Ručne alatke u voćarstvu

Ja koristim felko 8 ,svaka pohvala za alat imam i fiskar i još jedne M... ne znam tačno kako se zovu uglavnom ove druge koristim za izdanke i ostalo.Sreća mi je u majstor Slavka naoštri ih ko žilet.
 
Juče u Novom Sadu kupio starom i sebi po jedne za predstojeću sezonu.Navodno su oštrica i stopa presvučene titanijumom,pa će da vidimo kakve su.Dužina ručki 80 cm, i dosta su lagane.Plaćene 3200 din komad.

1z4h84p.jpg


f3dzsh.jpg
 
Mozda nije prava tema ali jbg.Neko je postavio snimak sa alatkom za cupanje trnja,divlje sljive,itd koja izgleda kao velika poluga.Ne mogu nikako da se setim teme gde sam pogledao.Pa ako moze neki link ili sta da kucam (strani je snimak)
 
Braco pomagajte :) Koji trimer preporucujete? Kosio bi izmedju stabala. treba mi neki koji je izdrziljv, a ja se bas ne razumem najbolje, 4 lanca radim. Neko mi kaze villager a neko stihl. Sta vi kazete?
 
Braco pomagajte :) Koji trimer preporucujete? Kosio bi izmedju stabala. treba mi neki koji je izdrziljv, a ja se bas ne razumem najbolje, 4 lanca radim. Neko mi kaze villager a neko stihl. Sta vi kazete?

Velika ti je razlika u cenama. Stihl je pouzdana mašina, i odlična je ako je jača (preko 1,7ks). Villager su kinezi, jeftiniji su dosta, ali i "koliko para - toliko i muzike". Između je Oleo mac, mislim da imaš prodavca u Vršcu. Italijanska firma, nema proizvodnju u Kini, pouzdane i sigurne mašine, a cene su između Villager-a i Stihl-a. Ispod 1,7 ks ne kupuj, samo bi se mučio!
 
Iz ličnog iskustva, imam neku Norvešku a skoro smo kupili Stihl a komšija ima Villager.

Villager najjeftinija bogami traje, ali je ne koristi baš svaki dan i ne velika površina. Mane su što se razaka, curka, nije udobna za rad. Prednost je da dobiješ u cenu i noževe.

Norveška je udobnija za rad ali su drugi put otkazali neki magneti koji služe kad se pali da valjda indukuju struju za paljenje, prvi put zamenjeni u garantnom roku, sada je rok istekao, kupismo Stihl. Kod Norveške mora glava da se podmazuje mašću, mislim i kod Villagera, svaki rezervoar jedno do dva podmazivanja.

Stihl najskuplja, ali ne beše više od 20 i neku sitnu hiljadu dinara, nije jeftino ali sve ti jasno kad je uzmeš u ruke, lakša dosta, tiša, ravnomerniji rad motora, udobna za rad a uz nju dobiješ i neku ko torbicu koju staviš kao kajš i onda te sprava ne žulja kod kuka gd je oslanjaš, vezivanje kaiševa na koje ti visi na ramenima isto na udobniji način rešeno. Uz nju se noževi prodaju posebno i čini mi se cela ta glava sa noževima. Vredi tih para, vidi se da će trajati a i manje se zamaraš. Glava se sama podmazuje valja uljem ne sećam se, ali nema dodatnog podmazivanja svaki čas.

Stihl najbrže potroši rezervoar goriva.
 
Sad sam bas bio u nihovoj radnju u Vrscu, mislim da cu da uzmem tu stihlovu fs 120 (1.8ks), 54.900, mada razmisljam i o toj villagerovoj (jeftinija je 25000) 2.2ks, nemam pojma ni sam, da imam dosta para znam koju bi, ovako sam na mukama :) Hvala vam burazeri, zivi bili.
 
Stihl ima samo jednu manu -cena, ako ti to nije problem onda ne treba da razmišljaš dalje, ali ako ... onda preporuka za Vilager naročito ako nisi od onih koji dušu vade mašinama. Ja sam proletos uzeo Vilager 1.9ks i više sam nego zadovoljan ako Bog da na proleće još jedan uzimam, ovaj sam na nekim popustima u Merkuru kupio za nekih 18.500 sad čekam opet takvu priliku pa uzimam još jedan, za te pare ::super::
 
Има ли за вилаџер да се купи њихова маст за подмазивање, а да може да се уврне у вијак за подмазивање? Код штила сам видио да има, али није исти навој код вилаџера као код штила.
 
ja sam kupio einhel oko 160 evra, 2ks..zadovoljan sam za moje potrebe. Da imam potrebe za boljom-skupljom uzeo bih husquarnu ali ona je oko 400 evra
 
Nema ništa bez Stihl-a. Pre 3 godine sam kupio FS 56 i još uvek odlično radi. Prošle nedelje kad su bile vrućine sam sa njim pokosio bela boga na direktnom suncu i čak sam ga jednom prilikom na +38C 3h bez prestanka silio. Prošle godine komšija kupio Villager i već 4. put nosi kod majstora, a izmenjali je već kamaru delova. Po meni kineski brend ne može biti kvalitetan ako svaštari, tj. pravi proizvode za totalno različitu namenu.
 
U stihlu su sad akcije na motorne testere, ja sam sad kupio trimer i nisu spominjali akciju, a ne verujem da mi ne bi rekli jer ako je akcija to je onda akcija u svakoj radnji. Pozdrav
 
Nazad
Vrh