Tafe traktori

Što se tiče cena najbolje bi bilo da se pozovu telefoni 011/82-12-751, 011 82-12-752 jer Agrogas može da ponudi više varijanti jednog modela traktora, sa jeftinijom ili skupljom kabinom, sa ramom...
Sa mnom možete da prodiskutujete više o nekim tehničkim detaljima traktora i problematici vezanoj za pravilno održavanje i rukovanje.
Bilo je recimo nedoumica oko snage motora za najprodavanije modele TAFE 42 DI i TAFE 45 DI 4WD. Pošto su to potpuno isti motori S 325 okačiću sa sajta fabrike SIMPSON tehničke karakteristike:
popup_325.jpg
 
Sviđa mi se 8502 mada bih dao prednost 577,za 9 kw ima slabiji motor od indijca ali je zato po prospektu 1t teži.Mene interesuje koliko nominalne snage 8502 isporuči na priključno vratilo?
 
Što se tiče cena najbolje bi bilo da se pozovu telefoni 011/82-12-751, 011 82-12-752 jer Agrogas može da ponudi više varijanti jednog modela traktora, sa jeftinijom ili skupljom kabinom, sa ramom...
Sa mnom možete da prodiskutujete više o nekim tehničkim detaljima traktora i problematici vezanoj za pravilno održavanje i rukovanje.
Bilo je recimo nedoumica oko snage motora za najprodavanije modele TAFE 42 DI i TAFE 45 DI 4WD. Pošto su to potpuno isti motori S 325 okačiću sa sajta fabrike SIMPSON tehničke karakteristike:
popup_325.jpg
Motori u 42_ci i 45_ci nisu isti po snazi.
 
Jesu, isti je motor Simpson S-325. Danas su oba motora obeleženi zelenom tablicom na kojoj piše S 325, i oba se deklarišu na istom broju obrataja 2250 obrt/min kada se postiže 47 KS.

Ranije su isto bili na oba modele ugrađeni potpuno isti motori samo što se na TAFE 42 snaga deklarisala na 2000 obrt/min i to je oko 43KS, dok se na TAFE 45 snaga deklarisala na 2250 obrt/min i tada se postizalo oko 47 KS.
 
Poslednja izmena:
je ovo je istina da na pločicama od motora piše isto - to sam jednom baš zagledao na novosadskom sajmu na usisnoj grani
 
Nabavio sam novog TAFE 42 DI sa kabinom kostao me 8572 EU + (pdv5%)428 EU = 9000 EU ukupno.
Za ovu investiciju sam konkurirao preko (Nacionalna Programa za Ruralni Razvoj) gde mi je odobreni povrat od 4390 EU ako kompletiram dokumente.

Kad sam ga kupio ponudili su mi EURO 1 motor sa 43 HP ili EURO 2 motor sa 47 HP, razlika u ceni je bila 200 EU.

Moze li neko napisati kako se krecu cene u EVRAMA ovog modela u ostalim zemjama EX YU radi lakse sporedbe cena?

U Makedoniji je ovaj model najprodavaniji traktor nekoliko godina za redom.
 
Komsija je u maju kupio 42di sa kabinom za malo manje od 10500e. Dobio je kasnije povracaj od 30%.
 
Ako sam u toku i dalje u Srbiji je carinska stopa na uvoz novih traktora 15 %, a PDV 20 %. Tom carinskom stopom se štiti domaća industrija traktora koja btw uopšte ne posluje dobro.
 
Na traktore proizvedene u EU nema carima, oni koji dolaze iz Turske carina im je 3% ali samo za traktore do 77kw snage, dok je za traktore sa ostalih tržišta veća carina.Ne znam kakva je situacija sa MTZ traktorima što se tiče carine.
 
U svakom slučaju zbog PDV-a i carine je traktor TAFE 42 DI skuplji oko 1500 eur u Srbiji nego u Makedoniji.
 
mene strašno zanima taj tafe 42 di sa kabinom, i nađu se povoljno sa manje od 1000 sati ili uzeti novi, cijena od 9000€ nije velika


zanima me gdje se može uzeti u srbiji i kako bi to išlo preko granice, koji je postupak sa uvozom, da vidim koliko se to isplati, jer pratim malo te traktore, u odnosu na IMT; koji koliko vidim nije baš neke kvalitete, mislim na nove traktore, a na taj tafe se nitko nije žalio.......mislim da je odličan kao drugi traktor na gospodarstvu.......pored nekog rusa, jer ovi veći tafe sam vidio da su dosta skupi i još su bez kabine, u novom sadu, na sajmu.....
 
Poslednja izmena:
Ja mislim da su goodyerove gume i sad na njima
 
Poslednja izmena:
Za TAFE ima mesta a za IMT nema.
Tafe traktori iz Čeneja :osmeh:
Nema mesta jer je savetnik uvazenog gospodina(seljaka) predsednika ujedno i uvoznik Indijskog TAFEa. Kako mnogi od nas ne mogu da kupe ni Rusa ili Kineza, a kamo li Johan Derea, jedini izbor nam je bio nov IMT, no kako ga sad nema, tu je Tafe::lose::.
Nemam nista protiv tih traktora, ali unistiti domaceg giganta, sa njim onemoguciti sitnijim paorima da kupe novu domacu masinu po meni nije uopste pametno:sjasi:
 
Nazad
Vrh