Merači pritiska,struje,vibracija...

kloki

Član
Učlanjen(a)
20 Apr 2008
Poruka
1.243
Lokacija
pančevo
paorpaor je napisao(la):
Inace "majstor" nosi neke ko raslje pa stim ispituje :haha:

eee ljudi lete na mesec a mi ovako
ali ako pomaže opravdano je

inače kod mene u firmi se mere vibracije na pumpama i turbinama i drugoj rotacionoj
opremi pomoću malog digitalnog uređaja malo većeg od telefona
i besprekorno ukazuje na neispravne ležajeve i zazore idr. probleme

merenje_vibracija.jpg
 
Evo i ja reših da predstavim svoj brojač-merač hektara.Sastoji se od 2 induktivna senzora,kutije(mozga sa displejem i diodama) i razvodne kutije.
2qlv3w5.jpg

Mozak
4rtgle.jpg

Senzori
20zbuxd.jpg

Razvodna kutija

Elektronski instrument koji omogućava kontinualno praćenje nekoliko veličina na poljoprivrednoj mašini na kojoj je instaliran.
Na sedamsegmentnom displeju tokom rada mašine moguće je očitati sledeće parametre:
1.Brzinu u km/h (max.99 km/h) zelena led dioda
2.Pređeni put u m (max. 9999 m) plava led dioda
3.Površinu u ha (max. 99.99 ha) žuta led dioda
4.Ukupnu(total) površinu u ha (max. 99.99 ha) crvena led dioda
Odabir prikaza rada se vrši preko tastera odabir.Svakim pritiskom na taster menja se mod prikaza što se signalizira i drugačijom bojom led diode.
Unos parametra 1
Za normalno korišćenje uređaja mora se pravilno uneti parametar koji predstavlja obim točka mašine na kome leži senzor za merenje.
U praksi parametar točka meri se tako da izmerimo pređeni put koji pređe točak za jedan okret.Izmerenu dužinu u milimetrima podelimo sa brojem vijaka koji aktiviraju senzor.Senzor točka isključivo montirati na točkove suprotno od pogonskih radi izbegavanja eventualnog proklizavanja.
Unos parametra 2 zahvat

Zahvat predstavlja širinu radnog dela mašine i unosi se u metrima.
Montaža senzora je takva da se senzor montira na udaljenost od 6-9mm od metalne prepreke koju registruje.
Senzor hedera montira se tako da je aktivan kada je heder podignut i u tom položaju neće biti merenje površine(prilikom okretanja na uvratinama)
To bi bilo to.Nadam se da sam jasno objasnio.
 
maticu svaka cast na objasnjenju ta sprava ce da se isplati za sezonu nema vise smanjivanja njiva :nono:
 
dobar uređaj ::svaka cast::
a što se tiče smanjvanja njiva ne pomaže
ja imam na sejalici brojač hektara i starno precizno radi,
ali nekoliko njih kod kojih nije se poklopila prijavljena površina kažu ma to nije tačno valjda ja znam kolika mi je njiva....
 
Neka mi se broj mušterija smanji i za 50% ne interesuje me.Dosta je bilo laganja toliko vam je i zdravo đaci.
 
kod mene drugar ide sa ocem u zetvu ,i dok ovaj kosi otac iskoraca njivu ,na kraju kad musterija pita koliko kosta ovaj kaze cenu, uopste nepita kolika je njiva kaze samo toliko i toliko.
 
Matiću, koliko košta brojač hektara? Da li ti možeš ručno da mu menjaš parametre, ili mora da se priključi nešto, pošto nema tastaturu?
 
Sve se menja ručno bez dodatnih priključaka.Mislim da sam napisao da sve ide preko tastera Odabir.Ovaj model je jeftinija,skromnija varijanta i trenutno nemam potrebu za većom sa više funkcija a košta 250 eura.
 
Ovde vec vidim mogucnost za manipulaciju. Ako postavis da ti je tocak samo malo veci nego sto jeste, recimo 5-10% pokazace da je njiva veca nego sto jeste. Takodje ako u hederu ostavis 10-15 cm prazno merice vise.... Ovo je ono na sta bi se ja vadio da mi neko dodje sa ovom spravom na njivu.

Tesko ces sta postici kod musterija, osim da se posvadjas ::lose::
 
bojcetic je napisao(la):
Ovde vec vidim mogucnost za manipulaciju. Ako postavis da ti je tocak samo malo veci nego sto jeste, recimo 5-10% pokazace da je njiva veca nego sto jeste. Takodje ako u hederu ostavis 10-15 cm prazno merice vise.... Ovo je ono na sta bi se ja vadio da mi neko dodje sa ovom spravom na njivu.

Tesko ces sta postici kod musterija, osim da se posvadjas ::lose::
covek je stavio merac na burgona tako da nemoze da hvata manje sa hederom nego tacno onoliko koliko redova tera :ppozdrav:
 
Postavljeno je i na žitni heder ali se kod unosa parametra P2 ne unosi puna širina jer niko ne hvata uvek punu kosu kada radi.Primer ja sam uneo 4 m a inače mi je heder 4.2m i meri tačno.
Što se tiče eventualnih problema sa mušterijama samo da spomenem koliko su me zavrnuli za dosadašnje godine rada sa lažnim prijavama površine i ne treba ništa više da se kaže.Kome se ne sviđa neka kosi ručno!
 
Touch screen u traktor

Pozdrav svima.
Zovem se Octavian.
Bavim se programiranjem vec 5 godina, pa sam hteo napraviti projekat na touch-screen(Dodirni panel).
OBAVEZNO PROCITATI:
Ne želim da mi niko piše da npr:promeni text da ne pise mikroelektronika ili tako nesto
Kod sam kopirao iz knjige i znam ga prepravljati.
Jednostavno dajte predlog koje komande bi ste zeleli da imate u vašem ljubimcu i ja ću se maximalno truditi da vam to i uradim(ako se sa time slazem).

Naime,reč je o mikrokontroleru koji se programira.... Na displey-u se pojavljuje dva tastera koji se pritiskaju i na izlaz mikrokontrolera se pale 2 lampice.
Normalno,mikrokontroler daje na izlazu 5V pa se preko relej-a moze ukjučiti bilo sta:

Evo i slike:

5379ll.jpg


Post je spojen: [time]среда, 15. децембар 2010. 07:57:01 CST[/time]
_________________________________________________
Evo i jos slika:
SRPSKA VERZIJA:
av5v2c.jpg

x3jp1.jpg

Nemojte se cuditi sto vidite RC6 i RC7 to je samo ime izlaza gde dobijam 5V ili 0V.


Post je spojen: [time]1292444316[/time]
_________________________________________________
Evo i konkretnog primera:

2exmpoi.jpg

2zs7a7k.jpg
 
Odg: Touch screen u traktor

veoma zanimljivo ali dali je dovoljno 5v za obican relej koji je 12v ili trebaju neki posebni? koliko bi kostalo takvo zadovoljstvo?
 
bojcetic je napisao(la):
Ovde vec vidim mogucnost za manipulaciju. Ako postavis da ti je tocak samo malo veci nego sto jeste, recimo 5-10% pokazace da je njiva veca nego sto jeste. Takodje ako u hederu ostavis 10-15 cm prazno merice vise.... Ovo je ono na sta bi se ja vadio da mi neko dodje sa ovom spravom na njivu.

Tesko ces sta postici kod musterija, osim da se posvadjas ::lose::

tacno,na klasu i pored sirine hedera moras da uneses(distant faktor) dimenziju prednje gume jer jedan te isti kombaj moze da ima vise dimenzija sto dovodi do pogresnog proracuna u ha ako nije dobro podeseno,drugo na tom nevidim podesavanje zahvata hedera,jer ako ti na kraju ostane pola kose a ti neuneses taj podatak i teras ga kao da radis pun heder proracun je na kraju ::lose::,i pored svega toga iz licnog iskustva ovrsim 1.5kj a bord pokaze 1,75 ili 1ha i kazem coveku koliko ima a on kaze nije tacno hoces da ti donesem posedovni list,a ocima vidis da ima vise,i sta sad,das 250e za hektarmetar a na kraju opet imas problem sa musterijom,a 50% musterije izgubiti zbog nesto sitno zemlje :sta:,sve zavisi koliko ko radi usluzno
 
Nazad
Vrh