Ručne alatke u voćarstvu

C4 a hoću kupiti i C2.Agrol vise nije uvoznik nego neka firma iz šumadije stajali su na sajmu tamo prema stočnom delu kod onih iz Svilajnca Agrometal ili kako već, dali mi kesu,hemijsku i makaze to sam sačuvao ali nema broja a vizitku nisam sačuvao ako neko zna neka javi broj.
 
Felco 7 sam kupio u Zenevi 2014-te u jesen, placene 35 svajcaraca, original. Imam i sljivu, visnju ali i vinograd. Po mom skromnom misljenju puno su bolje za rezidbu u vinogradu. Iz tog razloga sam jesenas, na pocetku rezidbe ostalog voca kupio felco 8, koje su mi se pokazale znatno bolje. Moje misljenje je da pokusate kod drugara da uzmete nekoliko razlicitih makaza za probu, pa odlucite koje vam najvise odgovaraju.

Pozz zupa100!
 
Da li ste razmisljali o Falket makazama? Modeli jednorucni sa dva seciva su im oko 30€, a dvorucni oko 60€!
 
Ja sam u Rumuniji kupio neku ,no nem, onako iz zezanja cena nešto ispod 3 eura,odusevila me kako radi,čist rez,brzo i lako radi .
 
Hocu da kupim Kuker, velike, mislim da su 80cm. Zna li iko gdje bi se to moglo u Banja Luci ili Gradisci kupiti?
 
barbar,izvanredne makaze,imas dve varijante:kuker 80 i kuker 80PR.Ja imam ove druge i kostale su u Smederevu 11600 din,aprve 11000din. 2014 god.Prezadovoljan sam sa njima, sve sto udje u celjust sece bez problema.
 
Danas je duvao jak vetar nije moglo da se reze, pa sam imao vremena na pretek, preturao malo po tavanu dedin stari alat i nadjoh jedne makaze. Deda je sa njima nekad rezao vinograd. Bile su malo zardjale, ispolirao sam secivo, stavio novu oprugu (uvek ih imam u rezervi) kad sam probao kako seku iznenadio sam se. Samo brijaju, sljivovu granu debljine prsta ne vidi. Seku lako kao Felko, jedino sto nisu udobne za rad kao Felko. Trazio sam oznake nisam uspeo da nadjem koja je marka u pitanju (verovatno neka stara) makaze su stare peko 30godina.
Ako neko od starijih kolega zna, bas me zanima koja je firma proizvodila ovakve makaze?

2nvfkfq.jpg


20kaz4g.jpg
 
Izuzetno lice na nemacke Kunde! Vidim da je rukohvat naknadno postavljen nije fabricki tako da ne mogu biti 100% siguran! One i kukerice su bile standardne u nekadasnjem Godominu! Kuker za voce, a Kunde za vinograde mada su se podjednako dobro pokazale i u vocu! Izuzetan kvalitet ali mislim da se vise ne proizvode! Zasto? Niko ne zna!
 
Xsale druže sve sam preturio nema od broja i vizitke ni traga ni glasa.
Ako neko zna koja je firma prodavala campanola makaze bili su tu negde oko Agrije iz Subotice makar da se neko seća ko je izlagao.
 
Danas se malo ponovio,dok još traje sezona.Uletela akcija u dis-u ko kec na desetku,taman sam odlučio da ih kupim po punoj ceni,ali me dis pozitivno iznenadio,sve u svemu plaćene 5499 din i na poklon rukavice.Dužina teleskopa 230cm,baš one koje sam nameravao uzeti.Za par dana proba pa ću napisati utiske.


jt2ot2.jpg
ejbtqo.jpg



514hok.jpg
 
Danas komšija i ja sređivali jednu među na nekim baštama ,posle vađenja drva aj da okrestimo grane ,komšija sekiru a ja nisam ljubitelj sekiranja pa nisam odoleo da dočekam voćnjak nego sa Lowe 70.100. Makaze me prosto oduševile sa kakvom lakoćom seku, grane su bile do 3 cm ,neke divlje šljive i bagrem ko u puter .Nisam mogao da verujem.Radio sam sa dosta tih velikih ali ove su stvarno odlične. Svaka preporuka za kolege koji razmišljaju o kupovini. Ja sam uzeo (dobio) lowe po preporuci Bećarine puste. Hteo sam kastelari ali nisam našao kod mene a ove sam su bile tu tako da je odluka došla za minut.Jedina mana im je cena::lose::
 
Izuzetno lice na nemacke Kunde! Vidim da je rukohvat naknadno postavljen nije fabricki tako da ne mogu biti 100% siguran! One i kukerice su bile standardne u nekadasnjem Godominu! Kuker za voce, a Kunde za vinograde mada su se podjednako dobro pokazale i u vocu! Izuzetan kvalitet ali mislim da se vise ne proizvode! Zasto? Niko ne zna!

Kunde 99 posto. Samo sto imaju crvenu gumu u orginalu na drskama.

Danas sam malo čistio makaze i pogledah da nisu te nemačke... Kad ono stvarno piše Kunde. Nisu iste kao one na slici ali su slične. Nemaju zaštitnu gumu ili plastiku na ručicama nemaju 'zakačaljku' već imaju parče gume ili kože pa se na taj način 'zatvaraju'. Mislim da će mi takve završiti posao i da neću kupovati neke ozbiljnije mašine...

Prošlog leta sam bio u dilemi kada je u lidlu bila akcija - oko 16 ili 17 eura su bile teleskopske makaze. Nisam zapamtio koja su marka - nije sigurno poznata - ali mi se nisu svidele. Klasične sa kanapom. Držao sam ih u rukama i bile su mi veoma teške. Možda sam i pogrešio ali mi takve makaze još nisu potrebne. Bilo je razmišljanje da dok meni poraste voće biće otvoren lidl u Srbiji pa ću tu i kupiti. Kupio sam jednu ručnu testericu bila je 5 eura. Upotrebio jedanput.
 
Nazad
Vrh