Poljoprivredna enciklopedija KWS pšenica 2018
Strana 60 od 60 PrvaPrva ... 1050585960
Rezultati 1,181 do 1,191 od 1191

Tema: Kokoške za dvorište

Član vuxsd avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2014
    Poruka
    2,162
    Zahvalio se
    4,627
    Zahvaljeno 1,113 puta na 609 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Evo, nadam se, naše lepotice...

tako mlada a ima sedu...

a imamo i belog orla...

Kad zaćutim, okrenem se i odem (i ne pišem ti), to ne znači da si pobedio. To znači da više nisi dostojan mog vremena. Bukowski
    Ne raspravljaj se sa budalom, prvo će te spustiti na svoj nivo a zatim pobediti iskustvom!
    "Oluja u vodi stvara vatru u vazduhu!" - nepoznati autor - ribar sa Velike Morave
    "Goveda mogu da vuku kola ali je opasno kad poveruju da znaju put." - Lao Ce
    "Prvo šuma, onda sekira, onda plug, onda pustinja." - Plimije

2. Sledeći 3 korisnici su se zahvalili vuxsd na ovoj poruci:

iwanho (11-08-18), Lanemaleno (15-08-18), zzzz (15-08-18)

Član vuxsd avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2014
    Poruka
    2,162
    Zahvalio se
    4,627
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Nismo odavno pisali... Elem, spominjao sam onog sokola ili kobca što redovno patrolira okolinom kokošijeg sveta.... Večeras oko 18:30 su koke malo čeprkale i jedna se izdvojila na čistinu a već je bilo prilično mračno... Ja nisam video ali moje dete je počelo da viče... samo sam video senku kako je odletela... Dete kaže da je soko naleteo a da ga je koka kljucnula... uglavnom nije je odneo...
    Inače nismo sigurni da li je žuta gološija ili iznošena koka nosilja... te iznošene koke nosilje su agresivne jer hoće da se bore i sa mačkama i sa psom pa verujemo da je ta... da se branila... ili je pre bilo da je kobac promašio....

Eto... redovno dobijamo najmanje desetak jaja i to traje celo leto... mladi naraštaj polako raste pa kad ove koke nosilje skinemo sa spiska tamo u oktobru onda ćemo da ih spojimo...tada ćemo ako bude lepo vreme i da uradimo jedan komplet tretman protiv pipe...
    eto toliko...

Kad zaćutim, okrenem se i odem (i ne pišem ti), to ne znači da si pobedio. To znači da više nisi dostojan mog vremena. Bukowski
    Ne raspravljaj se sa budalom, prvo će te spustiti na svoj nivo a zatim pobediti iskustvom!
    "Oluja u vodi stvara vatru u vazduhu!" - nepoznati autor - ribar sa Velike Morave

4. Sledeći korisnici su se zahvalili korisniku vuxsd na ovoj poruci:

Lanemaleno (28-10-18)

Član
    Datum pristupanja
    Nov 2016
    Poruka
    62
    Zahvalio se
    35
    Zahvaljeno 55 puta na 38 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Zdravo svima, evo i mene :) Juče sam na sv. Petku dobila 4 pileta nalegla mi se kokonkina doduše kasno i ja joj stavila 5 jaja od brame, i dobila sam 4 malca ;) Znam da je kasno al dobro kad čuvam sve čuvaću i njih, inače ove godine sam baš zadovoljna svašta sam nešto izlegla nešto dobila ;) Izlegla sam Kokinkine, Federfiste, Mesikre, Kosove Pevače neke kikirece i nešto maćih kokošaka, dobila dve brame, neke isto kikirece i neke kokice domaće, videćemo šta ću ostavim na proleće ;) ;) E da kupila na vašar i par svilenih kokica ;)

Bez mojih ljubimaca, novčanik bi mi bio pun.
    Dvorište potpuno čisto.
    I srce potpuno prazno!!!

6. Sledeći korisnici su se zahvalili korisniku Lanemaleno na ovoj poruci:

vuxsd (28-10-18)

Član vuxsd avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2014
    Poruka
    2,162
    Zahvalio se
    4,627
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Lepo, lepo, neka je sa srećom... potrudite se da preguraju zimu. Pa da se ponosti s proleća.
    Ja sam juče pripojio velikim kokama ovogodišnje piliće. Prva tura (19.05) je prilično porasla ali nisu još spremne da pronesu iako imaju više od 5 meseci. Neke od velikih koka su pronele sa 5,5 meseci. Ovogodišnje koke nisu dovoljno porasle. Druga tura je bila nedelju dana kasnije ali ti pilići su duplo manji.
    Još uvek se drže odvojeno i u gomili. Ali sve će se srediti pa će se prilagoditi.

Član
    Datum pristupanja
    Nov 2016
    Poruka
    62
    Zahvalio se
    35
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ako koke velike ne biju slobodno sve spoji, moje koke su mirne pa sam spojila domaće piliće sa velikim kokama odavno, ni pevac ih ne bije, dok sam jedne godine imala kokoške što mlatile piliće samo tako:/ Može se desi da ne prenesu uopšte do proleća pošto ih hvata zima i hladni dani :/
    Dvorište potpuno čisto.
    I srce potpuno prazno!!!

9. Sledeći korisnici su se zahvalili korisniku Lanemaleno na ovoj poruci:

vuxsd (29-10-18)

Član
    Datum pristupanja
    Nov 2016
    Poruka
    62
    Zahvalio se
    35
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Juče ujutru odem da pustim živinu, i tamo gde su mi mesirke u kavez vidim brdo peruška i jednu zadavljenu, pregriženu žicu, pogledam u kavez 6 komada se nekako zatvorilo ostale žive, i još dve mi fale, malo dalje od dvorišta nađem jednu , još jedne nigde nema...isprva smo mislili pas pregrizao duplu žicu, kad bolje pogledamo vidimo nigde krvi samo zadavlja mesirka, tako da je moguće da je bio TVOR....baš sam se potresla....sad me strah i za ostalu živinu....mora ih dobro zaštitim...
    Dvorište potpuno čisto.
    I srce potpuno prazno!!!

Član
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Poruka
    311
    Zahvalio se
    166
    Zahvaljeno 179 puta na 83 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Može li tvor odnijeti kokoš? Ja bih prije rekao da je bila lisica. Možda ćeš morati nabaviti psa da ih čuva.

12. Sledeći korisnici su se zahvalili korisniku iwanho na ovoj poruci:

Sapatnik (06-11-18)

Član vuxsd avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2014
    Poruka
    2,162
    Zahvalio se
    4,627
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Mislim da je tvor krupniji od lisice. Čini mi se da je niži a deblji. Pre par meseci smo zagledali jednog koji je bio pregažen kada je prelazio preko puta. A na par stotina metara smo videli lisicu jedno predveče. Imamo psa na kolibi pa možda zbog toga ne svraća. A valjda ima da jede u prirodi...

Lano kakva je to žica bila?

Evo šta sam pronašao na drugom forumu:

- tvor podavi, odseče glave

- lasica podavi, popije krv i poslaže ih

- lisica počerupa, razdere i raznese okolo

http://poljoprivredni-forum.com/show...64&postcount=3

Član
    Datum pristupanja
    Nov 2016
    Poruka
    62
    Zahvalio se
    35
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Lisica kažu i pas naprave haos, ima krvi svuda ovde samo peruške nigde krv, a tako i komšiji prošle godine...imala sam sreću što samo tu ušao i samo tri zadavio...
    Imam psa, al ima mnogo lutalica pa sve pse nam male podaviše u ulicu pa ga zatvaram u šupi, al sad sam ga premestila gde je živina tu ograđeno i ne može uđe ništa pa sedi tu već neko veče ;) Nešto mu se i sviđa hehe
    Dvorište potpuno čisto.
    I srce potpuno prazno!!!

15. Sledeći korisnici su se zahvalili korisniku Lanemaleno na ovoj poruci:

vuxsd (12-11-18)

Član
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Poruka
    219
    Zahvalio se
    66
    Zahvaljeno 190 puta na 104 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Patuljasta vijandota, bela i zlatna. Sto se mene tice, velike rase kokosaka, a pogotovu domace, ne treba gajiti na okucnici. Ove patuljaste su daleko bolje. Prvo, veoma su mirne, nikad do sad nisu preletele u komsijsko dvoriste, a spavaju dosta visoko u kokosinjcu. Drugo pevci su za 6 meseci imali 1500 grama, sa sve masnocom, dok domaci pevici moraju da se cuvaju najmanje 8-9 meseci da bi bili za klanje, da ne bi bile samo koske od njih. Trece kokoske nose odlicno, za sada samo ove zlatne i to bude svaki dan najmanje 3 jajeta, a bude i svih 6. Jedu tritikal i kukuruz, i ponekad im dam pola case koncentrata. Jaja su sva preko 45g, a nose tek mesec dana. I trece kao ukras su jako lepe, ima ih u puno boja. Svi koji cuvaju na okucnici kokoske zbog domacih jaja, bolje bi bilo da drze ove patuljaste sojeve, jer su mirniji, dobro nose( u rangu domace kokoske), a mnogo manje jedu, ja se ne secam kad sam kupio dve dzaka hrane, a tek su na po pola dzaka. Drzao sam sa njima i somborske kaporke i one su strasno mnogo jele, kad sam ih prodao, odjednom se potrosnja hrane drasticno smanjila. Po meni najekonomicnija zivina za mala dvorista.

17. Sledeći 3 korisnici su se zahvalili ns10 na ovoj poruci:

iwanho (12-11-18), Lanemaleno (Juče), vuxsd (12-11-18)

Član
    Datum pristupanja
    Nov 2016
    Poruka
    62
    Zahvalio se
    35
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Baš su lepe, ja ih volim.. U mogućnosti sam u proleće da nabavim Austrolope, i oni baš rasturaju sa jajima ;) Moj zet i sestra imaju Amrok i poknaćiše se s jajima koliko nose...
    Dvorište potpuno čisto.
    I srce potpuno prazno!!!

Strana 60 od 60 PrvaPrva ... 1050585960

Dozvole pisanja

• Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete odgovoriti u temi
  • Ne možete postavljati atačmente
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •  
Svi postovi su vlasništvo njihovih autora. Poljoinfo.com ne garantuje tacnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo cijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju izmedu registrovanih clanova.