Ručne alatke u voćarstvu

Ja kupio prosle godine dvorucne springer neke jeftine, razisla se seciva iskrivila..lose iskustvo.
Dok jednorucne imam fiskars p90, prezadovoljan. Pre 10 dana orezale 260 visnje, nisu makle.

Sent from my CUBOT CHEETAH 2 using Tapatalk
 
Sa cime ostrite jednorucne ili dvorucne makaze? Platio sam ostracu 500 din za dvorucne, jeste da ih je solidno naostrio ali ne vredi toliko.
 
Da li neko ima iskustva sa falket velikim makazama 10001 ili 10006,cena im je oko 50e i razlika je prava ili zakrivljena oštrica?
 
Jel imaš samo link ili ti prikazuje sliku unutar posta? Slika je premještana u drugi album, ali s obzirom da je vidim u postu jednako veliku kao što bi bila u novoj kartici, nisam stavljao novi link. Dakle trebao bi vidjeti sliku u postu (bez otvaranja), a ako je ti ne vidiš, stavit ću novi link.
 
kakva su vam iskustva sa LOWE makazama dvoručnim? Oko 10000 hiljada su. Vidim ovi moji rezači ih imaju, izuzetno su lagane.
 
Jel imaš samo link ili ti prikazuje sliku unutar posta? Slika je premještana u drugi album, ali s obzirom da je vidim u postu jednako veliku kao što bi bila u novoj kartici, nisam stavljao novi link. Dakle trebao bi vidjeti sliku u postu (bez otvaranja), a ako je ti ne vidiš, stavit ću novi link.

 
Lepa tema i jako korisna. Načitao sam se. Znanje je glavno, ali treba i dobrog alata.
Za 150 stabala 12 godina starog voća tipa viljamovka, jabuke, šljive, lešnik i 20a malina sam uzeo felco 7, felco 600 testericu, fiskars teleskopske od 1500mm i dvoručne fiskars 80cm za 2500 din koje nemaju onaj mehanizam, ali sam oduševljen. Fiskars ašov isto vredi svaki dinar. Možda mi se čini, ali meni je lakše i brže da na 3-4 metra orezujem uz dobre merdevine nego da koristim teleskop.
90% posla odradim sa malim jednoručnim makazama...
 
Poslednja izmena:
U winwinu su bile zadnji komad, pa su zato bile 2500. Regul cena je bila 3000.
Uzeo ovakve bypass https://www.svezakucu.rs/www/68750/fiskars-makaze-za-grane-1001426-038441
http://www.pakraprom.com/product_info.php?products_id=4314
Ove su anvil za suve grane https://www.winwin.rs/makaze-za-grane-fiskars-zakrivljena-ostrica-112450-038443-6801424.html
e sad i jedne i druge su jednostavne, preklapaju se samo na taj jedan šraf i kraj priče-single step. Nema rezervnih noževa, sve je ,,iz komada."
Ove moje su viljamovku staru 12 godina baš sekle lepo. Šta sam stavio u čeljust one su otkinule, ali moram da priznam da je bilo muke par puta, iako sam baš jako daleko od nejakog, obzirom da sam se bavio sportom.
Verovatno da one sa mehanizmom lakše seku, ali opet, tu nastaje problem što moraju mnogo šire da se otvore.

I bilo koja futrola za jednoručne vredi mnogo kad se čovek popenje na vrh merdevina... Sad je bilo na kupujemprodajem Felcova za 1200.
Komšija je profi rezao decenijama i imao ne merdevine, već kako da objasnim - stepenice i na tome je milina raditi.
 
Danas stiglo pojačanje jedan Fiskars teleskop i Felco 7 ,povećali smo obim posla pa samim tim moramo da se i bolje naoružamo,ovaj stari felko sledeće godine slavi punoletstvo,do sad samo opruga zamenjena, a posle sezone menjamo nož i navlaku za ručku.


1znn9c6.jpg


293unfa.jpg
 
Nazad
Vrh