Ručne alatke u voćarstvu

Sad sam video ove makaze, 1350dinara ,izgledaju ok.
Kopija kukera 72 , da li ih je neko koristio ? Kako rezu ?

e60a834994e47242e61661036f8dc526.jpg
 
Stvarno iste Kuker, ja bih uzeo i probao, okači link molim te jer sam orginal na špaliru nekoliko puta uštinuo a i nije cifra da mnogo boli, samo da zasvrbi:riba:
 
Trebam kupiti neke teleskopske makaze za grane, a nemam pojma na šta obratiti pažnju. Ima li neki oblik sječiva ili sistem poluga da treba izbjegavati? Neće se koristiti previše često (dvadesetak voćki, nekad za tanko šiblje i slično), ali da ne uzimam baš neko smeće koje ću brzo morati da zamijenim.
 
Sto se tice Fiskars makaza ja sam prezadovoljan. Veoma su lagane za upotrebu i ne da rezu nego briju. Posedujem jednoručne, i sa tom cenom necete naci bolje.
 
Mislio sam na proizvođača Fiskars. Po meni sasvim dobar odnos cena i kvalitet... Kod teleskopskih makaza obrati paznju na tezinu, bez obzira i da su 2 voćke samo pravo je mučenje raditi sa teskim makazama. Lično radio sam malo sa Falket dvoručnim makazama i odlične su bile.
Mozda ove nisu lose za neku hobi varijantu...
https://m.kupujemprodajem.com/Poljo...a-Grane-28443433-oglas.htm#mhs0-1550505656287
 
Sve su igračke za kukera(dvoručne),sad kolko para tolko i muzike..

- - - - - - - - - -

Ja sam umesto onog kanapa što često puca namotao plastificiranu sajlu i od tada nisam imao problema
Koliko para toliko muzike. Fiskars su dobre ali generalno gledaj da se sa secivom ne rukuje preko kanapa, kratkog je veka.
 
Ja sam mislio da hoces teleskopske koje se izvlace kako koje i do 4m.

Od tih dvorucnih imas dva tipa. One kod kojih ima jedan noz i on udara u takozvani nakovanj, one su u principu za suve grane. Druge su one koje imaju dve ostrice koje se susrecu, one su za sirove grane. Ja kad sam kupovao prve dvorucne makaze uzmem te za suve grane vodjen logikom da ako moze da reze suve koje su tvrdje seci ce i sirove i tu se zeznem. Kod rezanja sirovih grana su zvakale koru sto nije bilo nimalo prakticno. Sad sam uzeo te za sirove grane i to fiskars teleskopske kao sto je kolega gore postavio link i zadovoljan sam.
 
Jeftine dvorucne imas od 1200 dinara navise, ali ce one brzo da pocnu da zvacu bez da moze da se popravi...tako da ne znam sta da te savetujem a da je jeftino, tako sam i ja prvo jeftine pa onda od 14 soma dinara...ja doduse imam vise voca i vecu potrebu ali razumes poentu.
 
Znam da su profesionalcima sve ove od 20-50€ igračke, ali nemam baš para za neke superzajebane koje ću koristiti sat-dva godišnje. :osmeh:

Ravno ili zakrivljeno sječivo, koje su prednosti i mane?
Ja kupio jesenas ove, bila neka akcija, proizvođač "Farm" koji je jedan od brendova Wurth-a...
Teleskopske sa zakrivljenim sečivom...
U dosadašnjem korišćenju, dosta zadovoljan, za oko kuće, dobre, ali nisu za nadnicu...
Mada su i tamo poslužile...
Orezali ekipa i ja, par šljivika i nisu se raspale...:ppozdrav:
Orezao i voćke i ruže oko kuće...
Po meni, bolje su za par klasa od nekih "noname", Springer i Vilager u tom cenovnom rangu...

vocarske-makaze-teleskopske-700-990-mm-sa-zakrivljenim-secivom.jpg
 
Danas bratu stigle fiskars p 92 malo sam ih probao kada bih sa njima morao rezati makar samo jedan dan:zli:::jako_besan:: a on kaze bas su dobre.....
 
Ja sam juče probao i orezao jednu staru krušku fiskarisovim makazama na onoj dugoj motki...Ono je brate odlična alatka...meni se čini lakše sa njom nego sa radikalkama kao one na gornjim postovima kolege "dobrodola@"
Drugarica dobila za rođendan od sina i snajke, ne znam koliko su platili, ali ono je skroz plastika ali vredi jer su veoma lake...
 
Nazad
Vrh