Ručne alatke u voćarstvu

Intresuje me koje Felco dvorucne makaze preporucujete?Ja se dvoumim izmedju 200A60 i 210A60 . Pitanje da li je bolje da imaju nazubljen deo da ne bi grana klizila?Kako izabrati duzinu rucki?Da li je 60 cm ok?Ovde konkretno 200 imaju nazubljen deo,a 210 nemaju.Iako 210 su skuplje i imaju zakrivljenu reznu glavu.

Inace imam Felco 7 rucne makaze i prezadovoljan sam sa njima.Uzeo sam ih 2010 godine i nista nisam na njima pipnuo a rezu kao prvi dan.Sa njima radim 1H lesnika.
 
Stigao još jedan par makaza u moju kolekciju:

2m30avk.jpg
 
Intresuje me koje Felco dvorucne makaze preporucujete?Ja se dvoumim izmedju 200A60 i 210A60 . Pitanje da li je bolje da imaju nazubljen deo da ne bi grana klizila?Kako izabrati duzinu rucki?Da li je 60 cm ok?Ovde konkretno 200 imaju nazubljen deo,a 210 nemaju.Iako 210 su skuplje i imaju zakrivljenu reznu glavu.

Inace imam Felco 7 rucne makaze i prezadovoljan sam sa njima.Uzeo sam ih 2010 godine i nista nisam na njima pipnuo a rezu kao prvi dan.Sa njima radim 1H lesnika.
To dok ne probaš ne možeš znati.Ne leži svakom u ruci isto ja sa npr uzeo prošle god, campagnola C2 I razočarao sam se, kao I sa felco 8 (ranijih godina radio sa njima),režem sa Campagnola C4 za mene nema boljih,meni odgovaraj,leže mi u ruci. Što se tiče dvoručnih mislim da je kratko 60 cm ,bolja varijanta je 80 ili 100 cm,koristim Lowe 100 cm ,prezadovoljan.
 
Kolege pozdrav.Sta biste mi preporucili od makaza za 30ak ari vocnjaka sa 200 zbunastih lesnika koji su usli u drugu godinu.Ja razmisljam o nekim dvorucnim duzine recimo od 60do 80 cm.Gde u Bg-u ima radnja sa vecim izborom tih makaza pa da pogledam koje bi mi odgovarale po tezini,secivu itd?
 
Koristim falket godinama ,moja omiljena marka,drske od ektra lakog dur aluminijuma, model 1001 je ekstra.
 
Imam originalne felco makaze za rezidbu, ali od nedavno su pocele da "preskacu" ima li neko savjet?
FELCO7.jpg
 
Pa verovatno su napravile "luft". otpusti ovaj mali šraf na gornjoj dršci, srednji, skloni ovaj češljić u stranu i dotegni centralni šraf malo, pa probaj, onda vrati češljić i dotegni srednji šrafčić. To je rešenje ako nisu nazubljene ili na neki način oštećene na sečivu, u tom slučaju samo rezervni nož rešava problem.
 
Ala si ih sredio...
Jel normalno da kuker pravi zub kad sece?
Mislim na male jednorucne

Послато са HUAWEI CUN-L01 уз помоћ Тапатока
 
Stari kuker nepravi nepravilan rez , a ovi novi kukeri em su dosta lakši od starih em prave zub, verovatno su sve to kopije. ja sam prošle godine troje probao kod prodavca i nijedne nisu valjale
 
Ja sam prošle godine kupio kukuer art 72, i odlično seku, nikakav zub neprave...
 
Nazad
Vrh