Tu ćemo pokušati da spojimo piliće kod jedne koke. Jedna Fićka i jedna gološija. Fićka je veća pa će pod njom biti više pilića. Ali ona će izleći piliće ranije. Zato razmišljam da im zamenim jaja pa da Fićka izleže kasnije a da piliće od gološije podmetnem Fićki..... uh....
 
33540372_10209521185466744_6080444295402225664_n.jpg

33504539_10209521184946731_5979232648042643456_n.jpg

Pre dva dana se izveli od 11 jaja 9 izašlo dve moje Kokinkine a 7 jaja sam dobila, isto su male Šiptari ih zovu Djinke mada ja mislim da je ista vrsta ko Kokinkine...Još dve leže jednu očekujem sutra al nešto mi nije ležala dobro...A jednu iduće srede...
33613847_10209521188466819_5655839451947991040_n.jpg

I ove dve patke leže, pod jednu su jaja od Misirke a pod drugu su jaja od domaćih šarenih pataka..Mislim da nema boljih majki od ovih Japanskih Pataka.
33642751_10209521186546771_8419971070966104064_n.jpg
 
Kod mene više od 30 godina nije bilo kvočke. ::lose::
Svake godine kupujemo male piliće. Prije smo kupovali jednodnevne, ali smo uvijek imali gubitaka pa sad kupujemo mjesec dana stare.
 
Drage kolege zivinari molio bi za savet ako neko zna:da li je pametno Brama petla pustiti da gazi koke nosilje?,koke su pustene ali nemaju petla a danas na pijaci mi mude Brama petla ali neznam da li je preveliki za njih{da su zene u pitanju ne bi bio preveliki ali neznam kako to ide kod koka:haha:}
 
Danas se izleglo ono pilo iz jajeta što sam ga 'šlepao' od jedne do druge koke... Došli smo popodne i ono bilo ispod koke... Koku sam pustio da se proluftira a pile uzeo i stavio u kutiju gde je već povređeno tovno pile koga je povredila mama kvočka kad je ovaj mališa hteo da prođe kroz žicu... kad sam pregradio pokretni kokošinjac2.

Odmah su se zbližili i sada su najbolji drugari... bff...

Evo jedne fotke sa današnjeg sunčanja.... tovljenik je postao gološija... mislili smo da neće preživeti ali neda se...

Elem... Bogdan Srećković i Srećko Bogdanović

 
Lepa fotka i fini pilici...cale moj kupio patke,zagradili ih a kad padale one kise mnogo se radovale i brckale u vodi...ko nebi? i mi kao deca smo sljepkali po barama.
 
Ja bolje da sam rekao da slike slede 2 dana kasnije, ali nema veze. 5 pilića se izleglo pod kvočkom, od toga 3 od mojih koka, a 2 iz zelenih jaja koje mi je Vuxsd poslao. Pa Vuxsd, da ti se ovom prilikom i javno zahvalim. Dokupio sam još 6 pilića na pijaci i podmetnuo sa njima.

11rx203.jpg


2eanpdy.jpg


A evo i dva pileta iz zelenih jaja :
qns13s.jpg

11j1aap.jpg
 
Lepi ti pilići da su ti živi i zdravi :) Pre dva dana mi se jedna izlegla slabo ležala pa ima samo 4 pileta, dva sam poturila pod kvočku drugu a dva sam dala sestri pošto su pilići Amrok rase oni njih imaju pa su hteli da obnove pa smo poturili pod ovu kvočku,al nisu se izlegli..Ja ih zezam da je kvočka sedela na jaja za nas izlegla bi, al pošto za njih samo dva pileta.Oni uzeli ta dva oće da ih čuvaju pošto kupili i nekoliko pilića od Kosovskih pevača...pa zajedno da budu.. .Ova druga dva su moja od mojih kokica.
A sad počela da mi se otvaraju opet jaja pod treću kvočku to je za mene :) ;)
A danas mi stiže i inkubator...dobila sam na poklon od teteke u Nemačku kupljen, pa je poslat...ko dete se radujem...
 
Nazad
Vrh