Tafe traktori

50 KS bez kabine,nemas nikakav povrat, po meni preskupo.Kod nas jeftinije dodje Mahindra od 65ks.
 
Pošto je tema o TAFE-u dodao bih da je Tafe 42 (KS) sa kabinom oko 10500 EUR u AgroGas-u.
 
U pitanju je opklada.Zna li neko pouzdano da li kompresor na Tafe 42 DL dolazi na traktoru iz Indije,ili je naknadno ugradjen u Agrogasu tj. da je nase proizvodnje..
 
U pitanju je opklada.Zna li neko pouzdano da li kompresor na Tafe 42 DL dolazi na traktoru iz Indije,ili je naknadno ugradjen u Agrogasu tj. da je nase proizvodnje..

Kakava ružna opklada... Ko na ovom forumu može pouzdano da ti da takvu informaciju osim mene koji radi u AgroGas-u i koji iste te traktore istovaruje iz kamiona? Mogao si da mi pošalješ privatnu poruku i da ti na istu odgovorim slikama umesto ovakvog vrlo niskog konkurentskog bockanja po forumu. Okačiću slike kad bude dolazio kamion sa traktorima da vidiš kako su spakovani i šta na sebi imaju - da ti se smiri "savest".

E da, i zamolio bih te da Mahindru "prodaješ" na temi "Mahindra" ukoliko uopšte može da se proda.
 
Moje misljenje je da kompresor na Tafeu dolazi iz Indije tj da je u "Simpsonu" tako spakovan, samo mi je trebala pismena potvrda toga da bih uzeo opkladu. A ti si se prijatelju gadno utripovao, kakva konkurencija kakvi bakraci, kakva Mahindra (usput vjerujem da je Mahindra "jaca" marka), i slike ne moras kaciti post gore je dovoljan odgovor.
 
Nešto mi poznat ovaj TAFE
720e85196786250.jpg
[/URL] [/IMG]
 
Evo nekoliko slika sa sajma. Naročito mi se sviđa ova od 45 ks. ali je bez kabije a opciono može da se dogradi kabina orašje kao na Mahindrama. CEna je negde između tj. nije nešto baš privlačna a traktori su mehanički provereni i pouzdani bez ikakve elektronike ali s druge strane i zastareli. Ako neko hoće stari a novi traktor evo prilike.


Ova cena u KM je za bosansko tržište sa već izbijenim povraćajem.



 
Jedan Tafe traktor koji je medju prvima stupio na naše prostore. Ovde se zatekao jer je u koritu motora (karteru) imao više dizel goriva nego motornog ulja. Gorivo nije dospelo preko grejača u korito motora jer ju njihovi inženjeri bili mnogo bistriji od engleskih, a nije ni preko pumpe niskog pritiska (AC pumpe) jer se ona nalazi na pumpi visokog pritiska (Boš pumpi) nego preko same pumpe visokog pritiska odnosno preko pogona pumpe.
ssl23191.jpg
ssl23193.jpg
ssl23195.jpg
ssl23196.jpg
 
Poslednja izmena:
42dl se kod nas u obudovcu odlicno pokazao...ja sam uzeo jedan ljetos,bez kabine, a ako mi ne bude previse komplikovano da postavim slike istog sa novom kabinom uradit cu to cim prije. kabina je iznova pravljena, nema je takve na trzistu. inace konstruktor je moj otac koji je konstruisao vecinu kabina za imt i rakovicu i jos poneku prije rata dok je radio u mehanici iz orasja...
 
zavrsio moj tafe 4 sezonu, fali mu jos neki sat da prebaci 2300rh, taman jos 2-3 dana u sumi i to je to

novih kvarova nema..
 
retlav Posto radis u Agro Gas-u iznesi nam trenutne cene Tafe traktora 42di, 45di, 5900di, ako nije problem.:ppozdrav:
 
Nazad
Vrh