kako se zove ovo ukrasno drvo?

Farmer II

Član
Učlanjen(a)
7 Mar 2009
Poruka
5.813
Lokacija
Vrsac
Da li neko zna kako se zove ova vrsta ukrasnog drveta, mislim da ne pitam prodavce da li imaju " ljubicasto drvo" ? ::namigivanje::

 
Imaš više vrsta, extra izgleda, sve su to prunusi, dakle šljive ili trešnje, imaš po rasadnicima, oko hiljadu dinara sadnica u rasadniku gradskog zelenila u Zemunu ali su vec dosta velike, komšija zasadio 2 kom, jednu su manijaci polomili ali raste i dalje, pušta izdanke sa strane a u gradu sam video orezanu tzv. fazoniranu, izgleda kao san sa ravnom krošnjom tako da možeš malo da se zezaš kad poraste. Evo link jednog, po meni, extra rasadnika gde sam uzimao sadnice a stranica je o baš o ovom pa pogledaj.

http://www.lepo-polje.rs/katalog/09_niski_liscari_ukr_prunus.html
 
sta je ovo

idg21s.jpg
[/IMG]
 
Kerija je listopadni grm.Naraste i do 2 metra i visinu.Ima zelene šibaste grane, koje su dekorativne i zimi.Grančice se lagano povijaju prema zemlji pogotovo u vreme cvetanja.Cveta sredinom proleća žutim duplim ružicama.Pošto nikada ne cveta punim intenzitetom, cvetovi se pojavljuju na granama do kraja jeseni.Brzo se širi mladicama iz zemlje.Nakon cvetanja treba orezati ocvale izboje.Radi obilnijeg cvetanja unutrašnjost grana potrebno je proredjivati.
 
Da ne otvaram novu temu, u skolskom dvoristu ima ovakvo drvo. Interesuje me koje je i kao se razmonizava? Ima odlicnu hladovinu i izgleda kao prirodna tenda.

 
Sasvim je sigurno da je iz roda Fraxinus kod nas je poznat jasen. Ima ih dosta vrsta i podvrsta, a to bi trebalo neko ko se razume da malo bolje objasni.
 
Možda je malo ne adekvatna tema ali nema veze,

jel zna neko od čega je ovo seme
bb2287263216719.jpg
[/URL] [/IMG]
 
Kolege, zna li neko kako se tacno zove ovo drvo? Trebalo bi da je neko japansko, listovi su u jesen bili crvenkasti, a sad je ostao ovaj plod u vidu tamno crvenih grozdova? Moze li se razmnozavati preko njih?
 
Kolege, zna li neko kako se tacno zove ovo drvo? Trebalo bi da je neko japansko, listovi su u jesen bili crvenkasti, a sad je ostao ovaj plod u vidu tamno crvenih grozdova? Moze li se razmnozavati preko njih?
kolega to drvo ipusta jako veliki broj pelcera i vrlo se lako razmnozava,ne znam tacan naziv,mislim da je neki ukrasni bagrem,tako ga zovu bar ovde kod mene,mana mu je jedino plitak koren i usled jace oluje obicno bude iscupano
 
Kolege, zna li neko kako se tacno zove ovo drvo? Trebalo bi da je neko japansko, listovi su u jesen bili crvenkasti, a sad je ostao ovaj plod u vidu tamno crvenih grozdova? Moze li se razmnozavati preko njih?
Crveni ruj ili majmun drvo, ima obično gomilu izdanaka okolo, i to mu je i najveća mana jer je maltene kao neki korov, nemoguće ga je kasnije istrebiti. Dosta nisko raste, grane se jako zanimljivo razvijaju u jesen listovi pocrvene. Ima još jedno drvo koje mu je jako slično a to ima još izvijenije grane.
 
Nazad
Vrh