Ručne alatke u voćarstvu

Pisano bas o njima par strana u nazad. Ja ih imam i ne bih rekao da su kopija ,uporedjivao sam na sajmu .
I ako jesu ,odlicna su kopija. Burazer je kupio i 2 i 7 ,prezadovoljan je.
 
Upravo tako, pogledaj malo unazad diskusiju o njima, imaju i slike pa uporedi. Toliko sam i ja platio moje a u radnji su bile 7500 dinara. Režu dobro, ako nisu original, ne znam kako onda režu te original.
 
Које телескопске маказе за гране препоручујете.
 
http://www.eponuda.com/masine-kosilice-cene/al-ko

Ja imam AL CO trimer negde oko 5 godina. Pokosio je trnja pa bar 200 traktorskih prikolica. Jedne godine smo krčili parcelu za novi zasad, a bilo je trnja dosta na njoj i odradio je negde oko 30 hektara, košenje tipa "par koraka pa trn, pa par koraka pa 2 trna, pa 20 metara pa 10 kvadrata trnja i sl.". U međuvremenu radio na okućnici, bašti, sve u svemu redovno korišćen. Za sada još uvek radi i što se mene tiče otplatio je sebe višestruko. Ne znam tačan model, kupio sam ga u STILL-ovoj prodavnici ispod tezge. Moja topla preporuka za ovaj trimer. Ako kupite uz njega dobre oprtače i rezervni zaštitu za nož , jer je od plastike i jedino sam nju menjao naradićete se. Naravno nikakvo podmazivanje u toku rada, sipate gorivo i kosite.

A što se tiče Felca i ja sam prošle godine kupio par tih jeftinijih i nisam video nikakvu razliku. Donešene su bile iz Švajcarske i tamo su dosta jeftinije, izgleda da neko ovde hoće masno da zaradi.
 
Pozdrav drugari. Oću da kupim neke makaze za voće, hteo bi ovaj put neke kvalitetne da kupim, a neznam za šta da se odluči. Ovih jednokratnih od 500 1000 din imam 10-ak i sve ću da ih pobacam.

Za šta da se odlučim, Felco ili neke druge? Dajte neku preporuku ili negde gde bi mogao da ih kupim u NS-u ili neki sajt? Unapred zahvalan!
 
Ja sam danas malo seckao u vocu.Imam Kuker 72.Makazama je 15. godina i seku kao prvi dan.Seku 2-3 cm debljinu ne oseca
 
Trenutno imam felco7 i prezadovoljan sam , jos cu da kupim kuker 72 i meni vise ne treba. Mislim da od ta dva proizvoda nema bolje, mada samo njih sam i koristio od ozbiljnijih makaza, dalje necu ni da trazim..
Moje felco sam kupio na kupujemprodajem.. pisali smo o tome u temi par puta, uporedjivao sam ih na sajmu i po prodavnicama, ne vidim razliku

Meni sad trebaju teleskopske ,ali da imaju secivo kao kuker 72 ,dupla ostrica, dajte neki predlog , ali bih uzeo nesto jeftinije za sad.. Voce mi je jos mlado
 
Trenutno imam felco7 i prezadovoljan sam , jos cu da kupim kuker 72 i meni vise ne treba. Mislim da od ta dva proizvoda nema bolje, mada samo njih sam i koristio od ozbiljnijih makaza, dalje necu ni da trazim..
Moje felco sam kupio na kupujemprodajem.. pisali smo o tome u temi par puta, uporedjivao sam ih na sajmu i po prodavnicama, ne vidim razliku

Meni sad trebaju teleskopske ,ali da imaju secivo kao kuker 72 ,dupla ostrica, dajte neki predlog , ali bih uzeo nesto jeftinije za sad.. Voce mi je jos mlado

Probaj na "Od igle do lokomotive". Imaju dobre makaze, Fiskars, cene zavise od duzine.
 
Kako da se odredi optimalna dužina teleskopskih makaza, da početnik ne pogreši mnogo kada ih kupi ?
 
Ja imam one manje fiskars. Odlicne su. One same su 1.5m I kad ispruzis ruku moze da se dohvati do 3-3.5m.kako odrediti optimalnu duzinu istih? Sto kaze Sloba, zavisi od uzgojnog oblika voca. Meni ove zavrsavaju posao u 8 god starim sljivama. Jedini problem kod svih ovih duzih makaza je sto nemozes bas tako precizno da orezes na toj visini, hocu reci, da biras da li ostavljas spoljni ili unutrasnji pupoljak I slicno.
 
I ja imam one manje i ekstra su,sasvim dovoljno visine mogu dohvatiti,uzimao sam od druga one veće kada mi je na mojima pukao kanap i mogu vam reći da ih je mnogo teze drzati u rukama
 
pozdrav ljudi, zna li neko gde mogu da kupim noz za makaze florabest z31102 upravo sam ih polomio
hvala ;)
 
I ja imam one manje i ekstra su,sasvim dovoljno visine mogu dohvatiti,uzimao sam od druga one veće kada mi je na mojima pukao kanap i mogu vam reći da ih je mnogo teze drzati u rukama

A koje veće si koristio one od 2,3 metra ili one na rasklapanje do 4 metra ?,pošto ja planiram da kupim ove od 2,3 metra,a čini mi se da su neznatno teže od gore pomenutih 1,5 metra.
 
Pozdrav drugari. Oću da kupim neke makaze za voće, hteo bi ovaj put neke kvalitetne da kupim, a neznam za šta da se odluči. Ovih jednokratnih od 500 1000 din imam 10-ak i sve ću da ih pobacam.

Za šta da se odlučim, Felco 8 ili neke druge? Dajte neku preporuku ili negde gde bi mogao da ih kupim u NS-u ili neki sajt? Unapred zahvalan!
Imam felco,fiskar i campanjola C4 .Fiskar ručne su po meni daleko od profesionalnih makaza jako je teško raditi sa njima,ne leže u ruci moraš jako raširiti ako je deblja grana rekao bi da su ok za nekih 100-tinak voćaka ne za neki ozbiljan rad. Felco 8 standardno dobar probao sve ali ove mi najviše odgovaraju od felca,svi hvale 7 ali meni lično ne odgovara u ruci. Mislio sam da nema boljih od felca dok nisam probao kampanjolu C4 one mi mnogo bolje leže i lakše mi je raditi sa njim nego sa felcom za mene vrh.
E sada nije zahvalno dati preporuku jel ne leži svakome ista marka i model.
Od ovih velikih imam jedno 5 nisu ni zašta pa me žena za božić obradovala sa jednim novim Lowe ,metar drške,samo sam ih malo probao i utisci su odlični.

- - - - - - - - - -

A što se tiče Felca i ja sam prošle godine kupio par tih jeftinijih i nisam video nikakvu razliku. Donešene su bile iz Švajcarske i tamo su dosta jeftinije, izgleda da neko ovde hoće masno da zaradi.
Bio sam u januaru u CH i mogu reći da nisu ništa jeftinije nego kod nas u zastupništvu.Verovatno su vezani ugovorom.
Taj ćto ih prodaje na KP ili ih nabavlja negde ispod ruke ili tamo kupuje u nekoj veleprodaju u marketima su cene isto kao i kod nas ili malo jače.
 
Jel Camanjola c2 sa dva noza ili c4? I gde ima da se kupi.Ja sam pokusao u Agrolu,ali uvaljuju neke zamenske,nemaju te Campanjoline
 
Nazad
Vrh