Agrostemin - iskustva

branko

Super Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16 Mar 2008
Poruka
8.378
Lokacija
Stara Pazova
Nedavno sam video kako žito čije je seme tretirano Agrosteminom u porastu ostavlja iza sebe konurenciju. Vlasnik te pšenice kaže da je trošak za Agrostemin po hektaru oko 500 din a dobit puno veća...

Kakva su vaša iskustva, ako ih ima?

:sjasi: vs ::traktor::
 
Agrostemin --- Biostimulator širokog spektra dejstva

Evo linka ka njihovom sajtu, ja prvi put čujem za tako nešto pa ne mogu ni komentarisati.
 
Ako je to nesto poput megagreena koji se koristi kod nas u hrvatskoj, moglo bi biti dobro. Premda nikako ne vjerujem da folijarna prihrana moze biti bolja od zemljisne.
Ovako usput, muci me jedna stvar. Koliko dinara dajete za jedan euro?
 
Treba znati da folijarna prihrana se koristi samo kao dodatak osnovnoj prihrani, nemože se koristiti samostalno.
 
Sutra ću postaviti fotografiju parcele gde je upotrbljen Agrostemin.

Inače u pitanju je neka vrsta potpuno neškodljivog biostimulatora rasta.
 
Odg: agrostemin

Sve ja to postujem, ali nista bez NPK. Moze samo kao dodatak.
Ja sam radio repu sa betasteminom, nije los.
 
Odg: agrostemin

Jer znate nešto konkretno jer poboljšava prinose ako može malo podrobnije jer ste radili možda s
murtonikom
 
Odg: agrostemin

Agrostemin daje vidljivu razliku u porastu pšenice i soje. Za rod ne mogu ništa reći.
 
preparat je dobijen izdvajanjem hormona stemina iz kukolja.inače to je delo dr.danice gajić sa polj.instituta.preparat je postigao dobre rezultate kod šeć.repe itd.pogotovu na povećanju lisne mase a samim tim i prinosa.nažalost slabo se koristi
Post je spojen: [time]1258321236[/time]
_________________________________________________
:ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav:
 
ja sam koristio prošle godine u soji i nisam imao veci prinos od pretprošle. Nisam radio ogled pa nemogu reci da nije ništa uradio. Možda bi i imao manje prinose da ga nisam koristio.
 
Da li može da se agrostemin kupi u standardnoj poljoapoteci? Ako je samo pola tačno, planiram da odradim neku setvu sa njim na proleće :cao:
 
Nazad
Vrh