Ručne alatke u voćarstvu

Kolege, jel nisu skupe za 2100 din?
649d90bf0599adc6e7a82ad298305dc1.jpg


Sent from my CUBOT CHEETAH 2 using Tapatalk
 
Na lukoil pumpama prodaju se fiskars 'alati' nešto slično kao prošle godine u disu.... teleskopske makaze su sada oko 5600... propustiću i ovaj put pa ću možda u septembru da čekam garden program u lidlu.... :osmeh:
 
Pre neki dan kupim ove makaze https://www.tri-o.rs/katalog/basten...makaze/makaze-za-orezivanje-voca-fiskars.html

Prvi put sam video i cuo za ovu marku, nisu skupe kupio da probam. Najvise mi je privuklo paznju sto imaju garanciju 3 godine, po tome pretpostavka da su kvalitetne. Probao sam na sljivi, ne da seku nego brijaju ::super::

Moze slika ili model tih fiskars koje si kupio u tri-o ?
Link koji si poslao je modifikovan u medjuvremenu..
Ja planiram fiskars da kupim, zagrejao sam se za P26
Cini mi se da su ok za hobi varijantu
 
Moze slika ili model tih fiskars koje si kupio u tri-o ?
Link koji si poslao je modifikovan u medjuvremenu..
Ja planiram fiskars da kupim, zagrejao sam se za P26
Cini mi se da su ok za hobi varijantu


Druze tek sam sad video ovaj post... Ako nije kasno evo ih makaze fiskars sa kojima rezem. S obzirom da sa njima rezem sljive, a sljiva ima mozda i najtvrdje grane, pokazale su se dobro...

IMG_20190127_141146.jpg
 
Pošto je bilo reči o Fiskas makazama na predhodnim stranicama, kupio sam jedne.
Ustvari pošto sam do sad imao Felco 6, neke stare Kunde i sijaset nekih manje ili više kvalitetnih pošao sam da kupim Felco 7 sa rotirajućom drškom. Ali prodavac me ubedio za fiskars. I daju 25 godina garanciju (nije malo za plastikanera).
Uzeo sam model PX94, sa rotirajućom drškom i prenosom nekim koji pomaže pri odsecanju.
pol_pl_Sekator-1-reczny-PowerGear-nozycowy-PX94-1023628-Fiskars-9083_4.jpg

Za sad su odlične sa lakoćom odsecaju deblje pruće (ovaj prenos zaista pomaže), neverovatno lagane, svake sledeće će mi imati rotirajuću ručicu definitivno. Jedina zamerka mi je što baš tanano pruće hoće ponekad da žvaće. Ali to mi je manje bitno jer se u ruci ne osećaju bukvalno.

Hteo bih da pohvalim još jedne makaze koje nisu u da kažem profi, Gardena 8702
šta su te makaze kod mene sve izdržale i zemlju i po koji kamen i žicu izuzetno sam zadovoljan i ergonomijom i kvalitetom.
8702-2.jpg

Ja ih imam
 
Kako su sada zadovoljan posle duzeg koriscenja? Mozes li mi objasniti o kakvom olaksanom prenosu se radi?
 
код мене у околини се масовно купује фискарс алат. мало је скупљи од вилаџера али су доста јефтиније од волфа и осталих профи алата и маказе доста лакше и боље секу у односу на вилаџер...

Да ли се на свим моделима фискарса не мења нож?
 
kad sam poceo da ucim da rezem vinograd dobijem nove unior makaze za rezidbu to je bio prenos boze sacuvaj ruka da otpadne...posle toga kupim felco 7 preporodio se...pre 3god uzeli felco 13 i sa njima sve rezemo i deblje i tanje odlicne makaze
 
Pošto su mi prve makaze sa rotirajućom drškom zbog same ergonomije seku lakše. I izuzetno su lagane,maltene se ne osećaju u ruci. Menja im se nož.
 
http://fotkica.com/slike.php?slika=1_140808328_20161210_151924.jpg
felco 2 felco 7 i felco 13 duzina 27cm i ima vecu ostricu.seku precnik od 30mm s dve ruke moze i deblje bez problema
 
Nazad
Vrh