Ručne alatke u voćarstvu

Ima ih svuda po pijacama ali su lošeg kvaliteta pa pucaju, kada mi je zadnji put pukao umesto kanapa sam stavio plastificiranu sajlicu mada nisam mnogo radio sa njom pa ću tek videti koliko je dobar pokušaj,
 
Ok. Gde kupujes kanap da znam ako mi zatreba?

Pogledaj kod zvaničnog zastupnika Fiskars-a za Srbiju - Agromarket, imaš na njihovom sajtu kataloge proizvoda a možeš pozvati i maloprodaju u Kragujevcu pa se raspitati da li imaju rezervni kanap za teleskopske makaze.
Ja sam kod njih kupio makaze Fiskars 115560 - UP86 i bile su jeftinije nego kod drugih prodavaca (sa uračunatom cenom brze pošte), posle sam uzeo i testeru koja se može montirati na vrh, model 110950.
Sa ovim makazama sam orezao 60-ak šljiva koje su bili malo zapuštene i mogu reći da sam prezadovoljan, merdevine više ne trebaju.
 
Pogledaj kod zvaničnog zastupnika Fiskars-a za Srbiju - Agromarket, imaš na njihovom sajtu kataloge proizvoda a možeš pozvati i maloprodaju u Kragujevcu pa se raspitati da li imaju rezervni kanap za teleskopske makaze.
Ja sam kod njih kupio makaze Fiskars 115560 - UP86 i bile su jeftinije nego kod drugih prodavaca (sa uračunatom cenom brze pošte), posle sam uzeo i testeru koja se može montirati na vrh, model 110950.
Sa ovim makazama sam orezao 60-ak šljiva koje su bili malo zapuštene i mogu reći da sam prezadovoljan, merdevine više ne trebaju.

I ja imam te makaze mada su kupljene u inostranstvu. Nisam znao da ta testera moze da se montira na vrh, moracu je nabaviti.

- - - - - - - - - -

Ima ih svuda po pijacama ali su lošeg kvaliteta pa pucaju, kada mi je zadnji put pukao umesto kanapa sam stavio plastificiranu sajlicu mada nisam mnogo radio sa njom pa ću tek videti koliko je dobar pokušaj,

Izgleda da sam nasao originalni kanap i traku. Evo ako ti zatreba http://www.odigledolokomotive.rs/proizvod/rezervni-kanap-za-univerzalni-teleskopski-rezac-grana-32mm-115360-fiskarsa/
 
Ja nisam, ali sam ovde negde procitao da su koristili neke pravljene, a cini mi se da je jedan clan koristio Stihl masinu sa tim prikljuckom. Po meni mnogo ubrzava posao, pogotovo recimo kod maline
 
Molim vas za preporuku ručne testere za voće, potrebno je da je testera dužine 25cm ili nešto duža.

Video sam Kuker 27cm, Castellari 24cm. Nisam ih probao ali ozbiljno izgledaju. Vilager sam probao, seče, a mislim da bi to moralo malo bolje da ide.
 
Molim vas za preporuku ručne testere za voće, potrebno je da je testera dužine 25cm ili nešto duža.

Video sam Kuker 27cm, Castellari 24cm. Nisam ih probao ali ozbiljno izgledaju. Vilager sam probao, seče, a mislim da bi to moralo malo bolje da ide.

Ja ima fiskarsove. Dobre su i sto je vazno secivo se uvlaci u drsku sto je prakticno. Ima i kopca za kacenje o gajku od pantalona. Ja kad sam kupovao imali su 2 modela, kraci i duzi. Moj je duzi model, oznaka SW75, duzina seciva 25cm. Pogledaj na sajtu Agromarketa, Kragujevac.
Oni su uvoznici.
 
Ja sam danas kupio neke Springer dvoručne, režu brate mili ko kroz puter a džaba su...ja sam ih platio oko 1300 ali vidim sad po netu da ima i značajno jeftinije. Čelične su, deluju jako, dosta ljudi u selu ih je kupilo, kažu da su malo teške ali ja ne primećujem (možda jer sam mlađi i ne režem puno).

12425.jpg


http://dadjo.rs/?product=makaze-za-grane-745mm-kriva-drska-springer

I ja sam se na ovakve jedne nameračio,cena je otprilike ista,Nego imaju dva tipa jedan je sa ravnim donjim sečivom,a druge imaju oštrice koje se preklapaju,Za šta su namenjene ove sa ravnim donjim sečivom,i koje je bolje uzeti?
 
Te sa dve ostrice su za zelene grane a one koje imaju jednu ostricu a na drugoj strani takozvani nakovanj su za suve grane. Ja sam uzeo ove za suve grane misleci da su one jace i da cu sa njima rezati obe varijante i sada vidim da sam pogresio. Kad secem zelene grane dolazi do zvakanja odnosno tesko moze da napravi ravan rez vec ostaje nepresecena kora sa druge strane.
 
Nema to veze, verovatno ti nisu dobro naštelovane.Kuker ima nakovanj pa seče sve sa lakoćom i bez problema.
 
Vasovac,apsolutno si u pravu.Sa profesionalnim makazama nema zvakanja ako su dobro nastelovane i ostre.Kod amatreskih makaza se javlja zvakanje zato sto su losiji naterijali i losije su uradjene i vrlo lako se poremeti noz jer je dosta mek.
 
Sa tim makazama kao i trimerom sam iskrcio oko 500 m vrzine poprilicno siroke. Mozda sam sekao i predebelo siblje, elem pukao mi je nakovanj. Njega sam nabavio iz inostranstva zajedno sa nozem, naravno novo, i sad zvace. Noz nisam ostrio jer sam mislio da je fabricki naostren. A ne vidim kako bi makaze stelovao. Makaze imaju samo jednu maticu koja ako se pretegne tesko se otvaraju a ako se ostavi nedotegnuta otvaraju se same.
 
Neznam na tim kako se šteluje ,na kukeru ima jedan crvić sa kojim se šteluje koliko noz da priđe nakovnju
 
Cena je dobra, oko 1000 dinara (trazi na google "Unior 544PR") i postoje svi rezervni delovi, od nozeva do opruga:
http://www.uniortools.com/?doc=20266&prod=761905
Drske su od aluminijuma i deluje kvalitetno na slikama pa zato pitam da li ih neko koristio?


Svugde pise da su to makaze za lozu ali ne znam koliko bi bile dobre za vocarstvo?

Unior imaju i makaze model 550 za koje bas pise da su za vocarstvo i koje su oko 800 din skuplje, ali meni bi vise odgovarale one gore 544PR ako su dobre jer su dosta jeftinije od felco.

250719.jpeg
 
Ja imam kupinjake i maljinjake takodje i zanm koja je muka iseci ih pri dnu, uzmi u nekoj poljo apoteci felco makaze oko 6 hiljada su sa dugim drskama, inace su za jabuku, sljivu i sl ali se i kod kupine i maline ekstra pokazu, mnogo manje snage ti treba i mnogo manje savijanja, plus relativno su prilazne. ::spreman na sve::

- - - - - - - - - -

Piest ako trazis za vocarstvo potrazi makaze felco 32 po meni najbolje male makaze, imaju lep tanak rez i imaju lepu rucku tako da se lepse prilagodi sakama, uniorove makaze imaju ravne drske i treba ti veliki raspon prstiju + najvise opteretis prste pri secenju ;)
 
Nazad
Vrh